20 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jürgen Elydim nadal błyszczy w Polsce: był na ostatnim dniu polskiej piłki nożnej |  Pierwszy raz.co

Jürgen Elydim nadal błyszczy w Polsce: był na ostatnim dniu polskiej piłki nożnej | Pierwszy raz.co

W niedzielnym emocjonującym meczu polskiej Ekstraklasy Legia Warszawa zremisowała 3:3 z Koroną Kielce. Wielki wkład miał Jurgen Elitim z Kartageny, asystując Legii przy pierwszym golu.

Gra rozpoczęła się szybko. Legia już w 30. minucie prowadziła 2:0 po dublecie Blaise'a Kramera, choć jeszcze przed końcem pierwszej połowy gola zdobył Martin Remakle. Na reakcję Legii nie trzeba było długo czekać i już w 15. minucie drugiej połowy Mark Quall wyrównał po bramce przy asyście Elite.

Korona jednak nie dała się zwieść i w 70. minucie odrobiła straty po bramkach Jewgienija Szikawki i Adrianie Talmau w 92. minucie.

Dzięki temu remisowi Legia Warszawa pozostaje piąta w Ekstraklasie z 37 punktami, a Korona Kielce z 22 punktami jest na 15. miejscu.

Elitarne wsparcie:

Jurgen z Kartageny zaliczył fenomenalny występ w turnieju Elite, asystując przy zdobyciu trzeciego gola Legii Warszawa. Elydim otrzymał podanie na prawym skrzydle i po krótkim wbiegnięciu w pole karne, gdzie Gual dobił bazę słupka i wyrównał stan gry na 3-1.

24-letni pomocnik z Kartageny ma na swoim koncie już 21 występów w polskiej drużynie w lidze, notując drugą asystę i jednego gola. W Lidze Konferencyjnej UEFA i Pucharze Polski Jurgen rozegrał w polskiej koszulce kolejnych 11 meczów.

READ  Baja Poland 2022 rozpoczęło się prologiem