27 października, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

John Lennon skończy 81 lat: szokująca prawda o jego morderstwie

To było dla osobistej chwały.Mark Chapman, człowiek, który zabił brytyjskiego piosenkarza Johna Lennona, byłego członka Beatlesów i ikony światowej muzyki, płakał.

9 października Lennon będzie miał 81 latWspominał udaną karierę i świętował w gronie najbliższych. Jednak w nocy 8 grudnia 1980 roku Szampan skorzystał z okazji, strzelając do niego czterokrotnie nad płonącymi ubraniami przed jego mieszkaniem na Manhattanie.

Teorie dotyczące zabójstwa są spójne, niektórzy opisują go jako byłego agenta CIA, inni jako szalonego ekstremistę, który postanowił zabić swojego idola. Ponad 40 lat po morderstwie Beatlesów Chapman zdecydował się wyjawić światu swoje prawdziwe motywy.

Odkąd został uwięziony w latach 80., zabójca Lennona jedenaście razy próbował aresztować dom, zabijając artystę i wdowę po Lennonie. BeatlesiYoko Ono. W 2020 roku podczas swojego wystąpienia Chapman to potwierdził Piosenkarz został zabity za „chwałę”.

Ponad 40 lat po morderstwie Beatlesów Chapman zdecydował się wyjawić światu swoje prawdziwe motywy. (zdjęcie: prywatne)

„Był bardzo popularny. Nie zabiłem go z powodu jego osobowości ani tego, jakim był człowiekiem. Był człowiekiem rodzinnym. Był ikoną. Był kimś, kto mówił o rzeczach, o których możemy teraz rozmawiać, które są „doskonały””, według BBC. “Zabiłem go (…) bo był bardzo, bardzo, bardzo sławny i tylko dlatego szukałem bardzo, bardzo, bardzo osobistej chwały…”.

Wielokrotnie też żałował swojej zbrodni. Jednak Yoko Ono powiedziała The Daily Beast, że stanowczo odmówiłaby wypuszczenia zabójcy męża z więzienia. „Zrobiła to raz i może zrobić to ponownie dla kogoś innego”, powiedziała, zanim potwierdziła, że ​​jeśli odejdzie, ona lub jej syn Sean mogą być następni.

Kiedy Chapman zabił Lennona Nosił ze sobą „The Catcher in the Rye” J.D. Salingera. Później zauważył, że był związany z tą książką z powodu „samotności i samotności”.

Jak dotąd zabójca Yoko Ono wielokrotnie przepraszał. Ich próby wydostania się na próżno. W rzeczywistości agencja prasowa miała dostęp do dokumentów, które: Sąd uważa, że ​​zwolnienie Chapmana z więzienia byłoby „niezgodne z dobrem społeczeństwa”.

READ  Legendarna grupa ABBA powraca na scenę po 39-letniej przerwie