9 lutego, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Joe Biden: Niebezpieczeństwo nuklearnego Armagedonu jest największe

Waszyngton. /

Prezydent USA Joe Biden powiedział, że ryzyko nuklearnego „Armagedonu” jest na najwyższym poziomie od czasu kryzysu kubańskiego w 1962 r. Rosyjscy urzędnicy mówią też o możliwości użycia taktycznej broni jądrowej Po ciężkich niepowodzeniach W ośmiomiesięcznej inwazji na Ukrainę.

Przemawiając na imprezie zbierającej fundusze dla Senackiej Komisji Kampanii Demokratycznej, Biden powiedział, że prezydent Rosji Władimir Putin, Nie żartował, gdy mówił o użyciu taktycznej broni jądrowej, biologicznej czy chemicznej.

„Nie mieliśmy do czynienia z perspektywą Armagedonu od czasu Kennedy’ego i kryzysu kubańskiego” – dodał Biden.

Biden zakwestionował także rosyjską doktrynę nuklearną, ostrzegając przed użyciem broni taktycznej Słaba wydajność może szybko wymknąć się spod kontroli i stać się globalnym spustoszeniem.

„Nie sądzę, że istnieje coś takiego jak możliwość łatwego użycia broni taktycznej i nie wylądowania w Armagedonie” – powiedział Biden.

Urzędnicy amerykańscy ostrzegali od miesięcy o Możliwe użycie broni masowego rażenia przez Rosję na UkrainieA Na polu bitwy napotkał szereg strategicznych niepowodzeń.

ale zróbNiedawno, w tym tygodniu, powiedzieli, że nie widzą żadnych zmian w rosyjskich siłach nuklearnych To wymagałoby zmiany stanu alarmowego amerykańskich sił nuklearnych.

Lekarz

READ  wirusowe | Dziewczyna spotyka się ze swoim pluszem po tym, jak rok temu straciła go podczas wycieczki w góry | Stany Zjednoczone | Historie | nnda nnni | z boku