2 kwietnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jest to związek między dobrym samopoczuciem finansowym a zdrowiem psychicznym

Niezależnie od tego, czy zmagasz się ze stresem finansowym, czy po prostu chcesz poprawić ogólny stan zdrowia, poświęć czas na zainwestowanie w jedno i drugie i nadanie priorytetu dobremu samopoczuciu.

16 marca 2023 23.00

Psychologowie wiedzą, że przełącznik „walcz lub uciekaj” w naszych mózgach był początkowo niezbędny do doświadczeń bliskich śmierci, z którymi często spotykali się pierwsi ludzie. Chociaż współczesne środowiska są stosunkowo „bezpieczne”, Stres może nadal aktywować ten napęd i często pozostawia nas wyczerpanym psychicznie.

Obecnie uważamy, że troska o własny umysł jest podobna do sposobu, w jaki odżywiamy komórki i mięśnie naszego ciała, wiedząc, że może to przynieść długoterminowe korzyści. Jednakże, jako kraj lubiący szybkie tempo, ciągły tryb życia i zorientowanie na cel, jestem tutaj, aby zwrócić uwagę, że jeśli nie zadbasz o swoje zdrowie psychiczne, wiele dziedzin Twojego życia zacznie podupadać . w tym twoje pieniądze. Bez względu na to, ile zarabiasz, te złe nawyki mogą ostatecznie wpłynąć na Twoje konto bankowe..

Zmniejszenie stresu może pośrednio poprawić finanse.

Stres finansowy i dobre samopoczucie finansowe

Zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie finansowe to dwa ważne aspekty naszego życia, które często postrzegamy w izolacji. Ale, Prawda jest taka, że ​​te dwa elementy są ze sobą głęboko powiązane i odgrywają kluczową rolę w określaniu naszego ogólnego stanu zdrowia i szczęścia..

Związek między stresem finansowym a zdrowiem psychicznym

Stres jest poważnym zagrożeniem zarówno dla naszego zdrowia psychicznego, jak i finansowego dobrobytu. Ze względu na swoją niebezpieczną naturę stres zaciemnia nasz osąd i prowadzi do impulsywnych decyzji, które mogą mieć szkodliwe konsekwencje dla naszych finansów.

Zobacz też

Volkswagen przeznaczył 131 miliardów dolarów na rozwój elektryfikacji swoich samochodów

Importuj definicje

Podejmowanie dobrych decyzji finansowych jest znacznie trudniejsze, gdy ma to wpływ na nasze zdrowie psychiczne, ponieważ możesz być bardziej skłonny do robienia zakupów pod wpływem impulsu, niepłacenia rachunków na czas lub nie odkładania wystarczającej ilości pieniędzy na założenie konta oszczędnościowego. Te środki z kolei tylko potęgują stres finansowy, przez który przechodzimy.

Zobacz też

gest

Co

zielone inwestycje, zrównoważone finanse, ekologia, ekologia
O finanse osobiste trzeba dbać nie tylko o zdrowie psychiczne.

Znaczenie dbania o siebie w dobrobycie finansowym

Samoopieka jest kluczem do dobrego samopoczucia psychicznego i finansowego. Kiedy dbamy o nasze zdrowie fizyczne i psychiczne, możemy podejmować lepsze decyzje finansowe i zarządzać finansami z większą pewnością siebie. Czynności związane z samoopieką, takie jak ćwiczenia, medytacja i hobby, mogą pomóc nam zmniejszyć stres, poprawić koncentrację i zachować równowagę psychiczną i emocjonalną..

Zobacz też

Status kobiet w świecie pracy:

Wprowadzać się

Być może zastanawiasz się, jak możesz mieć zdrowe relacje z pieniędzmi, kiedy każde działanie, które podejmujesz dla swojego zdrowia i dobrego samopoczucia ma swoją cenę, ale inwestowanie w swoje zdrowie psychiczne nie musi cię łamać. Oto kilka bezpłatnych lub niedrogich wskazówek, których możesz użyć, aby zacząć zmniejszać stres finansowy w swoim życiu:

Zobacz też

rząd się zbiera

Xi Jinping i papież Franciszek stoją u bram mediacji

mózg i serce
Zdrowy umysł może pomóc nam rozwijać się osobiście i finansowo.
  • Budżet i planowanie: Aplikacja do planowania i śledzenia budżetu może pomóc w łatwym monitorowaniu nawyków związanych z wydatkami i upewnić się, że nie przekraczasz budżetu.
  • Automatyzacja finansowania: Konfigurując automatyczne przelewy na rachunki i oszczędności, nie będziesz musiał martwić się zarządzaniem wieloma płatnościami i będziesz mieć pewność, że Twoje rachunki są opłacane na czas, a Twoje oszczędności stale rosną.
  • Regularne przeglądy finansowe: Kuszące jest codzienne sprawdzanie konta emerytalnego, ale obsesja na punkcie codziennych wahań rynkowych może wyrządzić więcej szkody niż pożytku.
  • ekspert finansowy: Chociaż może się to wydawać najdroższą rzeczą na tej liście, długoterminowa współpraca z profesjonalistą finansowym pomoże zmniejszyć codzienny i ciągły stres związany z zarządzaniem pieniędzmi.
READ  Przyjaźń i dobre samopoczucie: jak dobry krąg przyjaciół wpływa na zdrowie fizyczne i emocjonalne

Ważne jest, aby pamiętać, że zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie finansowe idą w parze, a zaniedbanie jednego ostatecznie wpłynie na drugie.. Niezależnie od tego, czy zmagasz się ze stresem finansowym, czy po prostu chcesz poprawić ogólny stan zdrowia, poświęć czas na zainwestowanie w jedno i drugie i nadanie priorytetu dobremu samopoczuciu.

Zobacz też

Li Dong Chai, producent, który skorzystał

* Notatka opublikowana w amerykańskim magazynie Forbes