2 grudnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jest pierwszą osobą w swojej historii – El Financiero

Kilka dni po tym, jak Elon Musk pojawił się na Twitterze, kolejny gigant technologiczny, Meta, plan masowego zwolnienia, Według osób zaznajomionych z tą sprawą była cytowana przez Dow Jones Newspaper.

Meta, właścicielka Facebooka, WhatsAppa i Instagrama, Według konsultowanych źródeł przygotowuje się on do redukcji liczby pracowników, która rozpocznie się w najbliższą środę 9 listopada.

Meta zgłosiła szablon z 87 tys. pracowników Pod koniec września poprosił swoich pracowników o anulowanie wszystkich nieistotnych lotów, które rozpoczną się w tym tygodniu.

Jeśli dojdzie do serii zwolnień, będzie to pierwszy przypadek redukcji zatrudnienia w firmie w swojej 18-letniej historii.

Chociaż jest mniejszy pod względem procentowych cięć w Twitter Inc.. W zeszłym tygodniu dotknęło to około połowy pracowników tej firmy, a liczba pracowników Meta, która ma stracić pracę, może być największa jak dotąd w dużej firmie technologicznej w ciągu roku redukcji w branży technologicznej.

Gdy okazało się, że Meta planuje zmniejszyć miejsca pracy, rzecznik firmy odmówił komentarza.

Wskazał, że plan jest zgodny z zapowiedzią Mark Zuckerberg Jest to „Skup się na swoich inwestycjach i priorytetowych obszarach rozwoju”.


To było cięcie na Twitterze

Po przejęciu Twittera Elona Muska Zapowiedział plan zmniejszenia personelu o połowę.

Plan został wdrożony w ostatni piątek, 4 listopada, kiedy około 3700 pracowników zostało zwolnionych z sieci społecznościowej za pośrednictwem poczty elektronicznej. Cięcie dotknęło również pracowników Twittera Mexico, których biuro zostało zamknięte.

Pracownikom platformy zarzucono, że nie zostali powiadomieni o ich zwolnieniu i zdali sobie sprawę, że ich dostęp do systemów firmy, takich jak poczta elektroniczna i Slack, został zawieszony.

W najbliższą niedzielę 6 listopada Twitter przyznał się do błędów zmniejszania rozmiaru Zadzwonił do dziesiątek pracowników z prośbą o powrót do pracy.

Według osób zaznajomionych z sytuacją część osób została przypadkowo zwolniona.

READ  Oskarżają Ricardo Salinasa o fałszywe dobre zakończenie; Odpowiedź z Kataru