25 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

„Jeśli partia komunistyczna zapewni więcej dotacji…”

SLD ma tylko dwóch senatorów Wycofany ze szkolenia Kilka tygodni temu. I tak pozostała izba górna Bez przedstawicieli nurtu politycznego Od 2005 roku jest skazany na marginalizację w konserwatyzmie Polska.

Z wyjątkiem tych dwóch senatorów, Kolejny opuścił Postępowy Sojusz, Primavera (niedawno utworzona partia kierowana przez Roberta Byrona), Jundos (socjaliści, z mniejszym poparciem dla wyborców w dużych miastach) oraz historycznie ważny SLD, który stał na straży ideologicznych standardów koalicji. Był Założona przez byłego prezydenta Kvyasnevsky’ego Od 1991 r. mianowała czterech premierów w kolejnych rządach.

Postępowe siły polityczne kraju muszą to zrobić Sojusz w celu utrzymania pewnej obecności W pewien sposób opisuje Mapa polityczna Polski. Mapa odręczna, na której słowo „lewica” jest stale szpecone, aby było bardziej adekwatne do tradycji komunistycznej i okresów polskiej transformacji demokratycznej. Od prawie dwóch dekad radykalnie konserwatywny PiS (w rządzie od 2015 roku) i konserwatywno-liberalna baza obywatelska Donald Zmierzch „Prawdziwi” utworzyli dwie partie W polityce kraju, w którym środek ciężkości jest wyraźnie po prawej stronie.

Kiedy z powodu nieporozumienia z sojusznikami Rząd potrzebował wsparcia parlamentarnego Przeprowadzić referendum w sprawie budżetu naprawy gospodarczej wysłanego do: BrukselaTo właśnie Sojusz Lewicy, w najbardziej nieoczekiwanej transakcji, się do tego poddał. Wyobraźmy sobie, Przekazuje współrzędne polityczne HiszpaniiRząd Vox otrzymał poparcie dla konkretnego planu Zjednoczonej Lewicy.

Fot. Archiwum 11-11 Święto Narodowe Polski 2017 (Reuters / Adam Stefian)

Z 8% posłówMimo niewielkich ogólnych podziałów lewicowe ugrupowanie parlamentarne jest jedynie obserwatorem politycznej ewolucji swojego kraju. W Polsce wypowiedzi wypowiedziane kilka miesięcy temu przez lidera PiS, takie jak „Nikt po naszej prawicy, za nim jest tylko jeden mur”, nie zostały odebrane jako przejaw ekstremizmu, a raczej solidność ideologiczna. Zamiast tego wspieraj prawa społeczne LGBTOpowiadając się na rzecz ekologa czy świeckiego społeczeństwa, niemal marginalizuje własne opinie i tych, którzy ich bronią. Nowe partie, które pojawiły się w ostatnich latach, takie jak Polska 2050, proponują jedynie usuwalne wersje z kofeiną. Radykalna konserwatywna polityka Trener PiS, Bo lewy to jeszcze centymetr niewłaściwy rowek.

READ  Moldonado drugie w Polsce - Sonda Diario

Na podstawie polityki społecznej rządu Dotacje na narodziny, rodzinę, rolnictwo i kościół I odliczeniu od podatku Młody, Wychodzą bez większego wkładu w okno po lewej stronie. Dla wielu Polaków z pewnością pożądana jest postępowa, proeuropejska i inkluzywna ideologia, ale jeśli trzeba wybierać między tym a więcej Comiesięczne czeki grantowe, Bez wątpienia możliwe.

Fot. Protest w Warszawie przeciwko wyrokowi polskiego Trybunału Konstytucyjnego.  (Reuters) Komentarz

Z drugiej strony zagadka utworzenia lewicowej koalicji jest dla większości wyborców. Ograniczona niezawodność, Włączając różne tendencje, takie jak nostalgicznych spadkobierców postkomunizmu, uwzględniając takie elementy, jak młodzi mieszczanie i senatorowie, którzy domagają się zmiany pokoleniowej i niepełnosprawnego występku.

Czy możesz skręcić w lewo?

Mimo to sondaż wyborczy zakończył się w zeszłym roku 30% młodych Polaków w wieku od 18 do 24 lat Zidentyfikował dwukrotnie więcej propozycji lewicowych niż cztery lata temu. Czy jest więc nadzieja na postępowy zwrot w przyszłych polskich wyborach?

Po pierwsze, trzeba to wziąć pod uwagę Polska wiejska Obecny rząd ma swój główny bank głosów: W żadnym z 15 najludniejszych polskich miast nie ma burmistrza PiS. Weź również pod uwagę, że istnieje duża różnica między wyborcami płci męskiej i żeńskiej. Wśród Polaków w wieku od 18 do 30 lat preferowaną formacją była Federacja, partia radykalnie nacjonalistyczna, konserwatywna i pod wieloma względami bardziej aktywna niż PiS. Według sondaży odsetek młodych kobiet (około 30%) głosujących na lewicę jest niemal identyczny z liczbą młodych ludzi głosujących na federację. Dla 48% z nich „a Rząd W pewnych okolicznościach niedemokratyczny może być lepszy niż rząd demokratyczny. Podobnie dla 78% tych młodych ludzi „Zadaniem mężczyzny jest praca i wspieranie rodziny”, Koncepcja podzielana tylko przez 50% Polek.

W Polsce określenia polityczne, takie jak „konserwatywny” czy „postępowy”, są bardziej socjologiczne niż ideologiczne. Zagadnienia takie jak liberalizacja aborcji, wsparcie subsydiów socjalnych, imigracja, nastroje kościelne czy patriotyczne uważane w Hiszpanii za nacjonalistyczne, Widzą mieszane przyjęcie Wśród polskich wyborców. Innymi słowy: wzór do naśladowania wyborcy utożsamiany z całym zestawem ideologicznym partii nie jest zbyt częsty. Krakowski politolog John Kevsky uważa „Jeśli partia komunistyczna zapewni więcej dotacji” Powiedział, że „ludzie mogą bez problemu wygrywać wybory, broniąc swojej ideologii, ale tylko do pewnego momentu”. Według Kevsky’ego „polska demokracja narodziła się i wychowała w nieco chaotyczny, niekonsekwentny sposób, a teraz, jak każdy nastolatek, przedstawia nieco brzydką sylwetkę, o bardziej dziecinnych rysach, jednocześnie rozwijając niektóre części ciała i jego osobowość znacznie bardziej niż inne.

READ  Polski selekcjoner Paulo Sousa jest pozytywnie nastawiony do COVID-19
Zdjęcie: Kosma Słodowski.  (Parlament Europejski)

Brak postępowej przeciwwagi w polskiej równowadze politycznej, zdaniem politologa, może doprowadzić do zakłóceń nie tylko wyborów, ale także społeczeństwa i tak dalej. Wpłynie to na wizerunek tego kraju i jego politykę zagraniczną. Z niedawnym kryzysem granicznym BiałoruśNa przykład był używany przez rząd do podsycania życia politycznego nacjonalizmem, stwarzając ryzyko, że każda partia, która nie kojarzy się z „heroiczną obroną jedności ojczyzny”, zostanie uznana za mniej niż wroga wszystkich Polaków. Główna opozycyjna baza obywatelska, Musiałem zrobić sztuczkę Krytykuj militaryzację sytuacji promowaną przez PiS, jednocześnie dając jasno do zrozumienia, że ​​wspiera on żołnierzy i bezpieczeństwo granic.

„Redefinicja tego, co robią lewicowcy Polska, Wyjaśnij to Polakom Progresywizm to nie powrót do komunizmu Nie należą też do dziwacznego klubu „neohippisów”, którzy chcą oczernić gospodarkę lub zakazać kapitalizmu; To zwykły brak kultury ideologicznej i zła tradycja polityczna komunizmu – mówi Kowski. „Tutaj, Prawo nazywa się „centrum” A centrum to „lewe centrum”, wszystko zniekształca”.

Kryzys tożsamości, jak wskazuje polski politolog, to jego zdaniem Co skłoniło lewicę do poparcia rządu? W decydującym głosowaniu parlamentarnym nad budżetem wysłanym do Europy. Dla niektórych był to prosty oportunizm; Dla innych było to Praktyczna próba przedefiniowania siebie I dostosować postępowy postulat do polskiej rzeczywistości.