27 października, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

JEP dostarcza 73 ciała potencjalnych ofiar wymuszonego zaginięcia do Antioquia Legal Medicine

Puerto Peru, 14 września 2021 r. Jednostka poszukiwawcza rozpoczęła we wtorek interwencję na cmentarzu La Dolorosa w Puerto Berrio w Antioquii, aby odzyskać ponad sto niezidentyfikowanych ciał, które mogły być ofiarami konfliktu zbrojnego. (dzięki uprzejmości JEP)

Średnio dziewięć ciał dziennie zostało wydobytych przez Kompleksowy reżim pokojowy w Puerto Berio (Antioquia) Między 13 a 25 września.

Eksperci kryminalistyki z Jednostki Śledczej i Oskarżeń JEP oraz multidyscyplinarny zespół z JEP udali się do tej gminy Magdalena Medio. jednostka śledząca, Trzynaście dni po interwencji przekazali ją na wydział medycyny sądowej 73 ciała potencjalnych ofiar wymuszonego zaginięcia Więc możesz podać swój identyfikator.

Interwencja, która miała miejsce na cmentarzu La Dolorosa, jest odpowiedzią na środki zapobiegawcze ustanowione przez Departament Nieuznania Partii w celu ochrony terenów, na których znajdują się ciała ofiar konfliktu zbrojnego. Procedura obejmuje 356 punktów: dwie komórki czerwiu, pięć osteoblastów stawów, 16 miejsc osteoklastów i 333 krypty.

Ponadto są oprawione w Regionalny Plan Badawczy dla Magdaleny Porty Medio N UBPD Jazda po okolicy. Z tej okazji zespół ekspertów skupił się na ekshumacji ciał, które znaleziono na skrzydłach towarzystw charytatywnych. Przestrzeń wyznaczona przez samą społeczność do godnego pochówku niezidentyfikowanych zwłok, które spłynęły rzeką Magdalena.

Jest to tradycja, która zakorzeniła się wśród mieszkańców Puerto Berrio, którzy Zostały adoptowane przez ofiary, które często okazywały oznaki przemocy Przypisywali im tożsamość w zamian za ich służbę poprzez modlitwę. Według prokuratora, Carlosa Arturo Mutes Flores, szefa zespołu dochodzeniowo-oskarżającego, który udał się do Puerto Berrio, tylko 124 krypty ze 157 chronionych na tym oddziale zostały przerwane.

Puerto Peru, 14 września 2021. Jednostka poszukiwawcza rozpoczęła we wtorek interwencję na cmentarzu La Dolorosa w Puerto Berrio w Antioquia, aby odzyskać ponad sto niezidentyfikowanych ciał, które mogły być ofiarami konfliktu zbrojnego.  (dzięki uprzejmości JEP)
Puerto Peru, 14 września 2021. Jednostka poszukiwawcza rozpoczęła we wtorek interwencję na cmentarzu La Dolorosa w Puerto Berrio w Antioquia, aby odzyskać ponad sto niezidentyfikowanych ciał, które mogły być ofiarami konfliktu zbrojnego. (dzięki uprzejmości JEP)

Pozostałe 33 zostaną dodane do 197 wciąż oczekujących na ingerencję i zidentyfikowanych Podczas diagnozy postawionej po kontroli sądowej przeprowadzonej przez Wydział Kryminalny, za pośrednictwem Zespołu Wsparcia Technicznego Kryminalistyki, w marcu 2020 r. na cmentarzu La Dolorosa.

READ  10% studentów wycofało się z UJED Medical School - El Sol de Durango

Zebrane informacje posłużyły jako wkład do wymiaru sprawiedliwości JEP, który przyjął zapobiegawczy środek ochrony. W tym czasie, poprzez wywiady społeczne, loty dronami, inspekcje sądowe oraz badania informacji topograficznych i fotograficznych, a także analizę dokumentów, JEP udokumentował i zidentyfikował obszary przestępczego zainteresowania, w których UBPD miałoby interweniować, tak jak miało to miejsce w dniu, w którym miejsce w ostatnich tygodniach w Puerto Berrio.

Zwłaszcza w pawilonach charytatywnych napisy na nagrobkach prawie we wszystkich przypadkach sugerowały pochówek nieznanych osób. Podczas procesu rekonwalescencji, który miał miejsce w Puerto Berio, Kompleksowy system pokojowy obnażył horror wojny w tym regionie: zwłoki zakopane w workach, nagie ze śladami na krawatach, z ranami postrzałowymi, całkowicie rozczłonkowane, odnalezione w stanie całkowitej izolacji.

Wiele z nich zostało adoptowanych, by godnie pochować. Dlatego w samym środku idżtihadu społeczność odprawiła rytuał, w którym symbolicznie przekazali JEP i UBPD zwłoki, które chronili od lat.

Pierwsze przeszukanie sądowe w Puerto Berio miało miejsce między styczniem a lutym, kiedy w dwóch celach interweniowała Niezależna Jednostka Dochodzeniowa. Znalazł tam dużą liczbę niezidentyfikowanych zwłok, różniących się od tych w podziemiach grobowca.

Czytaj: