24 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jedynki mężczyzn Wimbledonu: Daniel Miedwiediew przegrywa z polskim Hobartem Harkas

Hubert Harkas został we wtorek czwartym Polakiem, który awansował do ćwierćfinału Wimbledonu, wygrywając pięć setów z rozstawionym z drugiej strony Rosjaninem Danielem Miedwiediewem.

Światowy numer 18 Harrocks wygrał mecz 2-6, 7-6 (7/2), 3-6, 6-3, 6-4 w pierwszym meczu w poniedziałek z powodu deszczu, a teraz zmierzy się z Rogerem Federerem w półfinały.

Media_KameraPolak Hubert Harkoks świętuje zwycięstwo nad Rosjaninem Danielem Miedwiediewem w czwartej rundzie gry pojedynczej mężczyzn.

Podąża śladami 24-letnich kolegów z drużyny, którzy stworzyli ostatnich ośmiu zawodników, Vojtecha Pipaka (1980) oraz Jerseya Janovica i Lucasa Kubota (2013).

Mecz odbył się tylko w remisach singlowych z powodu katastrofy pogodowej w poniedziałek po tym, jak rozpoczął się w Court Doo.

Brytyjska osobowość telewizyjna Mary Perry (na górze) zasiada w sądzie, by oglądać mecz Huberta Harkasa z Rosjaninem Danielem Miedwiediewem.
Media_KameraBrytyjska osobowość telewizyjna Mary Perry (na górze) zasiada w sądzie, by oglądać mecz Huberta Harkasa z Rosjaninem Danielem Miedwiediewem.

Miedwiediew rozpoczęli 2-1 pod dachem na korcie centralnym, serwując 3-4 na czwartej pozycji.

Ale czternasty gracz Hurgas wyszedł i przełamał się w pierwszym meczu i zremisował grę z asem.

Rosjanin Daniel Miedwiediew gra na forhendzie z Polakiem Hubertem Harkoksem w czwartej rundzie swoich męskich singli.
Media_KameraRosjanin Daniel Miedwiediew gra na forhendzie z Polakiem Hubertem Harkoksem w czwartej rundzie swoich męskich singli.

Ponieważ Miedwiediew sam siebie nie widział, Hargas postanowił zakochać się w nim 2:1 i wygrał mecz na usługach Miedwiediewa, gdy Rosjanin wpadł do siatki.

„Granie na tym niesamowitym korcie, prawdopodobnie najlepszym korcie na świecie, z tak wspaniałym tłumem, jest wyjątkowe. To naprawdę wiele dla mnie znaczy” – powiedział. „Byliśmy na drugim korcie, a potem przyjechaliśmy tutaj. Bycie tutaj i możliwość wygrania tego meczu było dla mnie ogromne.

Polak Hubert Hurgas i Rosjanin Daniel Miedwiediew podają sobie ręce w siatce po meczu czwartej rundy gry pojedynczej mężczyzn.
Media_KameraPolak Hubert Hurgas i Rosjanin Daniel Miedwiediew podają sobie ręce w siatce po meczu czwartej rundy gry pojedynczej mężczyzn.

„Wtedy to po prostu przyszło nam do głowy. Pracowałem dziś z moim trenerem i fizjoterapeutą i staram się być lepszy. Myślę, że wykonałem dziś dobrą robotę ”- powiedział.

Roger Federer ze Szwajcarii wraca przeciwko Lorenzo Soneko z Włoch.
Media_KameraRoger Federer ze Szwajcarii wraca przeciwko Lorenzo Soneko z Włoch.

Zwycięstwo sprawi, że Hargas zmierzy się w ćwierćfinale z Federerem, graczem określanym jako jego bohater.

„Roger, myślę, że jest niesamowity w tej grze. Sposób, w jaki gra, tytuły, które wygrywa” – powiedział. „Ale patrzysz na mnie i cieszysz się, więc jest fajnie. Mam też nadzieję, że otrzymam wsparcie. ”

Pierwotnie opublikowany Traumatyczna strata między rozwiązaniem Miedwiediewa