23 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Janine Anez. „Nie chcę już żyć” – mówi były prezydent Boliwii z więzienia

La Paz: Były tymczasowy prezes BoliwiaI Janine AnezWe wtorek powiedziała, że ​​”nie chce już żyć”, dwa dni po tym, jak zraniła się w ramiona, aw ciągu jednego dnia administracja więzienna usunęła ją z więzienia, w którym była przetrzymywana na nowe badania lekarskie.

„Nie chcę już żyć. Moje dzieci muszą zarabiać na życie. Nie chcę już więcej leków, o których nie wiem, czym one są. Proszę strażników, aby powiedzieli mi, co biorę” — mówi wiadomość od Áñeza opublikowane w ich sieciach społecznościowych.

Ulotce towarzyszy tekst mówiący, że była prezydent jest „bardzo słaba” i że cierpi „nieustannie”, bo co 10 minut ktoś wchodzi do jej celi „nikt nie wie co”, a to sprawia, że ​​żyje w stanie „czujności”. .

W liście czytamy: „Żyje w pogotowiu, cierpi, niespokojnie, bo nie wie, co jej zrobią. Jeśli ją odurzyją, otrują lub zabiorą w nieznanym kierunku”.

Carolina Ribera, córka Anne, poprosiła w tym tygodniu o dostęp do historii medycznej swojej matki, wskazując, że nie wiedziała, jakie leczenie jest stosowane, chociaż system więzienny potwierdził, że nikt nie został pozbawiony tego dokumentu i że młoda kobieta była kobietą, która uczestniczył w komisji lekarskiej.

W sobotę ministerstwo rządu poinformowało, że Anez próbował spowodować „samookaleczenie”, które określił jako „zadrapania” i potwierdził, że były tymczasowy prezydent jest stabilny.

Ze swojej strony obrona byłego prezydenta ustaliła, że ​​Neese doznała tych obrażeń klipsem i że jej rany wymagają obrotu.

READ  Zatrzymaj w ostatniej chwili eutanazję kolumbijskiej Marty Sepulvedy | Społeczność

Po incydencie byli prezydenci, władze lokalne i organizacje międzynarodowe, takie jak Unia Europejska i Ambasada USA, wyrazili zaniepokojenie stanem zdrowia Nez.

Ponadto wielu prosiło, aby pozwolono jej swobodnie bronić się w obliczu jej sytuacji, ponieważ cierpi na wysokie ciśnienie krwi oraz zespół lękowo-depresyjny.

badania lekarskie

Nez, który od marca jest przetrzymywany w więzieniu dla kobiet w La Paz, został przewieziony do prywatnego ośrodka medycznego na badanie neurologiczne. +

„To określi, czy występują urazy mięśni lub nerwów”, powiedziała mediom lekarz prowadzący badanie, Monica Molina.

Była prezydent z trudem wspinała się po schodach z pomocą dwójki swoich dzieci, pośród potężnej straży policyjnej.

Po wykonaniu tego testu została przewieziona do więzienia karetką pogotowia.

Oniz został zwolniony z więzienia około trzy razy w tym miesiącu, aby przejść kilka ocen klinicznych.

Jej rodzina twierdzi, że jest bezbronna, podczas gdy rząd twierdzi, że jest „stabilna” i może służyć jej opiekuńczej pieczy.

Protesty więzienne

Dziesiątki więźniów w więzieniu, w którym przetrzymywany jest Nez, demonstrowało we wtorek, że domaga się równego traktowania i potępia rzekome „przywileje” byłego prezydenta, wersja popierana przez władze, aby odmówić ich praw.

Minister rządu ds. spraw wewnętrznych Eduardo del Castillo podkreślił, że prawa byłego prezydenta są „nienaruszalne”, ale utrzymywał, że ma „przywileje” w stosunku do innych kobiet pozbawionych wolności.

Dlatego ogłosił, że pracuje nad „inicjatywą ustawodawczą” „zmiany więzień”.

„Nie pozwolimy niektórym ludziom mieć przywilejów, a innym, którzy nawet nie zagwarantują, że wszystkie ich prawa zostaną spełnione” – powiedział Del Castillo.

W międzyczasie Ribera opublikował kilka zdjęć na swoich portalach społecznościowych, aby pokazać komórkę swojej matki.

Młoda kobieta napisała: „Łóżko, stół, dwa krzesła, małe radio i umywalka. To luksus mojej mamy”.

Anez jest przetrzymywany w areszcie prewencyjnym od marca w tak zwanej sprawie „przewrotu” opartej na zarzutach o spisek, podżeganie i terroryzm podczas kryzysu politycznego i społecznego w 2019 r., który doprowadził do rezygnacji Evo Moralesa z prezydentury. .

Przeczytaj także W odręcznym liście Jeanine Anez potępiła „tortury” w więzieniu, w którym była przetrzymywana

Z powodu sprawy „przewrotu”, która jest badana na wniosek Państwowego Ruchu Socjalistycznego (MAS), dwóch byłych ministrów Anez oraz kilku byłych szefów policji i wojska znajduje się w areszcie prewencyjnym.

jabf