24 marca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jan Paweł II został oskarżony o ukrywanie pedofilów w Polsce, gdy był arcybiskupem krakowskim

EFE.- A film dokumentalny Śledztwo wyprodukowane przez polską telewizję przedstawia dokumenty i zeznania Jana Pawła II Znał i ukrywał przypadki Wykorzystywanie seksualne Za nieletnich w Kościele katolickim w ich kraju.

Program, który został wyemitowany w poniedziałek wieczorem, według jego reżysera, Marcin Kudowski, Efekt dwuipółletnich poszukiwań, wywiadów i podróży oraz wielu blisko spokrewnionych osób Papież Polak, a także członków hierarchii kościelnej.

Jesteś zainteresowany: Benedykt XVI, Msza maryjna i ukrywanie pedofilii w Kościele katolickim

Przegląda sprawy Trzech księży Kto to jest Karol Wojtyła, Następnie arcybiskup krakowski odwiedzał różne miejsca w latach 70., gdy dowiedział się o stawianych im zarzutach.

Dowód obejmuje jeden ofiary z Ojciec Eugeniusz SargentKto został oskarżony Napaści seksualne Dla nieletnich w wieku co najmniej pięciu lat Kościoły inny i został bezpośrednio potępiony Jana Pawła II przez wiele osób.

Kolejna osoba zamieszana w nieprawidłowości Tata Sadhu, Po pracy jako katecheta był bezpośrednio zaangażowany DzieciByło wiele skarg ataki seksualny Wysłany do nieletnich iw końcu do pracy Kościół austriacki De Gaubitsch, przez bezpośrednie skierowanie Jana Pawła II.

W czasie swojej kadencji jako kardynał Wojtyła Był również świadomy zarzutów pod adresem innych osób Księża Pod jego zwierzchnictwem, a czasami otrzymując te informacje bezpośrednio od ofiar, prosił o pomoc Kościoły z całego regionu.

The dowody We wszystkich tych przypadkach zgadzam się, że przyszłość Jana Pawła II Najpierw nalegał na ustalenie prawdziwości faktów, a następnie obiecał podjąć działania w tej sprawie, jednak nie złożył skargi ani nie nałożył kary. poczucie winy.

Czytaj teraz: Raport Watykanu ujawnia, że ​​Jan Paweł II i Benedykt XVI zignorowali oskarżenia o wykorzystywanie seksualne kardynała McCarricka

Część dokumentów pokazanych na rozprawie to raporty Narodowego Instytutu Pamięci Polski Przynajmniej jeden to potwierdza Księża Wspomniany służył w komunistycznej policji politycznej.

READ  Depper cierpi w Polsce

Ponadto materiał analizowany przez Dziennikarze To pokazuje, że był mentorem Jana Pawła II We wczesnych latach on Kardynał SabihaNiektóre seminaria zmuszały do ​​praktyk seksualnych z aktami przemocy.

Osłabienie RembertaArcybiskup Milwaukee w USA, od 25 lat udziela wywiadu i dodaje mu otuchy w raporcie. Jana Pawła II Przyznał, że był świadomy zachowania Yin Sabeeha A zapytany o to, przyznał, że nie wiedział, co robić Słabe ziemieupadł.

Absolwenci Jana Pawła IIDr Anna Karon-Ostrovska deklaruje w raporcie: „Być może, Karola Wojtyły Był przyzwyczajony do takich rzeczy dziejących się w kościele, więc postanowił je ukryć.