28 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jakie są według ekspertów cechy ludzi zdrowych psychicznie?

Nie ma wątpliwości, że ostatnie lata były wyzwaniem na wielu płaszczyznach. Kryzys zdrowotny, kryzysy gospodarcze i konflikty zbrojne na całym świecie, których ludzie są świadkami w wiadomościach, zmieniły zdrowie psychiczne tysięcy ludzi.

Według informacji opublikowanych na stronie PAHO, z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, Pandemia znacząco wpłynęła na zdrowie psychiczne ludzi w regionie obu Ameryk, ponieważ w samym środku tego kryzysu nastąpiły również przerwy w usługach mających na celu rozwiązanie tych problemów.

Ta sytuacja jest spowodowana nie tylko złożonymi warunkami, których doświadczyła planeta, ale także codziennymi warunkami, które mogą wpływać na samopoczucie emocjonalne.

Dlatego promowanie opieki psychiatrycznej stało się priorytetem, kwestią, która od lat dyskutowana jest pod stołem i zaczyna nabierać znaczenia na świecie.

Ale skąd wiesz, że dana osoba jest w dobrym zdrowiu psychicznym? Jakie cechy określasz? tydzień Powiedz, co mówią o tym eksperci.

Cechy osoby zdrowej psychicznie

Pierwszą rzeczą jest zrozumienie, do czego odnosi się pojęcie zdrowia psychicznego. Według Narodowej Biblioteki Medycznej USA Medline Plus, Termin ten obejmuje dobrostan emocjonalny, psychologiczny i społeczny. Oznacza to, że obejmuje nie tylko sposób, w jaki myślimy lub czujemy, ale także sposób, w jaki działamy w życiu codziennym.

W tym sensie zdrowie psychiczne pozwala nam również określić, w jaki sposób dana osoba reguluje swoje uczucia, takie jak stres, a także osobiste relacje i relacje z innymi. „Zdrowie psychiczne jest ważne na wszystkich etapach życia, od dzieciństwa i dorastania po dorosłość i starość” – definiują Medline Plus.

Możesz być zainteresowanym także tym:

Według Ministerstwa Zdrowia Publicznego i Opieki Społecznej Paragwaju osoba zdrowa psychicznie to osoba, która ma cztery podstawowe cechy:

  • Potrafi zdobywać wiedzę, umiejętności i stabilne relacje emocjonalne ukierunkowane na satysfakcję osobistą oraz z innymi. „Osoba z wystarczającą samooceną i dobrą samooceną zna siebie i postrzega siebie w sposób realistyczny. Nie lekceważy siebie, nie kocha siebie nadmiernie, nie lekceważy ani nie przecenia swoich zdolności lub umiejętności, nie postrzega siebie jako jest gorsza od innych, nie porównuje się do innych, przez większość czasu jest pewna siebie w podejmowanych decyzjach, jest zadowolona z siebie – mówi. Psychologia i umysł.
  • Posiada umiejętność nawiązywania dobrych relacji rodzinnych, szkolnych, zawodowych i rekreacyjnych. W tym sensie .. wskazuje psychologia i umysł, Ludzie, którzy są w dobrym zdrowiu psychicznym, mają umiejętności społeczne, które umożliwiają im nawiązywanie kontaktów towarzyskich i tworzenie silnych więzi z innymi.
  • Możesz pogodzić ideały i wartości moralne, aby poradzić sobie z wymaganiami życia. Podobnie ważne jest, abyś miał zdolność do zdecydowanego komunikowania swoich uczuć, opinii, uczuć, potrzeb i pragnień, jak pokazano Psychologia i umysł.
  • Członkowie wydziału lubią tworzyć projekty życiowe, cieszyć się teraźniejszością i rozważać przyszłość. Podobnie ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest to, że nie tylko są w stanie określić swoje cele, ale także mogą stawić czoła frustracji i dostosować się do zmian, które mogą się pojawić po drodze, aby skutecznie na nie reagować.
READ  Światowy Dzień Znieczulenia: Od XIX wieku do medycyny chirurgicznej w XXI wieku

Jak dbasz o zdrowie psychiczne?

Specjaliści wydają różne zalecenia, aby dbać o dobry stan zdrowia psychicznego i zapobiegać powstawaniu stanów, które na dłuższą metę mogą zagrażać bezpieczeństwu człowieka.

Wśród rekomendacji, którymi się podzielił Medline Plus, Temat na liście:

Zmierz się z życiem w pozytywnej atmosferze. Nie chodzi o toksyczną sytuację, w której człowiek nie jest w stanie uświadomić sobie, że istnieją pewne negatywne stany i że wywołują one określone emocje, ale o zrozumienie, że ten stan nie powinien być trwały.

w ten sposób, Wskazane jest znalezienie równowagi między emocjami negatywnymi i pozytywnymi. „Na przykład nie ma sensu dalej myśleć o złych rzeczach, które przydarzyły ci się w przeszłości lub tak bardzo martwić się o przyszłość”, mówi portal.

Podobnie wskazane jest, aby czasami zdystansować się od negatywnych sytuacji, to znaczy zdać sobie sprawę, kiedy należy przestać oglądać wiadomości związane z konfliktami, przytoczyć jeden przypadek.

Prowadź zdrowy tryb życia, w którym buduje się świadomość jedzenia, aktywności fizycznej i zdrowej więzi z innymi. Wszystkie te punkty są niezbędne, aby móc prawidłowo funkcjonować w każdej dziedzinie życia.

Możesz być zainteresowanym także tym: