ten dojrzałość Idzie w parze z emocjonalna inteligencja. Upływ lat, próby i udręki, porażki i sukcesy, wstrząsy i napisy, Określają nasz charakterZwykle na lepsze, choć nie zawsze. Cała ta sieć wydarzeń, które nas przecinają, definiuje naszą tolerancję na frustrację, nasze wymagania. Jeśli potrafimy się uspokoić, będziemy w stanie przyjąć bardziej użyteczną dla nas perspektywę. Jak możemy dostrzec te znaki i sygnały, które mówią nam, że jesteśmy na właściwej ścieżce i że uzdrawiamy duchowo?
Aż do dojrzałość i emocjonalna inteligencja Z naszej strony wiąże się to z dużym nakładem pracy. Nie możemy być bierni w tym procesie, który wymaga od nas ciągłego praktykowania nawyków życiowych i myślenia, które prowadzą nas do etapów dobrego samopoczucia, a nie do przebłysków bólu i zamieszania. W tych badaniach możemy zwrócić się do tradycyjnych terapii psychologicznych lub terapii alternatywnych, które pomagają nam zachować równowagę. Nie ma przewodników, które wyjaśniałyby, jak to osiągnąć, ani GPS, który powiedziałby nam, gdzie się udać. Chodzi o wyruszenie w podróż i opuszczenie naszej strefy komfortu, gdy dowiadujemy się, że jest to dla nas złe.
Jakie są oznaki naszej dojrzałości emocjonalnej?
ten dojrzałość To nie ma nic wspólnego ze starzeniem się, niekoniecznie emocjonalna inteligencja Osiąga zaawansowany wiek. Te dwa aspekty dotyczą głównie naszego pragnienia nauczenia się zarządzania emocjami, aby zaakceptować siebie takimi, jakimi jesteśmy, co z kolei pomoże w naszych projektach i relacjach z rodziną, partnerem, przyjaciółmi, pracą i innymi osobami.
Z psychologii zakładają, że etapami, które najbardziej nas charakteryzują, są dzieciństwo i okres dojrzewania, kiedy kształtuje się nasza osobowość, podczas gdy zachodzą fizyczne i psychiczne zmiany, które nas kształtują. W zależności od tego, jak przebiegają te procesy, są osoby, które dojrzewają wcześnie, a inne później. Ponieważ każda osoba jest odrębnym światem, „nie ma ogólnego określenia dojrzałości”, mówi psycholog Paula Mila. Wpływa również na edukację, środowisko, a nawet genetykę.
Chociaż są ludzie, którzy przeżywają wieczną młodość i nie mogą przestać być dziećmi, albo są tacy, którzy żyją z dnia na dzień, przeżywają i toną w kielichu, to są tacy, którzy osiągają wyraźną poprawę i właśnie wtedy występują cechy charakterystyczne:
Bardziej zależy nam na jakości niż na ilości: kiedy jesteśmy młodzi, chęć „posiadania” nie ma granic i zawstydza nas. Jednak z biegiem czasu tracimy tę potrzebę gromadzenia i skupiamy się bardziej na jakości tego, co mamy. Zarówno w artykułach, jak i w linkach.
Jasno określamy nasze cele i zadania: in dojrzałośćSmaki ulegają poprawie i stają się bardziej wyrafinowane. Rzeczywiście, doświadczenie zdobyte przez lata wpływa na nasze kryteria wyboru i jest w stanie określić, co naprawdę lubimy.
Ufamy nam: obaj emocjonalna inteligencja Lubić dojrzałość Wzmacnia naszą samoocenę i rozpoczyna postrzeganie drugiej uległej osoby. Masz więcej pewności siebie i działania zgodnie z własnymi wartościami.
Bez większego zamieszania czujesz, że Twoja inspiracja przelatuje. W twoim myśleniu nie ma labiryntów ani pajęczyn. To wzmacnia Twoją elastyczność i poprawia Twój czas. Uczysz się mierzyć każdy konflikt i sytuację i angażujesz się emocjonalnie zgodnie ze swoimi standardami. Wszystko to pozwala lepiej rozwiązywać różne problemy, którymi się zajmujesz.
Ale bez wątpienia jedną z najważniejszych rzeczy jest nauczenie się, jak wybierać, kogo udostępniać. Twoje linki czerpią korzyści z emocjonalna inteligencja A ty dojrzałość. Staje się bardziej selektywny i szuka powiązań kulturowych, motywacyjnych, intelektualnych i rodzinnych, a nie stricte dla przypadkowych zainteresowań, jak to miało miejsce od lat.
„Irytująco skromny muzykoholik. Rozwiązujący problemy. Czytelnik. Hardcore pisarz. Ewangelista alkoholu”.
More Stories
Connections Wellbeing na Filipinach inspiruje rozwój turystyki medycznej
Odczytywanie DNA 233 gatunków naczelnych wyjaśnia, kim jesteśmy i jak powstają choroby u ludzi | Nauki
Stypendia magisterskie w dziedzinie bioinformatyki i nauki o danych w medycynie spersonalizowanej