3 lipca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jakie pokarmy produkujesz najczęściej?

Gazy w układzie pokarmowym są normalne w procesie trawienia. Gazy te na ogół składają się z Zwykle występuje azot, tlen, dwutlenek węgla, wodór, metan i niewielkie ilości siarkiktóry odpowiada za zapach wzdęć.

Według Kliniki Mayo gaz może powodować odbijanie, ból lub skurcze brzucha, uczucie ciężkości, ucisku i wzdęcia. jednakże, Zwiększenie ilości gazu lub silny zapach może być spowodowane spożyciem niektórych produktów spożywczych.

Z tego powodu należy skonsultować się z dietetykiem w celu oceny, która żywność powoduje gazy i opracowania planu żywieniowego dostosowanego do potrzeb danej osoby. Warto zauważyć, że pokarmy wytwarzające gaz nie zawsze są niezbędne w diecie, wystarczy ograniczyć ich ilość.

Portal Tua Saúde ujawnił żywność, która często generuje gaz. Warto zauważyć, że różni się to w zależności od organizmu każdej osoby.

  • Fasola: Fasola i rośliny strączkowe często podrażniają żołądek. Dzieje się tak, ponieważ są one naturalnie bogate w błonnik i odporne skrobie, takie jak rafinoza, które nie są w pełni trawione przez organizm. Związki te są fermentowane przez bakterie w okrężnicy, powodując wzdęcia i gazy. Aby zmniejszyć wpływ tego pokarmu na organizm, eksperci zalecają moczenie fasoli przez 12 godzin w celu jej przygotowania.
  • warzywa: Warzywa takie jak brokuły, kapusta, brukselka, kalafior, cebula, czosnek i szparagi mogą powodować nadmiar gazów w organizmie. Dzieje się tak dlatego, że są bogate w błonnik i zawierają rafinozę, która nie jest trawiona przez organizm i jest fermentowana w jelicie.
  • owoc: Jabłka, brzoskwinie, gruszki i suszone śliwki zawierają rozpuszczalny błonnik, który może powodować wzdęcia i gazy u niektórych osób. Również, Ten rodzaj cukru zawiera fruktozę, która nie jest w pełni wchłaniana przez jelita, co zwiększa produkcję gazów.
Fasola i rośliny strączkowe ogólnie powodują rozstrój żołądka, ponieważ są naturalnie bogate w błonnik i odporne skrobie, takie jak rafinoza, które nie są w pełni trawione przez organizm. – obrazek:
  • Mleko i produkty mleczne: Kiedy dana osoba nie toleruje laktozy, dzieje się tak dlatego, że jej organizm nie ma wystarczającej ilości laktazy, enzymu, który kieruje ten cukier do jelit. Nie są trawione, prowokują bakterie jelitowe, które uwalniają wodór i krótkołańcuchowe kwasy tłuszczowe.
  • guma: Żucie gumy lub jedzenie cukierków powoduje trawienie powietrza, które jest znane jako aerofagia, co powoduje wzdęcia i dyskomfort w żołądku. Niektóre gumy do żucia zawierają sorbitol, mannitol lub ksylitol; Są to cukry, które mogą gazować podczas fermentacji w okrężnicy.
  • Napój gazowany: Woda gazowana, napoje gazowane, piwo i napoje smakowe wciągają powietrze do jelit, co prowadzi do produkcji gazu.
  • owsianka: Chociaż jest to pokarm bogaty w potas, zawiera błonnik, rafinozę i skrobię, które zwiększają powstawanie gazów jelitowych. Należy zauważyć, że cała żywność może również powodować wzdęcia.
  • gulasze: Zawierają one na ogół fruktozę, sfermentowany błonnik i lektynę, które są związane z wzdęciami i zwiększonymi wzdęciami.
READ  Toyota Corolla 2022 llega a México con nueva versión y precios

Czy można naturalnie zwalczać gazy?

według ropuchy Gaz można zredukować, a nawet uniknąć, stosując zdrową dietę i wprowadzając kilka zdrowych nawyków, takich jak:

  • Unikaj picia płynów podczas posiłków. Najlepiej zrobić to po kolacji lub obiedzie.