30 czerwca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jaki jest powód niedoboru produktów w supermarketach na całym świecie – El Financiero

The brak popularnych potraw, takich jak popcorn, Tego lata trafi na półki restauracji i supermarketów, w nawiązaniu do ogromnych światowych łańcuchów dostaw Nadal są pod presją.

W ostatnich miesiącach wiele pozornie przypadkowych produktów spożywczych stało się niezwykle drogie lub trudne do znalezienia. Należą do nich sałata w Australii, cebula i salami w Japonii, a nawet piwo butelkowe w Niemczech, co powoduje, że firmy starają się znaleźć alternatywy dla swoich klientów.

Problemem zwykle nie jest brak samego produktu, ale raczej Rozszerzony globalny łańcuch dostaw. To wir czynników, od złej pogody po pandemię, napięcia geopolityczne i odbicie popytu.

Kiedy firmy nie mogą zarobić wystarczająco dużo Opakowania szklane i puszki aluminiowe, Ludzie mają mniejsze możliwości kupowania takich rzeczy jak napoje bezalkoholowe i piwo. Brak kontenerów wysyłkowych i napięty rynek pracy zwiększają wyzwania w łańcuchu dostaw. Rosyjska inwazja na Ukrainę zaostrzyła te problemy, odcinając dostawy zbóż i olejów spożywczych oraz powodując gwałtowny wzrost cen żywności i energii.

Sriracha to jeden z najnowszych dodatków do listy trudnych do znalezienia przedmiotów. Huy Fong Foods, kultowy producent sosów, został zmuszony do zawieszenia produkcji z powodu braku chili. Konsumenci spieszą się, by zaopatrzyć się w zapasy, a niektórzy lamentują nad „najgorszą wiadomością roku” i „końcem dni”.

The Piwosze w Niemczech Borykają się z niedoborem butelek, częściowo z powodu wojny na Ukrainie, która zaopatruje piwowarów w szkło. „New York Times” donosi, że browary w tym kochającym wino kraju, które już płacą więcej za prąd i słód, zachęcają klientów do zwrotu pustych pojemników.

The Niedobór popcornu w Stanach Zjednoczonych Stało się to również problemem dla kinomanów, ponieważ miliony udają się do kin w wiodącym sezonie letnim. Nie tylko brakuje pojemników, takich jak pokrywki, kubki i torby papierowe, ale rolnicy mogą również rezygnować z kukurydzy, aby przejść do bardziej lukratywnych upraw.

READ  Polestar atakuje Teslę i Volkswagena swoją elektryczną reklamą Polestar 2 Super Bowl - Aktualności - Samochody hybrydowe i elektryczne

Nawet warzywa są trudne do zdobycia. Niedobór sałaty w Australii skłonił Kentucky Fried Chicken do dodania kapusty do swoich hamburgerów. Gigant fast foodów zgłosił zakłócenia łańcucha dostaw po ciężkich powodziach w niektórych obszarach na początku tego roku. W Wielkiej Brytanii McDonald’s musiał racjonować pomidory, używając jednego plasterka zamiast dwóch. Niedobór pomidorów jest spowodowany wysokimi kosztami szklarni gazowych.

Globalny niedobór frytek trafił na pierwsze strony gazet po tym, jak McDonald’s został zmuszony do zawieszenia sprzedaży frytek na dużą skalę w kilku krajach, ponieważ problemy z łańcuchem dostaw ograniczyły dostawy. Kentucky Fried Chicken w Singapurze zastąpił frytki kawałkami gofrów. W Kenii, kiedy Kentucky Fries zabrakło frytek z powodu opóźnień w dostawach, użytkownicy mediów społecznościowych wezwali do bojkotu sieci fast foodów za nieużywanie frytek pozyskiwanych lokalnie.

W Japonii braki sięgały od cebuli po salami, co oznaczało, że restauracje musiały usunąć niektóre dania ze swoich menu. Saizeriya, rodzinna włoska sieć restauracji, wstrzymała wprowadzanie pieczonego kurczaka z powodu braku siły roboczej w Tajlandii. Zatrzymał również przystawki z salami po tym, jak Japonia przestała importować wieprzowinę i kiełbasy z Włoch po wybuchu afrykańskiego pomoru świń.

Madhav Durpa, wiceprezes ds. strategii łańcucha dostaw w Coupa Software Inc. Liderzy biznesu muszą przemyśleć, jak i gdzie produkować i skąd je pozyskiwać. Dzięki nowej technologii i lepszemu planowaniu mogą zmniejszyć potencjalne opóźnienia, utracone przychody i „zwalczać ciągłe pożary”, aby zarządzać niedoborami.