30 maja, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jaka jest największa czarna dziura we wszechświecie?

Żarłoczny olbrzym znajduje się setki milionów lat świetlnych od Ziemi. Astronomowie uważają, że jest to największa czarna dziura we wszechświecie.

On Największa czarna dziura we wszechświecie które zostały odkryte tak daleko poza naszym Układem Słonecznym. Astronomowie z Durham University (Wielka Brytania) potwierdzają, że tak Setki milionów lat świetlnych od Ziemi. Jednak ze względu na swoje rozmiary i złośliwość istota ta nie pozostała niezauważona.

Zgodnie z obserwacjami zespołu z Durham, ta czarna dziura ma masę 30 miliardów razy większy Naukowcy wykorzystali zjawisko znane jako „soczewkowanie grawitacyjne”. Dowiedz się więcej o ich naturze i zachowaniu. Oto, co znaleźli.

Ucz się więcej: „Nawet światło nie ucieka”: tak naprawdę działa czarna dziura

W odległej galaktyce

akwizycja obrazu

Przede wszystkim należałoby wyjaśnić, czym jest soczewkowanie grawitacyjne. Jak opisali autorzy badania w A początekDzieje się tak, gdyGalaktyka na pierwszym planie odchyla i wzmacnia światło od odległego obiektu«. Wszystko to jest możliwe dzięki symulacjom superkomputerów, które Pozwoliłem im zobaczyć to coś tak daleko od ziemi.

Ze względu na wymiary tej czarnej dziury astronomowie sklasyfikowali ją jako „ekstremalnie masywną”. Przede wszystkim dlatego, że znajduje się w „skali rzadko spotykanej przez astronomów”, jak opisano w oświadczeniu.

Sugerujemy: Co wiemy o Alcyoneusie, największej galaktyce, jaką kiedykolwiek odkryto?

Nie tylko to. To pierwsza czarna dziura Został znaleziony przy użyciu tej technikiWyjaśnij badaczom w Miesięczne zawiadomienia Królewskiego Towarzystwa Astronomicznego. W związku z tym główny autor badania, James Nightingale, wyjaśnił, że takie podejście może pomóc im „odkryć wiele czarnych dziur poza naszym wszechświatem lokalnym”, a także zrozumieć Jak rozwijała się w tak odległych czasach?

Ponadto przeprowadzone symulacje zbiegły się z rzeczywistymi zdjęciami wykonanymi przez Kosmiczny Teleskop Hubble’a, co pomogło potwierdzić Istnienie największej czarnej dziury we wszechświecie. Możliwe, że astronomowie wkrótce będą mieli wskazówkę przy użyciu tej nowej techniki Dla większego i masywniejszego ciała. lub kilka.

READ  Jak łatwo zmienić czcionkę na Instagramie?

Więcej cudów wszechświata:

Jądro Drogi Mlecznej zderzy się z supermasywną czarną dziurą z najbliższej galaktyki

Co wiemy o ROXs 42Bb, największej istniejącej planecie we wszechświecie

To UY Scuti, największa gwiazda, jaką kiedykolwiek znaleziono we wszechświecie