9 czerwca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jak zdrowe odżywianie? Odpowiedź ekspertów

Dbanie o jedzenie to nawyk, który stopniowo zwiększa zainteresowanie ludzi, niezależnie od tego, czy chodzi o poprawę ich zdrowia, czy utratę, utrzymanie lub zwiększenie masy ciała. To, co często dzieje się na tej ścieżce, to to, że wielu myśli, że aby zacząć iść do Dla zdrowego życia powinieneś przestać jeść te ulubione potrawy z szafy.

Badanie przeprowadzone przez Ingredion – globalnego dostawcę rynku rozwiązań komponentowych – oraz firmę konsultingową Opinaia, Odzwierciedlają, że konsumenci z Kolumbii dbają o żywność w 78%, a zdrowe odżywianie w 65%.. Dodają również, że w globalnym kontekście wrażliwym na pandemię koronawirusa zdrowie i opieka osobista są tematami o największym zainteresowaniu w regionie (42%).

W tym sensie, aby dobrze się odżywiać bez pomijania tego, co kochasz, dietetyk Brenda Portella stwierdza, że ​​„Należy pamiętać, że ze 100% naszej diety 80% powinno być zdrowe i zbilansowane, a pozostałe 20% powinno stanowić to, co nazywam „przypadkową żywnością”, I są to te, o których oczywiście wiemy, że nie możemy spożywać na co dzień, ponieważ mogą być szkodliwe. Nacisk kładziony jest nie tylko na aspekt estetyczny, ale prawnie na zdrowie. Tak długo, jak zachowana jest równowaga żywności, zachowamy nasze zdrowie”.

Innym ważnym faktem jest ilość kalorii, jaką dana osoba powinna spożywać. W tym celu w Manzana verde (aplikacja o zdrowej żywności) twierdzą, że wszystko zależy od każdej osoby, Ponieważ nie każdy ma taki sam metabolizm, ale mniej więcej kalorii do życia to od 1000 do 1200. Należy więc wziąć pod uwagę, jakie czynności są wykonywane na co dzień, czy prowadzisz siedzący tryb życia lub wykonujesz jakąś aktywność fizyczną.

Nadwaga może prowadzić do choroby niedokrwiennej serca. – Zdjęcie: Getty Images / iStockphoto

Portella podkreśla, że ​​MV to dobry początek, aby zacząć zmieniać nawyki żywieniowe i nie walczyć podczas próbowania. Na wspomnianej stronie nie ma „danie z ograniczeniami, we wszystkich swoich daniach znajdziesz węglowodany, tłuszcze i białka w odpowiednich porcjach”.

READ  15 najważniejszych zwrotów, o których można powiedzieć, że podnoszą samoocenę

Dodał: „Ma udogodnienia, które docierają do Twojego domu lub biura, gdziekolwiek jesteś, bez żadnych dodatkowych kosztów wysyłki. Danie gotowe do spożycia to dobry sposób na rozpoczęcie, dzięki czemu unikniesz długiego pobytu w kuchni.Podobnie, ta aplikacja zawiera czat, na którym ludzie mogą porozmawiać z dietetykiem i skonsultować wszelkie wątpliwości.

kuchnia kolumbijska

Typowe dania kolumbijskie mają szczególny urok dzięki połączeniu z innymi kulturami, takimi jak hiszpańska i afrykańska. Składniki i sposób ich przygotowania są wyjątkowe. Ajiaco jest jednym z najbardziej reprezentowanych krajów. Ziemniaki, pierś z kurczaka, groszek i kukurydza to tylko niektóre z jej głównych składników. To danie jest również bogate i zdrowe.

Chociaż kreolski kurczak i polędwica wieprzowa Milanisa to między innymi dania, które są częścią obszernego, zbilansowanego katalogu, który Manzana Verde oferuje swoim użytkownikom w przystępnych cenach.

„Kluczem do tych potraw jest przygotowanie ich w odpowiednich ilościach. Ziemniaki dostarczają głównie węglowodanów, a także innych składników odżywczych. Węglowodany dostarczają energii, która jest wykorzystywana do komórek, tkanek, narządów ciała i mięśni. Jeśli spożyjesz to danie w odpowiednich ilościach , może być korzystny dla twojego celu żywieniowego i dostosować go do twoich potrzeb”. Ponadto zaletą Manzana verde jest to, że wyświetla informacje o wartościach odżywczych dla wszystkich potraw” – zauważyła Portella.