8 lutego, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jak zarabiać na kryptowalutach?

O kryptowalutach zrobiło się głośno podczas pandemii i na tle wzrastających konfliktów międzynarodowych. Jest to obecnie dochodowa klasa aktywów. Coraz więcej firm pozwala robić przelewy w kryptowalutach, casino online, a niektóre państwa nawet stawiają je na równi z walutą narodową.

Inwestowanie i kupowanie kryptowalut nie jest jednak takie proste. Nie wystarczy tylko kupić Bitcoina i patrzeć, jak on rośnie. Należy wiedzieć, w które kryptowaluty najlepiej inwestować w danych czasie, co warto kupić a co sprzedać.

Poniżej spróbujemy przybliżyć ci trochę temat kryptowalut. Jak należy dokonywać inwestycji na dłuższą metę i dywersyfikować różne monety, a także jak chronić swoje kryptowaluty i przestrzegać zobowiązania prawne kraju.

Co to są kryptowaluty

Zacznijmy od wyjaśnienia terminu kryptowalut. Jest to wirtualna waluta, która wykorzystuje technologię blockchain, taką formę kodowania, aby zapobiec fałszowaniu i zapewnić bezpieczeństwo przelewów. Transakcje kryptowalutowe są anonimowe i nie są powiązane z tradycyjnymi systemami bankowymi lub rządowymi.

Kryptowaluty nie mają materialnego odpowiednika. Są to wyłącznie wirtualne pieniądze, dość niepowtarzalne, zaszyfrowane specjalnym kodem informatycznym, który chroni przed wielokrotnym użytkowaniem. 

Mimo brak materialnej formy, każdy człowiek może kupić i sprzedać kryptowalutę lub zrobić przelew w danej walucie, opierają się na jej obecną wartość cenową. Głównym zadaniem kryptowalut jest zapewnienie ludziom możliwości dokonywania szybkich i bezpiecznych transakcji, bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych opłat ze stron trzecich i całkowicie anonimowo.

Kryptowaluty mają duży potencjał, jeśli znasz podstawy i potrafisz je zrozumieć. Nie ma też gwarancji, że nie stracisz na kryptowalutach, jeśli źle zainwestujesz. Niektórzy ludzie zarabiają nie tylko na inwestowaniu, ale też na wydobywaniu kryptowalut. My obecnie zajmiemy się jedynie kwestią inwestowania i powiemy ci, jak należy to robić.

Załóż portfel Bitcoin

Przed rozpoczęciem inwestycji upewnij się, że posiadasz portfel Bitcoin, aby móc sprawnie wykonywać transakcje. Portfel Bitcoin to bezpieczne rozwiązanie dla każdego. Zobacz zatem jak założyć taki portfel:

  1. Pobierz dedykowaną aplikację dla portfela Bitcoin w Google Play lub w Apple Store.
  2. Stwórz w aplikacji nowy portfel
  3. Przeczytaj informację, że w przypadku utracenia hasła stracisz wszystkie środki na koncie
  4. Zapisz gdzieś „recovery phrase”, czyli ciąg losowych wyrazów, który pojawi się na ekranie. Będzie ci on potrzebny w razie zmiany telefonu, na którym będziesz przechowywać portfel Bitcoin.
  5. Kliknij „Dalej” i powtórz „recovery phrase” w odpowiedniej kolejności.
  6. To tyle! Twój nowy portfel został już założony. Teraz możesz na niego przelać kryptowaluty, wybierając opcję przelewu. W okienku ‘receive” pojawi się kod, który należy podać na giełdzie, z której będziesz robić przelew.
READ  Dolar spada i przełamuje „podłogę” 20 pesos

Jak kupić Bitcoina czy inną kryptowalutę?

Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem w kryptowaluty, powinieneś zacząć od wyboru waluty, którą chcesz kupić. Większość początkujących inwestorów decyduje się na zakup Bitcoin na początku. Można to zrobić na dwa sposoby:

  • wydobywać kryptowalutę za pomocą komputera;
  • kupić je na giełdzie kryptowalutowej.

Zakup kryptowalut nie jest trudny, ale należy to zrobić w odpowiednim momencie. Kiedy są one wyceniane na wysokim poziomie, to ryzyko spadku waluty jest również bardzo wysokie. Sprawdź więc najpierw wartość jednego Bitcoina w ciągu kilku poprzednich dni lub nawet tygodni i miesięcy.

Jeśli od jakiegoś czasu Bitcoin traci na wartości, to może warto w niego zainwestować właśnie teraz, mają nadzieję, że niedługo jego wartość wzroście i będziesz mógł go sprzedać z zyskiem. Pamiętaj, aby kupować i sprzedawać kryptowaluty tylko na zaufanej giełdzie, która zapewnia bezpieczeństwo transakcji.

Czy można zarobić na kryptowalutach obecnie?

Patrząc w przeszłość, można stwierdzić, że Bitcoin przyniósł duży zysk osobom, które w niego zainwestowały w 2009 roku, gdy pojawił się na rynku. Pod koniec 2017 roku, za jeden Bitcoin trzeba było zapłacić ponad 70 tysięcy złotych. Przez następne trzy lata zainteresowanie kryptowalutami trochę spadło i cena na Bitcoin nie zmieniała się za bardzo.

W 2021 roku znowu zaobserwowaliśmy kolosalne zainteresowanie Bitcoinem. Już na początku marca jeden Bitcoin wyceniano na ponad 230 tysięcy złotych. W porównaniu z poprzednich okresem, gdzie wartość Bitcoin była ok. 70 tysięcy, to można było zarobić nawet 300x swojego wkładu. Dynamika wartości Bitcoin ciągle się zmienia i inwestycje w tę kryptowalutę są nadal bardzo ryzykowne.

Obecnie nadal można inwestować w kryptowaluty i na nich zarabiać. Trzeba po prostu być na bieżąco wszystkich wiadomości i szybko reagować na zmiany na giełdzie. Obecnie wydaje się to trudniejsze, ale nie jest niemożliwe. Ceny nadal bardzo się zmieniają, a na giełdzie prawie codziennie pojawiają się nowe projekty/ rodzaje walut.

READ  Oferują latający motocykl. Już na sprzedaż

Plusy i minusy inwestycji w kryptowaluty

Trudno jest ocenić, ile można zarobić obecnie na kryptowalutach, ponieważ zależy to od wielu czynników. Każda inwestycja jest niepowtarzalna. Po pierwsze, ile zamierzasz w to zainwestować. Jeśli uda ci tanio kupić kryptowalutę, to podczas wzrostu cenowego możesz ją dobrze sprzedać, Wszystko zależy od „wyczucia” sytuacji. Nie jest łatwo wytypować taki moment, Czasami trzeba zaryzykować.

Należy zawsze pamiętać, że inwestycje w kryptowaluty wiążą się z ryzykiem. Banki centralne nie mają nad nimi kontroli i nikt ich nie nadzoruje. Wiąże się to z pewną niestabilnością wartości danej waluty. Jest ona łatwo podatna na spekulacje.

Po pozytywnych stron kryptowalut na pewno należy anonimowość użytkowników podczas wykonywania transakcji, decentralizacja oraz brak pośredników. Płatności kryptowalutowe są wykonywane natychmiast, a klienci nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów związanych z przewalutowaniem w transakcjach międzynarodowych. Płatności kryptowalutowe są zatem bezpieczne, a zarabianie na Bitcoinie jest całkowicie legalne w Polsce. Fiskus uznaje obrót kryptowalutami jak każde inne transakcje aktywów.