28 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jak zachować bezpieczeństwo przed huraganem?

(CNN) – Huragan może uderzyć w każdej chwili i zagrozić każdemu zakątkowi Stanów Zjednoczonych. Czas przygotować się na jeden z najbardziej niszczycielskich rodzajów pogody na świecie – huragany.

Stany Zjednoczone doświadczają średnio ponad 1200 tornad rocznie, znacznie więcej niż jakikolwiek inny kraj na świecie.

Chociaż tornada mogą być śmiertelne, istnieją kroki, które możesz podjąć, aby chronić siebie i swoich bliskich przed, w trakcie i po katastrofie.

1. Otrzymuj alerty o tornado

Po pierwsze: musisz zrozumieć różnicę między zegarkiem tornado a zegarkiem tornado i być w stanie zlokalizować swoje miasto i hrabstwo na mapie.

syrena zewnętrzna – Chociaż syreny mogą być przydatne, nie zawsze są najlepszym sposobem na otrzymywanie ostrzeżeń o tornado, ponieważ nie są szeroko rozpowszechnione.

lokalna telewizja – Lokalne stacje zapewnią bezprzewodową transmisję danych z Twojego obszaru podczas trudnych warunków pogodowych, ale telewizor nie obudzi Cię, jeśli w nocy pojawi się ostrzeżenie o huraganie.

Radio pogodowe NOAA – Chociaż może się to wydawać przestarzałe, Weather Radio z National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA) zapewni Ci aktualne informacje bezpośrednio z najbliższego biura prognoz National Weather Service.

Telefon komórkowy – Bezprzewodowe alerty alarmowe to jeden z najlepszych sposobów na otrzymywanie ostrzeżeń o huraganie w dowolnym miejscu i czasie. Na urządzeniu IOS przejdź do Ustawienia, a następnie Powiadomienia i przewiń w dół. Upewnij się, że aktywowane są alerty alarmowe, które pojawiają się w sekcji Alerty rządowe. Jeśli korzystasz z aplikacji innej firmy, sprawdź, czy alerty są wysyłane na czas. A co najważniejsze, masz te powiadomienia zatrudnienie.

Film przedstawiający morski huragan formujący się w Zatoce Meksykańskiej 0:58

2. Znajdź najbezpieczniejsze miejsca, w których możesz się ukryć podczas huraganu

Jest kilka miejsc, które zapewnią ci lepszą ochronę podczas huraganu.

READ  Trzy kontra jeden: czy można opracować lek przeciw koronawirusowi, dendze i Zika?

Pod ziemią – Piwnica lub piwnica to najbezpieczniejsze miejsce do ochrony przed silnymi wiatrami huraganu.

Pierwsze piętro w pokoju wewnętrznym – W domu może to być łazienka lub szafa bez okien. Umieść jak najwięcej ścian między tobą a otoczeniem.

Sprawy mogą się bardziej skomplikować, jeśli nie masz dostępu do stałej struktury.

domki mobilne – Przyczepy są lekkie i łatwo się przewracają przy silnym wietrze, co czyni je jednym z najgorszych miejsc do przebycia podczas huraganu. Jeśli otrzymasz ostrzeżenie o tornado w przyczepie stacjonarnej, powinieneś udać się do najbliższego solidnego budynku. Jeśli nie ma niezawodnego schronienia, kolejną najlepszą opcją jest położenie się w dziurze i ochrona głowy przed latającymi odłamkami.

samochody – National Weather Service potwierdza, że ​​pojazd nie jest bezpiecznym miejscem w przypadku zagrożenia huraganem. Chociaż to prawda, jedno z badań wykazało, że ludzie przypięci pasami do samochodu są na ogół znacznie bezpieczniejsi niż ci w przyczepie stacjonarnej.

Dlatego też, jeśli znajdujesz się w pojeździe podczas ostrzeżenia o huraganie, najlepszą opcją jest wyjście z pojazdu i szukanie schronienia w najbliższej stałej konstrukcji. Jeśli nie jest to możliwe, eksperci sugerują, aby zapiąć pasy i schylić się do samochodu lub porzucić samochód i położyć się w pobliskim dole.

Upewnij się, że Twój plan jest zawsze aktualny i działa. Jeśli planujesz szukać schronienia w budynku użyteczności publicznej, upewnij się, że jest ono dostępne 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Plan powinien działać o każdej porze dnia i nocy.

3. Unikaj niebezpiecznych miejsc

Pod mostami autostradowymi- Schronienie pod mostem może wydawać się dobrą opcją, jeśli utkniesz w samochodzie, ale wąski podjazd może działać jak lejek i wzmacniać wiatr.

na świeżym powietrzu – Nie ma bezpiecznych opcji, jeśli utkniesz na zewnątrz podczas ostrzeżenia o huraganie bez stałego schronienia w pobliżu. W ostateczności oddal się od drzew lub innych wolnych obiektów, pochyl się w najniższym miejscu, jakie możesz znaleźć i zakryj głowę.

READ  Przetestuj wizualną hoy | El búho que elijas te revelará detalles oscuros sobre tu personalidad | USA

wyższe piętra- Jeśli mieszkasz na ostatnim piętrze budynku mieszkalnego lub pracujesz w wysokim biurowcu, postaraj się bezpiecznie znaleźć schronienie na pierwszym piętrze. Kryty korytarz może być bezpiecznym zakładem.

Magazyny, supermarkety i sklepy spożywcze – Konstrukcje o dużych otwartych przestrzeniach są szczególnie podatne na zawalenie, nawet podczas stosunkowo słabych tornad. Jeśli to możliwe, znajdź mały zamknięty obszar, w którym możesz się schronić, i unikaj zewnętrznych ścian budynku.

4. Chroni

Portorykańska rodzina przeżywa huragan w swojej piwnicy 2:42

zakryj głowę – Najlepszą radą jest mieć pod ręką kask. Przynajmniej zakryj głowę rękami. Jeśli masz czas, położenie na nim materaca może znacznie zwiększyć bezpieczeństwo.

robić zamieszanie – Meteorolodzy sugerują, że w miejscu schronienia masz ze sobą antenę lub gwizdek, aby pierwsi ratownicy mogli cię usłyszeć, jeśli zostaniesz pochowany wśród wraku.

Przynieś dodatki – Zachowaj w schronisku niezbędną pierwszą pomoc na wypadek urazów.

Załóż buty – Jeśli zdarzy się huragan, mogą znajdować się niebezpieczne szczątki, w których nie chcesz wchodzić.

Unikaj niebezpiecznych materiałów- Jeśli utkniesz w uszkodzonym budynku, trzymaj się z dala od uszkodzonych linii energetycznych, uszkodzonych linii gazowych i ostrych przedmiotów.