3 października, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jak wykorzystać stary router jako repeater, aby poprawić sygnał WiFi w domu?  |  Obecny

Jak wykorzystać stary router jako repeater, aby poprawić sygnał WiFi w domu? | Obecny

Aby użyć starego routera jako repeatera, nie musisz instalować aplikacji innej firmy. Zdjęcie: Strefa mobilna | Zdjęcie: Strefa mobilna

w tym czasie , połączenie internetowe Stało się to istotną potrzebą, a korzystanie z wielu urządzeń elektronicznych, takich jak telewizory i telefony, w celu uzyskania do nich dostępu staje się coraz bardziej powszechne. W tym celu niezbędna jest dobra sieć Wi-Fi, jednak czasami trudno jest z nią sprawnie dotrzeć do wszystkich zakamarków domu. Ale nie martw się, istnieje proste rozwiązanie, które pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze: oddaj do recyklingu stary router z nazwą zbędny. Tutaj wyjaśniamy, jak możesz to zrobić.

Kiedy większość użytkowników ma problemy z zasięgiem Wi-Fi w domu, rozważa zakup nowego urządzenia zbędny. Zanim jednak kupisz nowy, pamiętaj, że możesz wykorzystać stary router, aby zamienić go w dystrybutora zasięgu i poprawić sygnał w domu.

Jak skonfigurować mój stary router jako repeater?

Aby użyć starego routera, np zbędny Nie będziesz musiał instalować żadnej dziwnej aplikacji ani programu, raczej będziemy mogli przeprowadzić konfigurację z adresu, do którego mamy dostęp przez naszą przeglądarkę. Następnie wykonaj następujące kroki:

  • Upewnij się, że stary router jest w dobrym stanie i ma port WAN oraz jeden lub więcej portów LAN.
  • Podłącz stary router do komputera za pomocą kabla Ethernet i otwórz stronę konfiguracji routera w przeglądarce.
  • W dowolnej przeglądarce należy wpisać następujący adres: 192.168.1.1 (192.168.0.1 w niektórych modelach)
  • Domyślny adres IP, nazwę użytkownika i hasło dostępu do strony konfiguracyjnej można znaleźć w instrukcji obsługi routera lub na etykiecie urządzenia.
  • Gdy znajdziesz się na stronie ustawień, poszukaj na liście opcji „Tryb wzmacniacza” lub „Tryb mostu”. Tę opcję można znaleźć w sekcji „Sieć” lub „Bezprzewodowa”.
  • Następnie, aby zakończyć proces, konieczne będzie dodanie identyfikatora SSID (nazwy) i hasła głównej sieci Wi-Fi.
READ  Kiedy będzie można grać w Halo Infinite?

Po przeprowadzeniu całego tego procesu powinieneś znaleźć dobre miejsce stary ruter, aby odbierał dobry sygnał. Aby podłączyć go do głównego routera, musisz użyć kabla Ethernet długi.

Windows 10: Jak aktywować Bluetooth na komputerze PC lub laptopie?

Jeśli zastanawiasz się, jak aktywować opcję Bluetooth Tutaj możesz znaleźć wszystkie szczegóły na komputerze z systemem Windows 10. Zobaczymy również, jak go wyłączyć i rozwiązać problemy z połączeniem, które mogą się pojawić, a także inne specyfikacje, które mogą być mylące.

Ważne jest, aby włączyć tę opcję na komputerze, ponieważ istnieje połączenie Bluetooth Odpowiednie urządzenie pozwoli Ci podłączyć konsolę do grania w gry wideo, bezprzewodową mysz lub klawiaturę, a nawet możemy korzystać z Internetu w naszych telefonach komórkowych, wśród innych ważnych i zabawnych czynności.

Windows 11 w końcu przebudowuje narzędzie do wycinania, aby uzyskać bardziej wydajne narzędzie

Kompletna renowacja. Chociaż system Windows 11 nie ujawnił jeszcze zbyt wiele o swoim gotowym oprogramowaniu, niedawne ogłoszenie Microsoftu Potwierdza, że ​​wyznaczono wiele celów. System operacyjny w końcu wyda nową aplikację do przycinania, która zastąpi stare narzędzie do przycinania, a także zaktualizowane wersje kalkulatora, poczty i kalendarza.

Aktualizacja z tymi zmianami, według serwisu The Verge, jest już dostępna dla użytkowników wersji beta programu okna od środka. Przede wszystkim podkreśla połączenie tradycyjnego narzędzia wycinania z narzędziem wycinania i adnotacji (które miało zastąpić).