14 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jak utworzyć bootowalną pamięć USB, aby zainstalować system Windows 11 na zgodnym komputerze

Jak utworzyć bootowalną pamięć USB, aby zainstalować system Windows 11 na zgodnym komputerze

Wyjaśnimy ci Jak utworzyć bootowalną pamięć USB, aby zainstalować system Windows 11 na swoim komputerze, aby można było używać go na innym komputerze z minimalnymi wymaganiami systemu Windows 11. Tak więc, jeśli zamierzasz zainstalować system Windows 11 na komputerze innym niż ten, z którego zamierzasz go pobrać, możesz przygotuj wszystko na USB.

Powiedzieliśmy już w podstawach Xataki, jak pobrać system Windows 11 ISO. Podczas gdy tworzenie rozruchowego urządzenia USB jest podobne, instalowanie systemu Windows Pobieranie i kopiowanie na dysk USB Bez ochrony przed zapisem i sformatuj go zamiast zapisywać w pliku ISO.

Bootowalny dysk USB do instalacji systemu Windows 11

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to przejść do witryny pobierania i instalacji systemu Windows 11, microsoft.com/es-es/software-download/windows11. Raz to zrobisz Kliknij przycisk „Pobierz teraz”. Utwórz nośnik instalacyjny systemu Windows 11. To druga opcja na stronie. Spowoduje to pobranie pliku .exe. na komputerze i musisz go dwukrotnie kliknąć, aby go uruchomić.

Po uruchomieniu pliku najpierw zobaczysz ekran z informacją, że trwają przygotowania, po kilku sekundach zostaniesz przeniesiony do innego miejsca, w którym musisz najpierw Akceptacja warunków użytkowania i licencji. To trochę długi tekst, więc pozostawiam to tobie, czy chcesz go przeczytać, czy nie, ale w każdym przypadku musisz zaakceptować warunki i nacisnąć akceptuje ukończyć.

Zostaniesz przeniesiony do innego ekranu, na którym możesz wybrać plik Język, wydanie i architektura od instalacji Windowsa. Bieżące ustawienia Twojego komputera są wstępnie wybrane i zwykle nie musisz ich zmieniać, ale możesz odznaczyć to pole Użyj opcji zalecanych dla tego komputera Jeśli chcesz zrobić. Kiedy będziesz gotowy, naciśnij Następny.

READ  Astronomowie odkryli magnetar, który w mniej niż sekundę uwalnia taką samą ilość energii, jak Słońce w ciągu 100 000 lat

I przejdziemy do najważniejszej części, bo w kolejnym oknie trzeba Wybierz opcję Pamięć flash USB zamiast pliku ISO. Jak wskazano w tekście, potrzebujesz dysku USB Minimum 8 GB wolnego miejsca aby móc skopiować instalację systemu Windows.

Teraz dotrzesz w nim do nowego okna Musisz wybrać USB, którego chcesz użyć z listy podłączonych urządzeń i stuknij Następny. Jeśli nie widzisz go na liście, odłącz USB i podłącz go ponownie do komputera, a następnie kliknij Zaktualizuj listę dysków ponownie przeszukać system Windows. Zapamietaj to Spowoduje to usunięcie wszystkich danych z dysku flashwięc musisz najpierw upewnić się, że nie zawiera danych, których nie chcesz stracić.

To wszystko, w następnym kroku aplikacja rozpocznie tworzenie bootowalnego USB. To może trwać bardzo długo Ponieważ najpierw pobierze plik systemu Windows 11, a następnie skopiuje go na dysk po sformatowaniu. To, czy proces zajmie pół godziny, czy kilka godzin, zależy od szybkości połączenia i szybkości komputera.

W podstawach Xataki | Tryb gry w systemie Windows 11: co to jest, co robi i jak go aktywować