5 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jak rozszerzyć pamięć RAM telefonów Xiaomi dzięki „rozszerzeniu pamięci”

Nowa funkcja zaczyna się rozszerzać na telefony komórkowe Xiaomi: dzięki niej jest to możliwe Rozwiń pamięć RAM z rozszerzeniem, które jest stosowane domyślnie. Dzięki kilku prostym krokom, które można wykonać w ustawieniach telefonu, Dodanie trzech GB do pamięci RAM telefonu zajmuje kilka sekund. Chociaż tak, ta pamięć wirtualna działa mniej niż „prawdziwe” koncerty.

Urządzenia elektroniczne, takie jak komputery czy telefony komórkowe, tworzą kopie zapasowe powszechnie używanych informacji w dwóch typach pamięci: RAM i FLASH. Pierwsza, bardziej lotna i szybsza, pozwala Przechowuj, co jest aktualnie odtwarzane; Druga, szersza i stabilniejsza, karze prędkość w pogoni za nią jako stały magazyn. Systemy operacyjne umożliwiają konwersję pamięci FLASH na RAM. A Xiaomi już włączyło opcję.

Rozszerz pamięć RAM swojego urządzenia Xiaomi o trzy GB

Praca, o której mówimy, która zaczyna być dostępna Aktualizacja MIUI 12.5.0 I tylko w przypadku niektórych urządzeń planowane jest stopniowe rozpowszechnianie go, aż dotrze do większości katalogu Xiaomi. Dzięki temu „rozszerzeniu pamięci” jest to możliwe „Przekształć” trzy woluminy (FLASH) w trzy grupy pamięci ulotnej (RAM).

Pomimo logicznych zalet zwiększenia pamięci RAM o 3 GB (pozwala to na utrzymanie większej liczby aplikacji ładowanych w tle przy jednoczesnej poprawie wielozadaniowości), są też wady: Pamięć wirtualna zawsze będzie mniej wydajna niż pamięć rzeczywista. Ponadto, ponieważ pamięć RAM utrzymuje wyższą szybkość odczytu i zapisu, wzrasta ryzyko degradacji pamięci.

Rozszerzenie pamięci jest teraz dostępne w telefonach komórkowych, takich jak Xiaomi Mi 11. Aby wyszukać tę funkcję w telefonie Xiaomi i ją aktywować, musisz wykonać następujące czynności:

  • Wprowadź ustawienia telefonu i poszukaj opcji „Dodatkowe ustawienia”.
  • Znajdź menu „Rozszerzenie pamięci”. Jeśli się nie pojawi, będziesz musiał poczekać, aż Xiaomi zaktualizuje telefon o tę funkcjonalność.
  • Aktywuj „Rozszerzenie pamięci”, a pamięć RAM Twojego urządzenia Xiaomi zostanie domyślnie zwiększona o 3 GB.
rozszerzona pamięć Xiaomi

Posiadanie większej ilości pamięci RAM oprogramowania może być zaletą w bardzo ograniczonych telefonach komórkowych (na przykład 3 lub 4 GB pamięci RAM), ale Nie jest to konieczne w telefonach takich jak Xiaomi Mi 11, którego używaliśmy do testów (8 GB pamięci RAM). Jednak każda poprawa w zarządzaniu pamięcią jest zawsze mile widziana: od Ciebie zależy, czy ją zaimplementujesz, czy nie.

READ  Naukowcy obliczają, ile czasu dana osoba może spędzić na Marsie

przez | Świat Xiaomi