2 kwietnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jak robić dobre zdjęcia telefonem komórkowym i wybranym telefonem komórkowym

the Fotografia Istnieje od prawie dwóch wieków. Jednakże smartfony Pomogło uczynić tę technologię częścią codziennego życia ludzi na całym świecie, wystarczy powiedzieć, że obecnie robi się 1 810 milionów zdjęć rocznie, czyli 57 tysięcy 246 obrazów na sekundęwedług statystyk z Fotoporadnik. zatem, Gillem Calatravaprofesjonalny fotograf daje kilka wskazówek, które pomogą Ci zrobić dobre zdjęcie lub wiedzieć, jaki telefon komórkowy kupić, jeśli interesuje Cię ta sztuka.

Zdjęcia zrobione za pomocą OPPO Find N2 Flip w Barcelonie.

Rób zdjęcia w formacie RAW

Aby zrobić dobre zdjęcie, ważny jest wybór strzelać zdjęcia surowyOznacza to, że plik bez edycji lub zrozumienia jest zalecany Calatrava. Wyjaśnił, że ten typ formatu nie kompresuje obrazu tak, jak robi to JPG. ze zdjęciem surowy Możesz być pewien, że uzyskasz wszelką możliwą jakość i informacje.

jak aktywny

  • Wejdź do aparatu w telefonie komórkowym
  • Przejdź do opcji „Więcej” u dołu ekranu
  • Kliknij opcję „Pro”. Następnie „JPG” i wyświetli podmenu z opcją „Raw”.
Ten samouczek został wykonany za pomocą OPPO Find N2 Flip.

megapikseli

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest to, że megapiksele są używane do wskazania rozmiaru obrazu, który zrobi telefon komórkowy. Gillem Calatrava Zestresowany, aby wziąć Dobre zdjęcia można uzyskać za pomocą kamera pięćdziesiąt megapikseli.

„Kupując telefon, który nas interesuje, zwłaszcza dział fotograficzny, zawsze patrzę na rozdzielczość, ale nie musi to być super rozdzielczość, bo w końcu udostępnisz ją na portalach społecznościowych i nie zrobisz tego wykorzystać 200 megapikseli, to nonsens, to bezużyteczne.

Gillem Calatrava

system operacyjny

Calatrava Wyjaśnił, że telefony z Androidem to dobry wybór do robienia dobrych zdjęć telefonem komórkowym, ponieważ dzięki profesjonalnym aplikacjom można nie tylko edytować zdjęcia, ale także je robić.

Możesz umieścić aplikacje takie jak: Adobe Lightroom Pozwala edytować lub robić te zdjęcia z aplikacji z większą liczbą ustawień niż ustawienia aparatu w telefonie.

Gillem Calatrava

Profesjonalista mieszkający w Barcelonie podkreślił, że aby zrobić dobre zdjęcie, ważna jest również znajomość pojęć fotograficznych, takich jak: Otwarcie, the szybkość migawki i ISO.

READ  Android 12 | To jest lista modeli Samsunga, które mogą mieć system operacyjny | ZABAWA SPORTOWA

Zdjęcie i wideo zrobione za pomocą OPPO Find N2 Flip, który również ma plik tryb XPan technologia Hasselblada. W tym roku telefon komórkowy chińskiej firmy trafi do Meksyku.

Jaki telefon komórkowy powinieneś kupić, jeśli interesujesz się fotografią?

Megapiksele, materiał RAW i system operacyjny to trzy ważne punkty przy wyborze telefonu komórkowego; Istnieją jednak inne ważne punkty, o których należy pamiętać, również według profesjonalnego fotografa Joanny Vendrell.

Hasselblada Jest producentem profesjonalnych aparatów i obiektywów, a obecnie współpracuje z wieloma markami, takimi jak OPPO, w zakresie projektowania optycznego i niektórych funkcji fotograficznych.

„Interesujące jest szukanie telefonów, które mają tę implementację Hasselblada Ponieważ łączy w sobie doświadczenie marki fotograficznej z marką oddaną technologii”. Joanny Vendrell.