29 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jak można zapobiegać i rozpoznawać ostre zapalenie wątroby u dzieci?

Zapalenie wątroby to zapalenie wątroby. Najczęstszymi czynnikami zakaźnymi są wirusy odpowiedzialne za zapalenie wątroby typu A, B, C, D i E.

W ostatnio zgłoszonych przypadkach ostrego zapalenia wątroby testy laboratoryjne wykluczają, że choroba jest spowodowana znanymi czynnikami wirusowego zapalenia wątroby. Badania sugerują, że winowajcą może być adenowirus, powszechny wirus, który może powodować objawy ze strony układu oddechowego, wymioty i biegunkę.

Jak zapobiegasz?

Panamerykańska Organizacja Zdrowia (PAHO) zaleca utrzymanie podstawowych środków higieny, takich jak mycie rąk; Przykryj go, gdy kaszlesz lub kichasz i używaj żelu antybakteryjnego, który zapobiega przenoszeniu adenowirusa.

Jak wykrywa się chorobę?

Objawy to biegunka, wymioty, gorączka, bóle mięśni i żółtaczka. Przed jego pojawieniem się należy zwrócić się o pomoc lekarską.
Leczenie ma na celu złagodzenie objawów, opanowanie i ustabilizowanie stanu pacjenta, jeśli stan jest ciężki.

Co jest polecane rodzicom?

PAHO podaje na swojej stronie internetowej, że najważniejsze jest zwrócenie uwagi na objawy odczuwane przez nieletnich, takie jak biegunka czy wymioty, zwłaszcza jeśli pojawią się objawy żółtaczki, czyli żółtego koloru oczu i skóry. W takim przypadku należy pilnie zwrócić się o pomoc lekarską.

Według Panamerykańskiej Organizacji Zdrowia wciąż jest niewiele danych, aby ustalić, czy w regionie występuje epidemia lub epidemia, a obecnie globalne ryzyko uważa się za niskie.

Zapisz się tutaj Aby otrzymywać biuletyny z dzisiejszymi wiadomościami, opiniami, planami weekendowymi, Katarem 2022 i wieloma innymi opcjami bezpośrednio w wiadomości e-mail.

READ  Biden viajará a Nueva York ante repunte de violencia armada en ciudades