3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jak korzystać z nowego pilota do telewizora z systemem Android z szybkich ustawień telefonu komórkowego?

Wpisywanie tekstu na Android TV za pomocą pilota jest skomplikowane, ale z pomocą aplikacji było to nieco łatwiejsze Pilot do telewizora z AndroidemKtóry jest instalowany osobno na telefonie komórkowym. powiedział aplikacja nie dostępny W Google Play i Google Potwierdzony co zakończyło jego oficjalne wsparcie.

Jeśli nadal masz starą aplikację do zdalnego sterowania na telefonie komórkowym, możesz nadal z niej korzystać, ale w przeciwnym razie będziesz musiał użyć nowej Wbudowana alternatywa dla Google TV (Stare Filmy Google Play). Problem w tym, że ta wersja To nadal nie działa dla wszystkich, chociaż można to naprawić bez większych komplikacji.

Użyj nowego kontrolera Android TV

Przede wszystkim musisz mieć aktualną wersję Google TV lub Filmy Google Play, Jak to się nazywa w twojej okolicy. ten Nowy pilot do szybkiej konfiguracji Android Jest dostępna zarówno w krajach, w których aplikacja nosi nazwę Google TV, jak i w regionach, w których nosi nazwę Filmy Google Play.

Potem nadszedł czas, aby Dodaj szybkie ustawienie pilota;. Proces ten może się nieznacznie różnić w zależności od telefonu, ale w większości przypadków polega na naciśnięciu przycisku ołówka, aby zmodyfikować listę dostępnych ustawień i podniesieniu ustawienia pilota do telewizora. Kliknij, aby go otworzyć, a aplikacja automatycznie wyszuka kompatybilne urządzenia.

ODKRYĆ

Teraz pojawia się problem. W wielu przypadkach Wyszukiwanie nie przyniesie żadnych wynikówNawet jeśli masz tuż obok telewizor z Android TV, jest on włączony i gotowy. Dzięki połączeniu Google z Android Police wiemy teraz, dlaczego nowy pilot nie może znaleźć telewizora: telewizor musi mieć wyższą wersję usługi Android TV Remote Service.

Zdalna usługa Android TV On jest Dostępne w Google PlayAby korzystać z nowego pilota, telewizor musi zainstalować wersję 5.0 lub wyższą. W pewnym momencie ta aktualizacja pojawi się w Google Play, chociaż możesz ją również zaktualizować, pobierając Najnowsza wersja APK.

READ  WhatsApp 2022 | Jak korzystać z aplikacji na PC bez kodu QR | sztuczka | Aplikacje | Smartfon | Telefony komórkowe | nd | nnni | ZABAWA SPORTOWA

Aby zainstalować ten plik APK, masz kilka opcji: Pobierz go bezpośrednio na telewizor z przeglądarką Lub pobierz go na swój telefon komórkowy i Wyślij to do TV Z aplikacją taką jak Wyślij pliki do telewizora. Tak czy inaczej, jest bardzo prawdopodobne, że musisz z kolei przyznać aplikacji uprawnienia do instalowania aplikacji z plików APK.

wysyłać

W przeciwnym razie nie ma zbyt wielu komplikacji. Android TV Remote Service 5.0 zostanie zainstalowany jako aktualizacja wersji na telewizorze, po otwarciu telefonu komórkowego Rozpoznaj i połącz się z telewizorem poprawnieDużo szybszy i bardziej stabilny niż stara aplikacja.

Nowy pilot ma podobną funkcjonalność do starej aplikacji do zdalnego sterowania, ale ma bardziej nowoczesny wygląd i więcej przycisków do Twojej dyspozycji. Możesz wybrać kontrolę przesuwając palcem lub krzyżykiem.

Notatka

Pozostałe przyciski do Twojej dyspozycji to back, home, regulacja głośności oraz przycisk do wywołania asystenta. Oczywiście możesz również używać tej aplikacji do Napisz tekst w TV w prosty sposób.