3 lipca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jak, kiedy i gdzie zobaczyć Strawberry Moon 2022, pierwszego lata

Gdy jagody dojrzewają, letnie niebo wieńczy wyjątkowe wydarzenie astronomiczne: truskawkowy księżyc. Więc możesz to zobaczyć w tym roku.

W obu Amerykach okres zbiorów owoców leśnych jest krótki. Przodkowie, nawet rdzenne narody Ameryki Północnej Powinni byli wiedzieć o Niebiańskim KrypciePierwsza pełnia lata oznaczała dokładny moment, w którym truskawki osiągnęły dojrzałość. Zgodnie z ustnymi tradycjami tych kultur, Światło księżyca uczyniło je słodszymi.

Z powodu tego dziedzictwa kulturowego Pierwszy księżyc w roku otrzymał tę nazwę: Truskawkowy Księżyc. Każdego roku, około połowy czerwca, to astronomiczne zjawisko wieńczy nocne niebo na całej planecie. tutaj ci powiemy Kiedy jesteśA co to znaczy astronomiczny i jak ty to widzisz w najlepszy sposób.

Sugerujemy: Księżyc zawiera tlen, który utrzymuje populację świata przez 100 000 lat, a NASA ma plan jego wydobycia

Dojrzały księżyc truskawkowy

Księżyc w pełni, znany również jako księżyc truskawkowy, wschodzi za świątynią Posejdona w pobliżu stolicy Aten na przylądku Sunion w Grecji 24 czerwca 2021 r. Zdjęcie: Ayhan Mehmet/Anadolu Agency via Getty Images

Według Felicii Chu, rzeczniczki NASA, pierwsza pełnia księżyca w sezonie letnim jest związana z „Krótki sezon zbiorów truskawek w północno-wschodniej Ameryce Północnej”jak wyjaśnił Świat BBC. W rzeczywistości, po zakończeniu 50-letniego cyklu, to Astronomiczne wydarzenie zbiegające się z przesileniem czerwcowym. Na półkuli północnej oznacza początek lata; Na południu natomiast zaczyna się zima.

Również pierwsza pełnia lata też jest”Super KsiężycKiedy to tylko Naturalny satelita Ziemi dociera do perygeum Najbliższy naszej planecie punkt na orbicie wygląda na większy niż zwykle. To jednak tylko wizualizacja z powierzchni Ziemi: Nie połączony Wydaje się Co zwiększa jego rozmiar, bo jest bliżej nas.

Ponadto w niektórych przypadkach księżyc odbija więcej niż światło słońca, dlatego w dodatku wydaje się większy niż w inne noce, Na niebie wygląda też jaśniej. W zależności od pogody każdej nocy też możesz to mieć a czerwonawy lub miedziany kolor.

Przeczytaj także: Wśród wydarzeń astronomicznych, które nadejdą w czerwcu 2022 r., są deszcze meteorów i przesilenie letnie

Kiedy kończy się truskawkowy księżyc?

truskawkowy księżyc
Laura O’Dogherty / IG: @lau.s.photography

Ogólnie rzecz biorąc, truskawkowy księżyc Widać go na niebie przez trzy dni noc, Dokumenty NASA. Co roku to astronomiczne zjawisko można zaobserwować na całej planecie. Jednak nabywa Różne nazwy w zależności od kultury, którą oglądasz na nocnym niebie.

READ  WhatsApp | Jak aktywować tryb „szpiegowania” aplikacji | technologia | sztuczka | wędrować | Aplikacje | Smartfony | dźwięk | Notatki głosowe | Wiadomości głosowe | widziane | Telefony komórkowe | Wiadomości | nd | nnni | dane

Na przykład w Europie pierwszy księżyc lata zbiega się z sezonem miodowym. Następnie Znany jako „miesiąc miodowy” w Wielkiej Brytanii. W innych regionach kontynentu jest również określany jako „Mid Moon”. dla Zobacz to bardziej szczegółowoJeśli nie masz teleskopów w domu, możesz dostosować się do transmisji na żywo z projekt wirtualnego teleskopu.

W 2022 roku Strawberry Moon można oglądać od poniedziałku 13 czerwca. Jednak dotrzesz Maksymalna siła czternastej nocy miesiąca. Tego dnia, jak wynika z dokumentów życiemożesz zobaczyć do 16% jaśniej niż inne noce. Do 15 dnia straci swoją intensywność, aż wróci do swojego zwykłego rozmiaru.

Czytaj:

Eksplozja komety może spowodować ulewne deszcze meteorów latem

Wszystkie planety Układu Słonecznego zostaną wyrównane tego lata, abyś mógł je zobaczyć