1 października, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jak i kiedy to widzisz?

Deszcz meteorów Eta Aquarid osiągnie swój szczyt w maju. Dowiedz się, który dzień / Zdjęcie: Getty Images

ten Deszcz meteorów Eta Aquarid Swój punkt kulminacyjny osiągnie w pierwszych godzinach piątek 6 maja czyniąc to jednym z Najważniejsze wydarzenia astronomiczne piąty miesiąc 2022. w Jeden telewizor Wyjaśniamy Kiedy i jak widzisz To zjawisko występuje na nocnym niebie.

Czym jest deszcz meteorów Eta Aquarid?

jeden z ETA Aquaridy Jest jednym z dziewięciu Deszcz meteorów kategorii 1 planowanie dla 2022Według bramy Amerykańskie Towarzystwo Meteorów. osiem deszcz meteorytów Pozostałe w tym roku to:

 • Kwadrantydy (QUA) – najwyższy we wtorek 4 stycznia 2022 r.
 • Lyrids (LYR) – w największy piątek 22 kwietnia 2022 r.
 • ETA Aquarids (ETA) – Piątek w Szczyt 6 maja 2022
 • South Delta Aquarides (SDA) – szczyt w niedzielę, 31 lipca 2022 r.
 • Perseidy (PER) – Max w sobotę 13 sierpnia 2022 r.
 • Orionids (ORI) – najwyższy w piątek 21 października 2022 r.
 • Leonidas (LEO) – piątek 18 listopada 2022 r.
 • Geminidy (GEM) – środa, 14 grudnia 2022 r., maksimum
 • Úrsidas (URS) – Max w czwartek 22 grudnia 2022 r.

Kiedy i jak widzisz jego punkt kulminacyjny?

ten Deszcz meteorów Eta Aquarid Aktywny od tego czasu wtorek 19 kwietnia To się wtedy skończy Sobota 28 maja; Jednak INAOE podaje, że plik Najbardziej widoczny punkt w Meksyku będzie 6 maja Z maksymalną obserwowalną szybkością 40 meteorów na godzinę.

 • ten promienny w kierunku Wodnikze współrzędnymi AR = 22h30m, grudzień = – 1º00´.

Według bramy czas i dataNajlepszy czas na oglądanie tego astronomicznego wydarzenia będzie zależał od tego, o której godzinie zamierzasz je zobaczyć na niebie. ten Zaplanuj oszacowanie tego deszczu gwiazd Około, Od 4 do 7 rano.

To jest mapa INAOE do identyfikacji roju meteorów Eta Aquarid za pomocą teleskopu / Zdjęcie: INAOE

czas i data Szczegóły do ​​zobaczenia Deszcz meteorów Eta Aquarid nie ma potrzeby specjalny zespół Nie ma wielu umiejętności. Chociaż wszystko, czego naprawdę potrzebujesz, to plik czyste niebo I sporo cierpliwość.

READ  AnTuTu publikuje swój ranking w kwietniu

Specjalistyczna strona oferuje również plik Interaktywna mapa nieba podczas deszcz meteorytów Z miernikiem stanu wizji dla Maksymalizacja doświadczenia Oglądanie meteoru. Odwiedź mapę, klikając ten link.

ten Zalecenia obserwować Deszcz meteorów Eta Aquarid następujące:

 • Znajdź ustronne miejsce do oglądania, Z dala od świateł miasta. Po umieszczeniu może zabrać ci oczy 15 do 20 minut Aby przyzwyczaić się do ciemności.
 • ubierz się klimat I upewnij się, że jesteś wygodnyZwłaszcza jeśli planujesz trzymać się z daleka przez dłuższy czas. Weź jedną ze sobą Wygodny koc lub krzesło: Obserwowanie meteorytów może być grą na przeczekanie.
 • Gdy znajdziesz swój punkt, Połóż się na ziemi i spójrz w niebo.
 • Wydaje się, że deszcze meteorów pochodzą z promieniowania, ale meteory mogą się pojawiać dowolna część nieba.

Wszystko o Eta Aquarids

Dla mnie Narodowy Instytut Astrofizyki, Optyki i ElektronikiINAOE)celem napędowym tych meteorów jest Kometa Halleyakto wraca do? grunt wszystko 76 lat, ponieważ jest to czas potrzebny na wykonanie jednego pełnego obrotu wokół Słońca. Następnym razem, gdy będzie widoczny z Ziemi, będzie w 2061.

Akwaria mają średnią jasność, co oznacza, że ​​są dobrze widoczne na całkowicie ciemnym i czystym niebie. Bill Cookszef Biuro ds. Środowiska Meteor podrzędny Pojemnikwskazuje, że najlepsze widoki wystąpią wcześniej świt.

Dlaczego tak się nazywają?

Promienny, punkt na niebie, z którego Eta Aquaridsw kierunku Wodnik. Deszcz nosi imię najjaśniejsza gwiazda Konstelacja, Eta Wodnik.

ten Eta Aquarids Jest jednym z dwóch deszczów meteorów stworzonych przez szczątki z Kometa Halleya. Ziemia podąża ścieżką Halleya wokół Słońca przez Drugi raz w październiku. To tworzy Deszcz meteorytów Orionidten punkt kulminacyjny wokół 20 października.