29 listopada, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jak i gdzie widzisz najdłuższe częściowe zaćmienie Księżyca w stuleciu i ostatnim roku?

Opublikowany:

9 listopada 2021 03:15 GMT

Wydarzenie będzie widoczne na dużym obszarze planety, w tym w Ameryce Północnej i Południowej, Azji Wschodniej, Australii i regionie Pacyfiku.

W tym miesiącu nastąpi ostatnie częściowe zaćmienie Księżyca w tym roku, który również będzie najdłuższy w tym stuleciu. Wydarzenie, które będzie widoczne w różnych częściach planety, odbędzie się w nocy z 18 na 19 listopada, kiedy to księżyc zniknie w cieniu Ziemi. przez 3 godziny i 28 minutI według Konta NASA.

Cień Ziemi pokryje 97,4% Księżyca. Faza maksymalna wystąpi w środku zjawiska, w którym naturalny satelita będzie prawie całkowicie czerwonawy, podobnie jak „krwawy księżyc” widok w maju ubiegłego roku.

ten wiek, W latach 2001-2100 nastąpi łącznie 228 zaćmień Księżyca. W większości lat będą to dwa, aw niektórych latach nawet trzy lub cztery.

Według NASA, przy sprzyjającej pogodzie, zaćmienie miało miejsce To będzie Widoczny z dowolnego miejsca Gdzie księżyc pojawia się nad horyzontem podczas zaćmienia. „Jest to ogromny obszar planety, którego przynajmniej część będziesz mógł zobaczyć z zaćmienia”, który obejmuje Amerykę Północną i Południową, Azję Wschodnią, Australię i region Pacyfiku.

Na wschodnim wybrzeżu Ameryki Północnej wydarzenie będzie widoczne od godziny 2:00 i osiągnie maksymalną widoczność o godzinie 4:00, natomiast na zachodnim wybrzeżu będzie widoczne po godzinie 23:00, maksymalnie o godzinie 1:00.

obserwować zjawisko Nie potrzeba żadnego specjalnego sprzętu, teleskopów ani okularówPo prostu zapamiętaj datę, poczekaj, aż noc się wyklaruje i spójrz w niebo, aby zobaczyć zmiany na księżycu. Eksperci zalecają jednak unikanie zanieczyszczenia światłem w miastach i szukanie miejsca z dala od dużych budynków.

Podobnie NASA oświadczyła, że ​​będzie transmitować zaćmienie Księżyca na żywo.

READ  Bandai Namco zmieni logo i tak będzie wyglądało nowe logo