9 lutego, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jak i gdzie sprzedawać stare monety, banknoty i pamiątki

Meksyk /

W ostatnich latach nastąpił wzrost Zainteresowany Monety i bilety kolekcjonerskieNiezależnie od tego, czy były to edycje vintage, czy okolicznościowe, co z kolei doprowadziło do znacznego wzrostu wartości tych dzieł.

Jeśli oszczędzasz lub trzymasz w portfeluLub dowolny element, który Twoim zdaniem może być pożądany Dla numizmatyków i entuzjastów niezwykłości ważne jest, aby najpierw upewnić się, czy ma on wartość przekraczającą wartość nominalną lub metal, z którego jest wykonany.

Banknoty i monety Można go sprzedać za tysiące pesos Jeśli zapewniają niektóre z tych cech:

  • Zostań rzadkim kawałkiem
  • Zrób z tego pamiątkę
  • które nie były używane
  • Jeśli jest seryjny
  • Jeśli masz jakieś błędy w druku
  • Jeśli są w bardzo dobrym stanie

Jeśli już sprawdziłeś, że Twoja moneta ma jakąś wartość pieniężną i nadal jej nie znasz Miejsce, w którym możesz sprzedać swoje banknoty i monety, Tutaj podajemy kilka miejsc, w których można to zrobić wirtualnie lub online. powodzenia!

Gdzie sprzedajecie banknoty i monety kolekcjonerskie?

Czy przedmiot zachowuje którąś z wymienionych przez nas cech? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „tak”, to powinien to być Twój pierwszy wybór Udaj się do miejsc, w których są przeszkoleni ludzie Aby poznać prawdziwą wartość kawałków.

Według stron agregatora, Najlepsze miejsca w Mexico City Znajduje się w historycznym centrum stolicy, a mianowicie Monety i medale Palma s Numizmatyka Carranza.

dane

Co to jest numizmatykami?

Według RAE specjalność to taka, która zajmuje się badaniem monet i medali, zwłaszcza starożytnych.

Jedną z wad jest to, że firmy te są wyspecjalizowane Nie przyjmą żadnego kawałka I będziesz musiał być zręczny podczas negocjacji.

Jednak takI zamierza sprzedać srebrną monetęTe kawałki, oprócz swojej szczególnej wartości pieniężnej, są również warte inwestycji, ponieważ są wykonane z tego szlachetnego metalu.

Platformy handlu elektronicznego

inne alternatywy Sprzedawaj je za pośrednictwem platform e-commerceNajpopularniejsze w numizmatyce są Mercado Libre i eBay.

Aby to zrobić Musisz otworzyć konto i ujawnić swój los w najlepszy sposóbz najlepszymi zdjęciami i spójnym opisem, dlaczego warto, a także rozsądną ceną.

dane

Co jest niezwykłe?

notafilia to dział numizmatyki zajmujący się badaniem, gromadzeniem i publikacją banknotów, znaczków i ogólnie pieniędzy papierowych.

Po zarejestrowaniu i wystawieniu monety na sprzedaż musisz poczekać, aż kolekcjoner doda Twoją monetę do wirtualnego koszyka.

AMP

READ  Rodzice kupują nowonarodzonemu synowi własny jacht