3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jak chili pomogło zwycięzcom?

Kapsaicyna jest jednym ze związków ostrej papryki wykorzystywanych w badaniach przez laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny. | Zdjęcie: Twitter/Pexels.

David Julius i Erdem Patbutian, zwycięzcy Nagroda Nobla w dziedzinie medycyny Do swoich odkryć dotyczących sposobu, w jaki układ nerwowy przekazuje temperaturę i dotyk, wykorzystali tradycyjne potrawy kuchni meksykańskiej, aby to osiągnąć: Chile.

zatrudnienie Unotv.com powiedz ci Jak chili pomogło tym badaczom zdobyć Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny w 2021 roku.

Odkrycie i chili

Julius i Patabotian zostali uhonorowani za swoje odkrycia o sposobie, w jaki układ nerwowy odbiera temperaturę i dotyk; Ponieważ zdolność odczuwania ciepła, zimna i dotyku jest niezbędna do przetrwania człowieka i interakcji ze światem.

Jego „rewolucyjne odkrycia” pozwoliły nam zrozumieć, jak ciepło, zimno i siła mechaniczna mogą wyzwalać impulsy nerwowe, które pozwalają nam postrzegać i dostosowywać się do świata.„Zgłosiłem się do jury Nobla w Sztokholmie.

Abyś to wiedział, Dawid Juliusz, 65, używany kapsaicyna NS papryka, który jest aktywnym związkiem chilijski, który powoduje pieczenie, aby zlokalizować czujnik w zakończeniach nerwowych skóry, który reaguje na ciepło.

Podczas Erdem PatabutianUrodzony w Kalifornii profesor Scripps Research, urodzony w 1967 roku w Bejrucie, wykorzystał komórki wrażliwe na nacisk, aby odkryć nowy typ czujnika, który reaguje na bodźce mechaniczne w skórze i narządach wewnętrznych.

„Wiedzieliśmy, że [esos sensores] To było tam, wiedzieliśmy, że robi coś zupełnie innego niż większość innych komórek, które komunikują się ze sobą chemicznie. Ale trudno było udzielić odpowiedzi ”, zauważył Erdem Patabutian.

Według ekspertów, stwierdzili, że ich praca przy użyciu kompleks papryki chili Przyda się do badań nad wieloma metodami leczenia, zwłaszcza bólu przewlekłego.

Co to jest kapsaicyna?

ten kapsaicyna Jest to substancja występująca w różnych rodzajach ostrych papryczek i odpowiedzialna za jej ostrość.

„Ta cząsteczka działa drażniąco na ssaki i powoduje silne (ostre) pieczenie w jamie ustnej. Oprócz zastosowania w kuchni i przemyśle spożywczym, kapsaicyna jest stosowana jako środek przeciwbólowy, przeciwrakowy i przeciwutleniacz.” wyjaśnia Narodowy Autonomiczny Uniwersytet Meksyku (UNAM).

Jak? MedycynaKapsaicyna jest stosowana w leczeniu ból dolnej części pleców Poprzez plastry transdermalne lub kremy do stosowania miejscowego, które są nakładane na dotknięty obszar.

READ  Ostatnia sztuczka, aby zrobić to szybko - Enseñame de Ciencia

Badania wskazują, że ta substancja Stymuluje uwalnianie związku, który, jak się uważa, bierze udział w komunikacji bólowej między nerwami w rdzeniu kręgowym a innymi częściami ciała.

Oprócz kapsaicyna Występuje w papryczkach jalapenos, które według Dochodzenie z Uniwersytetu Veracruzana ma właściwości przeciwutleniające.