20 września, 2024

Jacobs czwarty w Polsce – Sport

Włoski sprinter Marcel Jacobs zajął czwarte miejsce w biegu na 100 metrów Chorzowskiej Diamentowej Ligi wygranym przez Amerykanina Freda Kerleya na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Jacobs zatrzymał zegar w Polsce z czasem 9,93, a brązowy medalista Paryża 2024 Kerley zwyciężył z czasem 9,87, wyprzedzając Ferdinanda Omanyalę z Kenii (9,88) i Akeema Blake’a z Jamajki (9,89).

Tymczasem inny medalista Paryża 2024, Kishane Thomson, był zaskakująco nieobecny na imprezie na Stadionie Śląskim w Sorso, a Włoch Chituru Ali zajął ósme miejsce z czasem 10:69.

Tymczasem Włoch Leonardo Fabbri uzupełnił podium w pchnięciu kulą z rekordem życiowym 22,03 m, wyprzedzając Amerykanów Joe Kovacsa (22,14) i trzykrotnego mistrza olimpijskiego Ryana Kreuzera (22,12). Na drugim miejscu jest satysfakcja.

Ostatecznie mistrz olimpijski Amerykanin Grant Holloway zwyciężył w biegu na 110 m przez płotki z czasem 13,04, wyprzedzając Rashida Bradbella z Jamajki (13,05) i Amerykanina Daniela Robertsa (13,24), a Włoch Lorenzo Simonelli (złoty medal Europy) zajął ósme miejsce ( 13″48).

READ  Recreativo startuje we wtorek w Polsce, aby wziąć udział w Klubowych Mistrzostwach Europy IES La Orden.