21 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Izba Reprezentantów zatwierdza umowę na kilka dni przed niewypłacalnością – El Financiero

Izba Reprezentantów zatwierdza umowę na kilka dni przed niewypłacalnością – El Financiero

Aby uniknąć niewypłacalności, Izba Reprezentantów Stanów Zjednoczonych uchwaliła w środę wieczorem, 31 maja, pułap zadłużenia i szereg cięć budżetowych, gdy prezydent Joe Biden i prezydent Kevin McCarthy utworzyli ponadpartyjną koalicję. Centryści przeciw gwałtownemu odwrotowi konserwatystów i postępowej opozycji.

Ciężko wywalczona umowa zadowoliła niewiele osób, ale ustawodawcy uznali ją za lepszą niż alternatywa: niszczycielskie zawirowania gospodarcze, jeśli Kongres nie podejmie działań. Napięcie rosło przez cały dzień Porozumienie odrzucili skrajnie prawicowi republikaniePodczas gdy Demokraci powiedzieli, że „skrajne” poglądy republikanów mogą zakończyć się niewypłacalnością już w przyszłym tygodniu.

Po głosowaniu w Izbie Reprezentantów 314-117, ustawa o pułapie zadłużenia jest teraz kierowana do Senatu z zatwierdzeniem spodziewanym w weekend.

McCarthy nalegał Jego partia pracowała nad tym, by „dać Ameryce nadzieję”. kiedy późnym wieczorem wygłosił przemówienie, wychwalając cięcia budżetowe ustawy, które, jak powiedział, były potrzebne do ograniczenia „niesfornych wydatków” Waszyngtonu.


Ale wśród gniewu Republikanów, którzy powiedzieli, że ograniczenia wydatków nie wystarczą, McCarthy powiedział, że to tylko „pierwszy krok”.

Wcześniej Biden wyraził optymizm, że umowa, którą wynegocjował z McCarthym w celu podniesienia limitu zadłużenia kraju, ominie Izbę Reprezentantów i Unikaj katastrofalnej porażki finansowej długu USA.

Prezydent wyjechał z Waszyngtonu do Kolorado, gdzie ma się udać z wizytą Adres rozpoczęcia dostawy Czwartek w Akademii Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych.

„Bóg da, zanim wylądujecie, Kongres będzie działał, Izba będzie działać i… Zbliżymy się o krokPowiedział, że tak nie było: głosowanie rozpoczęło się około półtorej godziny po przybyciu Biden do Kolorado.


Biden wysłał najwyższych urzędników Białego Domu na Kapitol w celu wzmocnienia poparcia. dzieło McCarthy’ego Zaimponuj swoim republikańskim sceptykomnawet po to, by odeprzeć wyzwania stojące przed jego przywództwem, w pośpiechu mającym na celu zapobieżenie potencjalnie katastrofalnej w skutkach niewypłacalności USA.

READ  Co chcesz wiedzieć o strajku kolei w Niemczech - DW - 24.01.2024

Tym środkiem Senat to zapewni Czeki rządowe są wydawane odbiorcom Ubezpieczeń Społecznychweteranów i innych oraz zapobiegać zawirowaniom finansowym w kraju i za granicą. W następny poniedziałek Departament Skarbu powiedział, że Stanom Zjednoczonym zabraknie pieniędzy na spłatę długów.