6 grudnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

iPhone 15 będzie wyposażony w port USB-C, ale USB 2.0 zamiast 3

iPhone 15 porzuci Lightninga po 10 latach

iPhone 15 porzuci Lightninga po 10 latach
obrazek: Casparsa Greenwaldsa (walka giełdowa)

Firma Apple wprowadziła Lightning wraz z iPhonem 15 w 2012 roku, dziesięć lat temu. Ośmiostykowe złącze było znacznie mniejsze niż 30-stykowa stacja dokująca Apple Dock i można je było wkładać w dowolnym kierunku. Teraz firma przygotowuje się do pożegnania Lightning i przejścia na standardowe złącze USB-C.

Greg Joswiak, dyrektor ds. marketingu Apple, trzyma rękę na pulsie Potwierdził tę wiadomość dla Wall Street Journal Podczas rozmowy z Joanną Stern. „Oczywiście będziemy musieli przestrzegać[[[[Nowe przepisy europejskie]On powiedział: „Nie mamy innego wyboru”. Joz może odnosić się do iPhone’a bez opcji ładowania przewodowego, opierając się wyłącznie na ładowaniu bezprzewodowym MagSafe, ale według analityka Ming-Chi Kuo, iPhone nowej generacji będzie miał port USB-C, a jego prędkość będzie zależała od tego, czego potrzebujesz. Zapłać za telefon.

według współiPhone 15 i iPhone 15 Plus będą wyposażone w porty USB-C o prędkości do 480 Mb/s odpowiadającej USB 2.0 (takiej samej jak Lightning). Zamiast tego iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max będą korzystać z zaawansowanych portów o prędkości transferu do 40 Gb/s zgodnych z Thunderbolt 3. Dużą różnicą, która ma bardzo niedawny precedens, jest Dziesiąta generacja iPadaz portem USB-C odpowiadającym USB 2.0, w porównaniu z portem USB 3.1 w iPadzie Pro.

Niskie prędkości transferu mogą być szczególnie frustrujące podczas tworzenia lokalnych kopii zapasowych lub przesyłania filmów 4K i zdjęć RAW do komputera za pomocą kabla.co dzieje się do tej pory z Lightning.

Z drugiej strony fakt, że iPhone przechodzi na USB-C, to dobra wiadomość dla redukcji e-odpadów; Chociaż nadal jest Nadal istnieje wiele akcesoriów Apple, które utrzymują port Lightning, takich jak AirPods, Magic Keyboard, Magic Trackpad, Magic Mouse i akumulator MagSafe.

READ  Android: oszukać smartfona, aby powiedzieć, kto do Ciebie dzwoni | google | technologia | lekcje | sztuczki | nd | nnni | | dane