30 maja, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Inżynier Axie Infinity został oszukany, a hakerzy ukradli z gry 620 milionów dolarów

  • Doszły do ​​sprzedaży za ponad 500 000 $ Axi Nieskończoność.

  • Filipiny stanowiły ponad 40 procent ogólnej liczby graczy w grze.

  • Kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi około 2,4 biliona dolarów.

Pojawienie się kryptowalut na świecie przyniosło wszelkiego rodzaju oszustwa i kradzieże cyfrowe, ponieważ za każdym razem lojalni złodzieje opracowują lepsze plany, aby oszukać osoby inwestujące w tym sektorze. Zostało to niedawno ujawnione Hakerzy wykorzystali wyrafinowany schemat fałszywej pracy, aby ukraść kryptowalutę o wartości ponad 600 milionów dolarów z gry online opartej na… Niewymienne symbole (NFT) Axi Nieskończoność.

Axie Infinity to gra wideo od wietnamskiego studia Niebo Mavis Jest to kolekcjonerska gra karciana z cyfrowymi zwierzakami, Tam, gdzie gracze walczą ze sobą, mogą hodować i handlować swoimi fantastycznymi stworzeniami i zarabiać kryptowaluty, została uznana za najcenniejszą talię NFT na świecie. według coinmarketcap Najtańszy koszt tych wirtualnych numerów to około 200 $ i sprzedany za ponad 500 000 $gry, która już dziś gromadzi ponad 350 tysięcy aktywnych użytkowników dziennie na świecie.

Również w 2022 roku Gracze z Filipin stanowili ponad 40 procent ogólnej liczby graczy w Axi Nieskończoność. Podczas gdy Wenezuela miała rosnącą liczbę graczy z Axi Nieskończonośćzajęła drugie miejsce pod względem udziału graczy w tym roku, Według danych licznika graczy.

W tej samej kolejności rynek kryptowalut osiągnął swój szczyt w 2021 r., z kapitalizacją rynkową prawie 2,4 biliona USD, wskazuje badanie przeprowadzone przez CoinMarketCap.

Hakerzy kradną 620 milionów dolarów z Axie Infinity

Departament Skarbu USA poinformował, że grupa hakerów została zidentyfikowana jako Grupa Łazarz Koreańczycy z Północy udawali rekruterów na LinkedIn i oszukali inżyniera pierwszy Od twórcy gry, Niebo Mavisaby przeprowadzić „wiele rund rozmów kwalifikacyjnych” dla pracy, która nie istniała.

Media Blokstwierdził, że po oszukaniu go kilkoma wywiadami cyberprzestępcy wysłali inżynierowi fałszywy list z ofertą z „bardzo hojnym pakietem rekompensat”, który był powiązany z oprogramowaniem szpiegującym, Kiedyś dokonywali kradzieży, gdy tylko pobrali.

READ  Evergrande: Qué llevó a que el 90% de los ciudadanos chinos fueran propietarios de sus casas (y cómo esto afecta la segunda crisis inmobiliaria del país)

Okazało się, że hakerzy Dostęp do sieci blockchain Z Axi Nieskończoność Znany jako „Ronin”, użytkownicy przenoszą kryptowaluty oparte na Ethereum do gry i poza nią.

To jest kradzież blockchain Z Axi Nieskończoność Uznano ją za jedną z największych zarejestrowanych firm w świecie kryptowalut, dlatego uważa się, że naruszenie bezpieczeństwa, To, co firma po raz pierwszy ujawniła w marcu, jest jedną z największych kradzieży na świecie.

Pamiętajmy, że w maju to samo Ministerstwo Skarbu USA usankcjonowało wirtualny mikser walut Blender.io. Ponieważ zgodnie z zależnością ten zasób został wykorzystany do ukrycia źródła ponad 20,5 miliona skradzionych kryptowalut Axi Nieskończoność.

Przy tej okazji podsekretarz skarbu ds. terroryzmu i wywiadu finansowego, Brian Nelson, powiedział w oświadczeniu, że „wirtualne miksery walutowe, które pomagają w nielegalnych transakcjach, stanowią zagrożenie dla interesów bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych. nielegalna działalność finansowa i nie pozwolą na tolerowanie kradzieży”.

Ten rodzaj kradzieży uświadamia firmom zajmującym się tą branżą, że muszą poprawić bezpieczeństwo oferowane swoim użytkownikom, aby uniknąć tego typu kradzieży dotykających ich klientów. dla milionów ludzi.

Czytaj teraz:

Nigdy nie ukradli dużo kryptowaluty: 615 milionów dolarów znika w „Axie Infinity”

Oto Axie Infinity, gra wideo oparta na technologii NFT, za którą można zapłacić tysiące pesos miesięcznie

Po zhakowaniu platformy NFT ukradli ponad 13 milionów dolarów