24 marca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Inspirujące treści generują dobre samopoczucie użytkowników

Sieć społecznościowa przeprowadziła badanie studentów pokolenia Z w USA, aby określić, w jaki sposób poszukiwanie inspiracji wpływa na stresujące sytuacje.

Pinterest opracował badanie we współpracy z Greater Good Science Center w UC Berkeley. Wśród swoich odkryć odkryli, że codzienna interakcja z inspirującymi treściami może potencjalnie zmniejszyć negatywne warunki, takie jak wypalenie i stres.

Aby osiągnąć te wyniki, próba badawcza składała się z grup studentów przygotowujących się do egzaminów końcowych, a większość z nich to przedstawiciele pokolenia Z.

Jak przeprowadzono badanie?

Zespół stojący za tym badaniem Inspirational Content zaprojektował rygorystyczne badania empiryczne badające związki przyczynowe między inspiracją a dobrym samopoczuciem. Wszystkie procedury były nadzorowane przez Komitet Ochrony Personelu na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley.

Ponadto wszystkie miary uzyskiwania efektów są opisane w literaturze naukowej. Uczestnicy udali się do miejsca przeznaczonego na wejście (dzień 1) i wyjście (dzień 14) ankiet. Podobnie zostali losowo przydzieleni do jednego z dwóch przypadków w ciągu dwóch tygodni między ankietami.

W trakcie tego procesu uczestnicy korzystali z Pinteresta przez 10 minut dziennie („status na Pintereście”); o Puzzle rozwiązywane online przez 10 minut dziennie („warunek kontrolny”). W przypadku Pinteresta uczestnikom badania po prostu kazano znaleźć na Pintereście rzeczy, które ich zainspirowały. Było to samodzielne ćwiczenie, bez ograniczeń dotyczących doświadczenia lub treści produktu.

Dla porównania, stan kontroli jest interpretowany jako neutralne (tj. online, wizualne, angażujące) podstawowe doświadczenie, więc możesz zobaczyć prawdziwą różnicę, jaką robi Pinterest.

Wyniki dotyczące inspirujących treści

Uczestnicy badania, którzy korzystali z sieci społecznościowej, częściej czuli, że mają do kogo zwrócić się o poradę. Natomiast użytkownicy pod warunkiem kontroli, czyli ci, którzy nie korzystali z Pinteresta, byli bardziej narażeni na wykluczenie społeczne, ponieważ nie mieli moderującego efektu inspiracji.

Jak wskazali z sieci społecznościowej, aktywne angażowanie się w inspirujące treści na Pintereście zmniejszyło wpływ stresu fizycznego na codzienne pozytywne emocje i zachowało zdolność uczestników do dobrego samopoczucia w stresujących sytuacjach.

READ  Raport przedstawiony przez Dyrektora Medycyny Weterynaryjnej UAZ

Ponadto uczestnicy, którzy aktywnie zajmowali się inspirującymi treściami na Pintereście, zgłosili, że śpią o 7% dłużej. W innych krajach, takich jak Australia, Brazylia, Kanada, Francja, Niemcy, Japonia i Wielka Brytania, uzyskano identyczne wyniki, stosując to samo badanie interwencyjne.