5 sierpnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Innowacyjna silikonowa szczoteczka do zębów z czteromiesięcznym czasem pracy baterii

Na tę zaawansowaną technologicznie szczoteczkę do zębów o niezwykłym wyglądzie pozyskano pół miliona dolarów finansowania społecznościowego. PomaBrush jest jakby skrzyżowaniem sonicznej szczoteczki do zębów i Apple AirPods. Podobnie jak AirPods ładuje Airportsa, szczoteczka PomaBrush do zębów jest dostarczana w etui, które ładuje ją podczas przechowywania.

Jej elegancki wygląd przypomina produkty z katalogów Apple, choć Apple oczywiście nie produkuje szczoteczek do zębów. Etui można ładować bezprzewodowo lub przy pomocy załączonego kabla USB-C.

Gdy szczoteczka PomaBrush znalazła się na stronie społecznościowej kickstarter.com, natychmiast stała się hitem, zyskując prawie 1 milion dolarów od zafascynowanych sponsorów. 

Dlaczego zatem ludzie szaleją za PomaBrush, skoro w Woolies and Coles można kupić manualne szczoteczki do zębów za kilka dolarów?

Być może lepsze szczotkowanie zębów jest zakodowane w naszym DNA. To jedno z najstarszych wyzwań technologicznych ludzkości. Odkąd po raz pierwszy – około 5.500 lat temu – użyto patyczków do żucia do czyszczenia zębów, ludzie cały czas starają się udoskonalić metody czyszczenia zębów.

Elektryczne szczoteczki do zębów zostały wynalezione w latach dwudziestych XX wieku i są szeroko dostępne od czasów mojego dzieciństwa.

Szczoteczki soniczne, należące do kategorii szczoteczek elektrycznych, są dostępne od dziesiątek lat. Zamiast szorować lub polerować zęby i dziąsła, wibrują z fenomenalną prędkością – zazwyczaj od 12 000 do 48 000 drgań na minutę, czyli 200 do 800 drgań na sekundę.

Szczoteczki ultradźwiękowe, takie jak Megasonex, wibrują 192 miliony razy na minutę, czyli 3,2 miliona razy na sekundę. Drżą, grzechoczą, usuwają płytkę nazębną i masują dziąsła.

Postanowiłem wypróbować przedpremierowy PomaBrush. W porównaniu z Megasonex, PomaBrush wibruje stosunkowo spokojnie – 15 000 na minutę czyli 250 razy na sekundę. Ponadto, zamiast standardowego włosia, używa nowatorskiej silikonowej główki szczoteczki. Rezultatem jest delikatne, miękkie szczotkowanie.

Mam mocne przednie zęby, ale moje tylne zęby tylne są wrażliwe, czyszczenie ich elektryczną szczoteczką do zębów jest trochę nieprzyjemne, dlatego wróciłem do ręcznej szczoteczki. Nie mam tego problemu z PomaBrush i nadal jej używam. PomaBrush może być delikatna, ale potem poczułem, że moje zęby i dziąsła są dobrze wyczyszczone. Zgodnie z sugestią używałem zwykłej pasty do zębów.

Ważne jest, aby mieć świadomość, że doświadczenia różnych użytkowników szczoteczek będą się różnić ze względu na różny stan naszych perłowych bieli.

Jury osądzi, czy silikon jest skuteczny i wystarczająco miękki w dotyku, by ​​czyszczenie zębów było mniej uciążliwe, natomiast antybakteryjny charakter silikonu powoduje mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia infekcji bakteryjnej.

PomaBrush nie jest jedyną soniczną szczoteczką do zębów z silikonową główką; szwedzka Foreo ISSA również jest wyposażona w silikonową głowicę, jednak jest dwukrotnie droższa.

PomaBrush  na własny sposób zachęcania do szczotkowania przez dwie minuty, jednak nie dłużej. Niektóre elektryczne szczoteczki do zębów posiadają zegarek cyfrowy, pozwalający regulować czas szczotkowania zębów w każdej ćwiartce: w lewym górnym rogu, prawym górnym rogu, lewym dolnym rogu i prawym dolnym rogu jamy ustnej.

PomaBrush natomiast zatrzymuje silnik na 30 sekund, sugerując w ten sposób zmianę ćwiartek. Po dwóch minutach silnik całkowicie się wyłącza. Ułatwia to ustawianie tempa szczotkowania.

Zgodnie z informacjami w ulotce informacyjnej będziesz musiał ładować szczoteczkę tylko trzy razy w roku; nie możemy tego jednak zweryfikować w krótkim czasie. Ponadto ulotka informuje, że szczoteczka jest naładowana na miesiąc użytkowania, a naładowane etui wydłuża żywotność baterii o kolejne trzy miesiące. PomaBrush z pewnością oferuje delikatne czyszczenie, które wydaje się być skuteczne.