2 lipca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Inna trasa przez Polskę

Warszawa Y Kraków Może są Dwa znane miasta w Polsce. Ale ten kraj jest położony Wschodnia EuropaSą inni Bardzo ciekawe miejsca turystyczne I bardzo się od siebie różnią: Gdańsk Y Dużo.

Teraz, gdy Letni wypoczynek Jest w pobliżu i wszyscy szukają najlepszego miejsca do odwiedzenia, te Dwa miasta w Polsce Liczyć Wiele miejsc Umówić się na inną wycieczkę.

Chcesz pojechać do Polski tego lata? W tym artykule proponujemy sposób z wieloma projektami na poznanie obu miast przez Gdańsk i Łódź.

Gdańsk i jego historia

Znajduje się na brzegu Morze BałtyckieGdańsk jest Starożytne miasto W roli głównej Kluczowa rola w najnowszej historii Polski. Miasto jest kolebką polityków i aktywistów Lech WałęsaKto był jednym ze współzałożycieli Jedność W 1980 roku. Ten Związek ZawodowyPierwsza wolna, o katolickich korzeniach z Bloku Wschodniego, Wniósł znaczący wkład w upadek komunistycznego rządu RP.

ten Stare Miasto z Gdańska, Odbudowany pod koniec II wojny światowej To bez wątpienia najbardziej kultowa część tego miasta. Ich Domy kapitalistyczne Pokazują bogactwo, jakim dysponowało to polskie miasto w XVI wieku. ten Dom UpagenaXVIII-wieczna konstrukcja i obecnie jej część Muzeum MiejskiePokazuje, jakie były te domy.

Jeden z najpopularniejszych produktów w tej części Polski Bursztyn, żywica kopalna wciąż spotykana w miejscach takich jak bałtyckie plaże. W Gdańsku jest wiele sklepów, które je sprzedają Biżuteria na bazie bursztynu A stary młyn ma od kilku miesięcy muzeum.

Co zobaczyć w pobliżu Gdańska

Są też miejsca do odwiedzenia w okolicach Gdańska. ten Półwysep Piekielny, Bałtyk, jeden z nich. Ich Plaże Z wieloma innymi Wille Y Małe hotele Doskonałe schronienie dla urzekającej turystyki wakacyjnej.

Miasto na plaży Sopot Warto odwiedzić jego plaże i jego propozycje Reszta. Jedną z jego atrakcji jest długość Drewniany filarZ wyjątkiem ulicy Kuzyn GóraJeden.

READ  Rząd kupuje w Polsce 2,4 mln szczepionek, mimo ponad 250 mln ubezpieczonych

Jednym z zainteresowań Sopat jest polski muzyk Wadysław SzpilmanW kim Roman Polański „Pianista & rdquor;Był promotorem Międzynarodowy Festiwal Piosenki Od roku odbywa się w Sopocie 1964. Jak wielu artystów wzięło udział w konkursie Charles Aznavour, Whitney Houston lub, co ciekawsze, hiszpańska Consita BatistaPo wygraniu turnieju koncertował w Polsce.

ten Zamek Dutonic Od Malborg To kolejna atrakcja turystyczna regionu. Jego imponująca architektura jest wyjątkowa i jest? Największy na świecie średniowieczny zamek zbudowany z cegieł.

Czego dużo szukać

Wiele jeden Mało znane miejsca Z Polski, ale trzeba zobaczyć. To miasto, Trzeci pod względem liczby ludności kraj w krajuTo było wielkie Słup przemysłowy w XIX wieku. Dziś jego wiele fabryk Stały się bardzo ciekawymi miejscami do zobaczenia.

Fabryka skrzynek Produkcja Żyda Izrael Bosnanski. Obecnie jest to Wiele muzeów, takich jak centrum handlowe, restauracje i fabryka. Bosnansky miał duże znaczenie w historii Lotów i jego pałacu, a dziś jest Muzeum Miejskim. Wystawa poświęcona wielokulturowej społeczności miasta. Przed II wojną światową Polska, Żydzi, Niemcy i Rosjanie żyli w pokoju.

ten Muzeum KrawiectwaTradycja przemysłowa Ludwig OpiekaGospodarze na swoim miejscu a Park Etnograficzny Architektury Drewna. Kolejna lokalizacja przemysłowa, która się zmieniła MonopolStara destylarnia wódkaTeraz jest małe muzeum, miejsca kultury i restauracja.

Piotrkowskiej To kolejny stary kompleks przemysłowy. Chociaż nie został odrestaurowany, ma artystyczny charakter Z ciekawymi fototapetami Wyróżnia się jeden z artystów mursów Carlos Galico. Łódź jest niezwykła Ważny ośrodek sztuk plastycznych Ma wiele muzeów i galerii sztuki współczesnej oraz wiele okazów Ulica To ulice. Wreszcie kolejna osobna lokalizacja Centrum Nauki i Techniki EC1Przerobiony na starą elektrownię termoelektryczną Interaktywne Muzeum i Galeria Reklamy.

Łódź, Cinema City

Ma szczególne połączenie z Łodzią Historia kina polskiego. Policz z jednym Dedykowane Muzeum Do siódmej sztuki, bardzo blisko szkoły filmowej uczęszczali m.in. jak świetni aktorzy i reżyserzy Roman Polański.

READ  Polski Sąd Apelacyjny uchyla wyrok przeciwko historykom masakry | Polska

Jakby tego było mało, tak samo Pozdrowienia W czystym stylu Hollywood Na szczycie tego Ulica Piotrkowska, Jeden z najdłuższych w Europie. Jest na tej samej ulicy Hotel Stare Kinoten Pierwsze kino w Polsce A w jego piwnicy nadal znajduje się sala projektowa dla klientów.

Wreszcie odkrycie jest niezbędne Park ZrodliskaZ kolei bujne płuca miasta, w którym odbywają się imprezy plenerowe Kampus Księżego MłynaStary Środowisko klasy robotniczej Przeniesiony „Hipster” Gdzie stare łączy się z nowoczesnością.