16 sierpnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Indonezja blokuje PayPal i Steam, wprawiając artystów w kłopoty – Kudasai

Indonezja Strona zablokowana przez wyszukiwarkę Hej ho!Firma płatnicza PayPal (PYPL.O) i wiele witryn z grami wideo z powodu nieprzestrzegania zasad licencyjnych, powiedział urzędnik w oświadczeniu, wywołując sprzeciw w mediach społecznościowych.

Rejestracja jest obowiązkowa zgodnie z zasadami opublikowanymi pod koniec listopada 2020 r. i da władzom szerokie uprawnienia do zmuszania platform do ujawniania niektórych danych użytkowników i usuwania treści uznanych za nielegalne. Albo co „zakłócanie porządku publicznego„W ciągu czterech godzin, jeśli sprawa jest pilna, aw ciągu 24 godzin, jeśli nie.

Kilka firm technologicznych starało się zarejestrować w dniach poprzedzających termin, który został przedłużony do 29 lipca, w tym Alfabet Inc (GOOGL.O)A FacebookA Instagram s WhatsApp Z Meta Platformy Inc (META.O) s Amazon.com Inc (AMZN.O). Samuel Abrijani PanjrapanWysoki rangą urzędnik indonezyjskiego Ministerstwa Komunikacji powiedział w wiadomości tekstowej, że zablokowane strony obejmują: Hej ho!A PayPal i strony z grami, takie jak parowyA Dota 2A kontratak s Epickimiędzy innymi.

Hashtagi takie jak „#blokercominfo(Oblężenie Ministerstwa Łączności), Epickie gry s PayPal Był popularny na indonezyjskim Twitterze i Wielu pisało listy krytykujące działania rządu mające na celu zaszkodzenie branży gier online w Indonezji oraz freelancerów, którzy korzystają z PayPala jako sposobu na zarabianie pieniędzy.

Pangerapan powiedział, że rząd znajdzie rozwiązanie, aby ludzie mogli wypłacić swoje depozyty PayPal, co może obejmować ponowne otwarcie dostępu do jego strony internetowej na krótki czas, powiedział Metro TV. Powiedział, że władze wydadzą strony internetowe, jeśli spełnią kryteria rejestracji, broniąc tego ruchu jako ochrony indonezyjskich użytkowników Internetu. Z około 191 milionami użytkowników Internetu i młodymi ludźmi, którzy są doświadczeni w mediach społecznościowych, kraj Azji Południowo-Wschodniej jest głównym rynkiem dla wielu platform technologicznych.

Linia: Reuters

© 2022 Reuters. Wszelkie prawa zastrzeżone