23 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

IMSS Tlaxcala oferuje usługi medycyny rodzinnej w soboty

Dostępne w oddziałach medycyny rodzinnej w Panzacola, Tlaxcala, Chiautimpan i Abizaco, w godzinach od 8:00 do 14:00.

Tlaxcala, Tlaxcala Zespół Nadzorczy meksykańskiego Instytutu Zabezpieczenia Społecznego (IMSS) w Tlaxcala, dr Alfredo Ahwazi Galvan.

Wyjaśnił, że „konsultacje udzielane w sobotę są dla aktywnych pracownic, 90% ustalane jest po wcześniejszym umówieniu, a pozostałe 10% to pacjenci przyjeżdżający spontanicznie, z priorytetem opieki nad kobietami w ciąży”.

Specjalista powiedział, że zastosowanie programu do większej liczby jednostek pozwala wzmocnić opiekę medyczną beneficjentów i zmniejszyć nasycenie poradami w dni robocze.
Ta usługa jest obecnie dostępna w Oddziałach Medycyny Rodzinnej (UMF) nr 6 w Panzacola, nr 9 w Chiautimpan, nr 19 w Abizaco oraz w HGSZ/MF nr 8 w Tlaxcala, z harmonogramem od 8:00 do 02 :00

W ramach Programu Szóstego Dnia, aby zwrócić większą uwagę na beneficjentów, w soboty świadczone są również usługi PrevenIMSS oraz jednostka apteczna.

„W ramach protokołów bezpieczeństwa i higieny, idąc na konsultację w szóstym dniu, zaleca się, aby nie chodzić z inną osobą na maskę zakrywającą nos i usta; przy wejściu umyć ręce wodą z mydłem lub nałóż 70% żel alkoholowy i zachowaj zdrową odległość 1,5 metra” , jak określił Ahuatzi Galván.

Wyjaśnił, że w obecnych czasach pandemii konieczne jest unikanie niepotrzebnego ryzyka i nie obniżanie naszej czujności przed COVID-19, nawet jeśli szczepienie zostanie przeprowadzone, należy zachować niezbędną ostrożność, aby przerwać łańcuchy infekcji.

W przypadku wystąpienia jednego z następujących objawów, takich jak kaszel, ból głowy, gorączka lub trudności w oddychaniu, którym towarzyszy ból gardła, stawów i mięśni, brak zmysłu smaku lub węchu oraz dalsze wymioty lub biegunka, należy udać się do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddziały opieki oddechowej (MARSS) w każdej jednostce FMU w Tlaxcala, aby zapewnić dokładną diagnozę i odpowiednie leczenie dla każdego pacjenta.