24 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

iMac i Bad Steve Jobs: 25 lat komputera, który przywrócił Apple do życia

iMac i Bad Steve Jobs: 25 lat komputera, który przywrócił Apple do życia

Kiedy Steve staje się niespokojny, ziemia zamienia się w małą pajęczynę, która wymaga od wszystkich wokół niego bardzo ostrożnego stąpania. Zespół PR musiał go błagać, aby zszedł od biurka i usiadł do zdjęcia.. „Jobs spojrzał na mnie i niechętnie się zgodził” – mówi znany dziennikarz Stephen Levy, który ćwierć wieku temu był odpowiedzialny za relacjonowanie ekskluzywnej premiery iMac G3 dla magazynu Newsweek.

Z okazji dwudziestej piątej rocznicy tego ważnego wydarzenia Levi’s brał udział Przewodowy Nieznana dotąd opowieść o tym, jak powstał ikoniczny obraz towarzyszący jej tekstowi. Jeśli po przeczytaniu coś stanie się jasne, to tylko to, że Tego dnia on i wspomniany fotograf Moshe Bracha musieli zmierzyć się ze „Bad Stevem”. Zły Steve – termin, który ukuł wiele lat później Biograf Walter Isaacson Jobsżeby nawiązać do tych wszystkich sytuacji, w których współzałożyciel Apple zachowywał się jak idiota.

I to dlatego, że Jobs miał wiele cech na raz: elokwentnego biznesmena, wizjonera technologii i oczywiście idiotę. Na poziomie ludzkim tak było znęcacze Dowody na to, że tym samym atakiem zaatakowała starą pracownicę supermarketu, która wyparła się córki, która zwolniła pracowników bez uprzedzenia lub Obrażał każdego, kto dawał mu poczucie, że nie spełnił jego oczekiwańwedług Ten zbiór opowieści z Zainteresowany biznesem Na podstawie biografii Isaacsona. To ostatnie miało miejsce szczególnie w dniach poprzedzających premierę iMaca G3.

Jeśli istnieje jeden element, który przyczynił się do popularności tego komputera, to niewątpliwie jest nim jego konstrukcja. „Najbardziej uderzający jest wygląd maszyny […] Rodzaj zakrzywionej, przezroczystej plastikowej bańki, która uniosła jedno i drugie JetsonaJak niebieski arbuz. Nazwa tego koloru pochodzi od Niebieski Bondi„Obok wymarzonych wód charakterystycznej australijskiej plaży” – wspomina Levy. Cóż, według biografii Isaacsona, To właśnie ten charakterystyczny niebieski kolor rozpętał gniew Jobsa w zupełnie nieuzasadniony sposób.

Najwyraźniej miał obsesję na punkcie tego, że ton, jaki pojawiał się w papierowych broszurach reklamowych, za który odpowiadał jego przyjaciel Lee Clow, nie do końca przypominał ton prawdziwego komputera. mnogi Zainteresowany biznesem Wspomina: „Jobs powiedział, że zespół Clow pomylił się co do koloru drukowanych reklam. „Nie wiesz, co robić” – krzyknął. Poszukam kogoś innego do zrobienia reklam, bo to porażka”.. Na koniec Chloe usiadła z Jobsem i poprosiła go o obejrzenie oryginalnych zdjęć przed reklamami drukowanymi. Chloé miała rację. Liczba miejsc pracy spadła.”

READ  Sony stawia wszystko na Androida 12 i DSEE Ultimate, aby podbić audiofilów, cenę i premierę

Każdy z nas denerwuje się przed ważnym wydarzeniem. Chcemy, żeby wszystko szło gładko, żeby wszystko się ułożyło, ale czy trzeba być do tego idiotą? „Można być zarówno geniuszem, jak i idiotą, ale te dwie rzeczy niekoniecznie są ze sobą powiązane.. Tak naprawdę istnieje mnóstwo dowodów sugerujących, że istnieje mnóstwo dupków, którzy nie są geniuszami w niczym innym jak tylko… byciu idiotami. Ale te subtelności mogą pozostać niezauważone przez dyrektorów generalnych, menedżerów średniego szczebla i potencjalnych dżentelmenów wszechświata, którzy obecnie pożerają CV Steve’a Jobsa i myślą sobie: „Widzisz?” Steve Jobs był dupkiem i jednym z odnoszących największe sukcesy biznesmenów na świecie. Może jeśli stanę się większym kretynem, odniosę sukces jak Steve. powiedział dziennikarz Tom MacNicol Ocean Atlantycki Po wydaniu książki Isaacsona w 2011 r.

Po prostu głupstwo

Więc wiesz, jeśli aspirujesz do bycia genialnym wizjonerem, skup się na tym i unikaj traktowania ludzi jak śmieci. Bez względu na powód, który kieruje przedsiębiorców do biznesowego Olympusu, z pewnością nie jest to potrzeba udania się na terapię, niezależnie od tego, jak bardzo Elon Musk przy każdej nowej podróży stara się udowodnić coś przeciwnego. Rzeczywiście, dla Kena Segala, który przez lata wraz z Jobsem kierował innowacjami w Apple, Kluczem do sukcesu przedsiębiorcy jest jego silne przywiązanie do prostoty.

Był zdeterminowany, aby usprawnić ten proces. Polegał na małej grupie inteligentnych ludzi ze swojej długoletniej agencji reklamowej i aktywnie uczestniczył w tym procesie tydzień po tygodniu. Nie było pośredników, nie było wielu poziomów akceptacji, nie było grup dyskusyjnych Zaufaj mi. , Niewiele firm na świecie działa w ten sposób. To był sposób Steve’a na trzymanie złożoności na dystans.„, Segal napisał na forum kilka lat temu opiekunw którym delikatnie skrytykował rosnące wyrafinowanie Apple, jakie przyniosła era Tima Cooka.

READ  Altán Redes nie działa w Meksyku, więc jest przerwa z Bait, Newww i innymi wirtualnymi operatorami telefonii komórkowej

Pasja Jobsa do minimalizmu została doskonale odzwierciedlona w kultowym iMacu G3, który wciąż istnieje około 25 lat później. Jedyny produkt od tego czasu, który nie został jeszcze wycofany z oferty Apple I jako pierwszy dodał przedrostek „i” dzięki pomysłowości Segala. Choć obecne modele w niczym nie przypominają tych przezroczystych, niebieskich, plastikowych jajek (które przypominają mi moje pierwsze Tamagotchi), to ich design także może pochwalić się promienną prostotą.

Ale komputer, który nas dzisiaj interesuje, to ten, który narodził się ćwierć wieku temu i to on będzie odpowiedzialny za powstrzymanie Apple od stania na krawędzi bankructwa i stania się wkrótce potem najcenniejszą firmą na świecie. „Po raz pierwszy od lat ikona twarzy na ekranie startowym komputera Mac wywołuje uśmiech”.Levy powiedział w swoim artykule z 1998 roku, obiecując, że iMac G3 będzie hitem. „Moje podekscytowanie przyszłością Apple pod rządami Steve’a Jobsa okazało się więcej niż uzasadnione” – wspomina teraz.

Uśmiechnij się do zdjęcia

Ikona na ekranie uśmiechała się jak sam Jobs na tym przeklętym zdjęciu, które prawie nie ujrzało światła dziennego, po prostu dlatego, że kwestionował profesjonalizm fotografa, mimo że fotografował już wcześniej postacie postury Joni Mitchell. Ramony. W rzeczywistości, To zachowanie Brachy przekonało dyrektora generalnego do oddania strzału.

„Traktował Jobsa jak kowboja do dzikiego konia, szepcząc do niego miękkie słowa, gdy zręcznie ustawiał go na pozycjach” – wspomina Levy. Wydaje się, że odwaga Brachy ułagodziła Jobsa. Kiedy fotograf poprosił go, aby skrzyżował nogi z maszyną na kolanach, pajęczy zmysł Jobsa podpowiedział mu, że patrzy na artystę. Jej uśmiech był szczery i delikatny, co stało się nie tylko dominującym obrazem w doniesieniach prasowych NewsweekAle w Jedno z najbardziej znanych zdjęć Steve’a Jobsa. Apple ostatecznie kupił prawa, aby móc kontrolować jego użycie„.

READ  9 aplikacji, które odkryłem w 2022 roku, bez których nie mogę teraz żyć

Reszta to historia, biznes, informatyka konsumencka i oczywiście marketing. W przeciwieństwie do Cooka, który nie ma ani jednego zdjęcia przedstawiającego go w Apple Vision Pro (nowym firmowym zestawie słuchawkowym do wirtualnej rzeczywistości), Zdjęcia liderów technologii wraz z ich urządzeniami stały się złotym standardem dla dziennikarstwa technologicznego.

Czy nazwisko Elizabeth Holmes coś mówi? Jeśli tak, na myśl przychodzi prawdopodobnie wizerunek założyciela Theranos Jedno czarno-białe przedstawia go trzymającego małą próbkę krwi Miało to zrewolucjonizować branżę testowania i zdrowie ludzi. Fotografia, okładka magazynu Forbesa W 2015 roku nie tylko podróżował po świecie, ale był częściowo odpowiedzialny za katapultowanie Holmesa do komercyjnej sławy dzięki swojemu Duże podobieństwo do innego Newsweek Gdzie pojawił się Jobs trzymający swojego iPoda mini. Jeśli on może pojawiać się w magazynach w swoich mini grach komputerowych i czarnym golfie, dlaczego ty nie możesz?

Różnica polega na tym, że produkty Jobsa, oprócz pracy, faktycznie przekształciły społeczeństwo od góry do dołu. I chociaż najbardziej irytujący ze wszystkich był iPhone, iMac G3 był bez wątpienia urządzeniem, które zapoczątkowało erę Apple jako panującego króla komputerów konsumenckich. Uchwyt dołączony do iMaca G3 pojawił się nawet w jednym z odcinków programu iMac G3 Show Seks w Nowym Jorku Gdzie koleżanka bohaterki daje jej MacBooka z tą samą rączką i sarkastycznie mówi, że jej nowy komputer wygląda jak walizka.

Oto zakres wpływu Jobsa na przemysł, społeczeństwo i kulturę. Nic to nie zmienia tej części jego dziedzictwa, która obejmuje bycie dupkiem, ale przynajmniej sprzedawał nam przydatne rzeczy. Jeśli zasługuje na to, by o nim pamiętać i go podziwiać, to z powodu jego błyskotliwości w roli Dobrego Steve’aI nie dlatego, że ma skłonność do zachowywania się jak głupiec. Nie ma potrzeby, nie bądź idiotą i uśmiechnij się, aby zrobić zdjęcie.