18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ile i jaki rodzaj wina pomaga obniżyć ciśnienie krwi?

Od lat znamy to z umiarem wino Może mieć korzyści zdrowotne. Teraz wiemy, że pomaga nawet kontrolować ciśnienie krwi.

Zgodnie z niedawnym badaniem naukowym wiemy teraz, że niektóre rodzaje wszedł, W umiarkowanych dawkach przynosi nam korzyści.

Poniżej znajdują się wyniki śledztwa przeprowadzonego w Niemczech i Irlandii Północnej.

(Zdjęcie: Pixabay)

pij z umiarem

według Nowe badanieUfundowany przez American Heart Association (AHA) pomaga mierzyć ciśnienie krwi trzy filiżanki wina przez cały tydzień.

Według badań przeprowadzonych przez ekspertów w Niemczech i Irlandii Północnej istnieje związek między spożyciem flawonoidów – składników odżywczych znajdujących się w roślinach, owocach, herbacie i czerwonym winie – a ciśnienie krwi jest Twoje.

W swoich badaniach eksperci odkryli, że wypicie trzech standardowych kubków (125 ml) czerwone wino Tydzień pomaga obniżyć ciśnienie krwi.

Według AHA spożywanie alkoholu może być częścią zdrowej diety, jeśli jest spożywane z umiarem, co oznacza nie więcej niż jeden drink dziennie dla kobiet i dwa drinki dziennie dla mężczyzn.

flawonoidy

Według grupy ekspertów Flawonoidy Sprzyjają rozluźnieniu mięśni w tętnicach, pozwalając im się rozszerzać, a tym samym poprawiając przepływ krwi. Co pomaga kontrolować ciśnienie krwi.

wchodząc w nasze ciało, flawonoidy Jest rozkładany przez mikroorganizmy obecne w naszych jelitach, zwane zarazkami. Pomaga to w metabolizmie flawonoidów, aby wzmocnić ich działanie kardioprotekcyjne.

Oczywiście eksperci zapewniają, że jeśli nie jesteś konsumentem alkoholu, nie jest to powód, aby zacząć to robić, ponieważ możesz znaleźć inny sposób na konsumpcję flawonoidy.

Doświadczenie

Uważa się, że mikrobiota jelitowa jest powiązana z Choroba sercowo-naczyniowa, jedna z głównych przyczyn zgonów na całym świecie.

Właśnie z tego powodu naukowcy przeanalizowali różnice we florze jelitowej, zwłaszcza w przypadku spożywania pokarmów bogatych we flawonoidy.

Do badania eksperci zrekrutowali 904 dorosłych w wieku od 25 do 82 lat z Niemiec, aby ocenić spożycie pokarmu przez uczestników, poziom drobnoustrojów jelitowych i poziom ciśnienia krwi podczas regularnych badań kontrolnych.

READ  TIKTOK WIRUSOWY | Studenci medycyny ujawniają długi milionowe, które poniosą po ukończeniu studiów | kierunki | tik tok | sieci społecznościowe | Stany Zjednoczone | Stany Zjednoczone | historie nda nnrt | historie

Naukowcy zebrali również informacje na temat stylu życia uczestników, w tym płci, wieku, palenia, stosowania leków i aktywności fizycznej, a także rodzinnej historii choroby wieńcowej oraz liczby kalorii i błonnika spożywanych dziennie.

Ponadto mierzono wzrost i wagę każdego uczestnika w celu obliczenia wskaźnika masy ciała (BMI).

Pod koniec badania odkryli, że uczestnicy, którzy spożywali większe ilości pokarmów bogatych we flawonoidy, w tym czerwone wino, jabłka i jagody, mieli niższy poziom ciśnienie skurczowe, plus większa różnorodność mikroflory jelitowej niż ci, którzy spożywali niższe poziomy flawonoidów.

Co obniża ciśnienie krwi?

We wnioskach z badania wykazano, że flawonoidy pomagają poprawić różnorodność flory jelitowej, pozwalając na zmniejszenie ciśnienie skurczowe.

Oprócz trzech kieliszków wina tygodniowo podobny efekt osiąga się również jedząc 80 gramów jagód dziennie.

Chociaż w tym przypadku wykazano, że spożywanie czerwonego wina z umiarem jest korzystne, należy pamiętać, że prowadzi to do wielu komplikacji zdrowotnych.