3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

II Badanie i diagnoza turystyki zdrowotnej i szpitalnej na Dominikanie

II Badanie i diagnoza turystyki zdrowotnej i szpitalnej na Dominikanie

W celu opracowania inicjatyw i działań na rzecz zwiększenia podaży i popytu oraz jakości usług medycznych, pozyskania inwestorów i zwiększenia konkurencyjności Dominikany na rynkach, realizowane będzie „Drugie Studium i Diagnostyka Turystyki Zdrowotnej i Hospitalizacyjnej”.

To badanie, z inicjatywy ADTS i AF Comunicación Estratégica, zostanie przeprowadzone przez firmę konsultingową Russa García y Asociados, powiedział dr Alejandro Cambiasso, prezes Dominikańskiego Stowarzyszenia Turystyki Zdrowotnej (ADTS).

Znany ekspert zwrócił uwagę, że turystyka zdrowotna i szpitalna w kraju pracuje nad wzmocnieniem, specjalizacją i promocją międzynarodowych akredytacji oraz nowoczesnych technologii, które pozwolą na zaprezentowanie wyróżniającej się jakościowo oferty, zdolnej do pozycjonowania się w globalnym sklepie.

Wyjaśnił również, że pierwsze badanie przeprowadzone w 2018 r. stanowiło ważny postęp dla sektora z marketingowego i ekonomicznego punktu widzenia, ponieważ wygenerowało inwestycje i działania, które wzmocniły ten dynamicznie rozwijający się rynek.

Dodał, że pandemia COVID-19 pokazała skalę podatności sektora turystycznego na skutki zbiorowych schorzeń, co wskazuje na pilną potrzebę współpracy sektorów zdrowia i turystyki.

Biorąc pod uwagę skutki po pandemii, głównym celem tej analizy jest aktualizacja wyników pierwszej publikacji, która ujawniła wyzwania, postęp i ogromny potencjał zrównoważonego rozwoju, powiedziała Amelia Reyes Moura, prezes AF Comunicación Estratégica. Turystyka zdrowotna i wellness na Dominikanie.

Reyes Mora, również wiceprezes ADTS, podkreślił, że ta druga edycja zidentyfikuje najbardziej poszukiwane specjalizacje medyczne, najważniejszych międzynarodowych pacjentów eksportujących kolumny do Republiki Dominikańskiej i zwaliduje różne profile aktualnych turystów zdrowotnych, w różnych modalnościach: zdrowie turystyka, turystyka medyczna i medycyna Turystyka.

Badanie obejmie swoim procesem spotkania, wywiady i konsultacje z kluczowymi podmiotami w łańcuchu wartości lokalnego i międzynarodowego sektora turystyki zdrowotnej, ośrodkami medycznymi i dentystycznymi świadczącymi usługi dla międzynarodowych pacjentów, specjalistycznymi stowarzyszeniami medycznymi, akredytowanymi, międzynarodowymi ubezpieczeniami oraz podróżnymi i inne powiązane instytucje.

Badania te pozwolą nam również poznać liczbę międzynarodowych pacjentów przyjmowanych przez kraj, dochody z turystyki zdrowotnej i medycyny turystycznej oraz główne czynniki pozwalające zidentyfikować nowe strategie i synergie promujące rozwój sektora.

READ  Studenci medycyny, weterynarii i hodowli zwierząt odnoszą sukcesy w badmintonie – modernizacja Meksyku

Wyniki zostaną pokazane podczas szóstej. Kongres International Health and Wellness Tourism”, 2 listopada br. w Hotelu JW Marriott w Santo Domingo.

przechodzić. sformułowanie. AF