23 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2021: Sześciu polskich pływaków odesłanych do domu z Japonii po błędzie administracyjnym

Sześciu polskich pływaków odesłanych do domu z Japonii po błędach administracyjnych & nbsp | & nbsp Zdjęcie: & nbspAP

Prezes Polskiego Związku Pływackiego (PZP) przeprosił za odesłanie do domu sześciu zawodników z Igrzysk w Tokio z powodu błędu administracyjnego.

Polska wysłała do Japonii 23 pływaków, ale władze światowe zostały zmuszone do zredukowania składu PZP do 17 w oparciu o zasady kwalifikowalności FINA.

Lider PZP Powell Slominsky przeprosił mówiąc, że w pełni zrozumiał gniew pływaków, którzy wrócili do domu na weekend.

„Jestem głęboko zasmucony, zasmucony i zasmucony sytuacją dotyczącą kwalifikacji naszych pływaków na igrzyska olimpijskie w Tokio” – powiedział Slominsky w oświadczeniu.

„Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Rozumiem i uzasadniam reakcję pływaków, ich emocje, atak na Polski Związek Pływacki.”

Powiedział, że błąd wynika z „chęci umożliwienia jak największej liczby graczy i trenerów wzięcia udziału w meczach”.

Sześciu pływaków zostało zidentyfikowanych przez media jako Alija Doors, Bardos Piszorovich, Alexandra Polańska, Mathews Sowanik, Dominika Kozakovska i John Holp.

Doors, który startował w Igrzyskach 2012 i 2016, wyraził swój gniew w mediach społecznościowych.

„Wyobraź sobie poświęcenie pięciu lat swojego życia i dążenie do kolejnego startu w najważniejszym sportowym wydarzeniu… rezygnujesz z życia osobistego i pracy, poświęcasz rodzinę… twoje zaangażowanie kończy się całkowitą porażką” – powiedział na Facebooku .

Sowaneek dodał na Instagramie: „Jestem tak wstrząśnięty tym, co się stało… to dla mnie absurdalna sytuacja, nigdy nie powinna była mieć miejsca. Właściwie mam nadzieję, że w końcu obudzę się z tego snu”.

Jak informuje portal informacyjny o pływaniu Nietzsche, wielu polskich pływaków podpisało listy otwarte do PZP z żądaniem rezygnacji całego zarządu.

READ  Euro 2024 jest limitowane! Polska wyeliminowała Walijczyka i grupę śmierci... – Fox Sports