2 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

IEPC popiera urzędników w celu wzmocnienia konsultacji w sprawie umowy finansowej


Paula Ramirez Hon, prezes Instytutu Wyborczego i Partycypacji Obywatelskiej (IEPC Jalisco), wystosowała bezpłatny list do urzędników rządowych, aby promować konsultacje w sprawie porozumienia finansowego po tym, jak partie opozycyjne zażądały, zanim zainterweniowała władza wykonawcza.

Nie widzę nielegalnych elementów, które uniemożliwiają propagowanie konsultacji przez funkcjonariuszy publicznych, wydaje mi się, że nie tylko mamy elementy, to byłoby wbrew samemu prawu (…) Ale myślę też, że naruszałoby to prawa człowieka, w szczególności wolność słowa, z której korzystają wszyscy ludzie, w tym urzędnicy” – powiedział doradca na nadzwyczajnej sesji IEPC Jalisco w sobotę wieczorem.

Ta metoda ujawniła, że Urzędnicy Ministerstwa Turystyki potępili przymus ze strony swoich przełożonych, aby wezwać do odpowiedzi w porozumieniu z zrzeczeniem się co najmniej 20 kontaktów.. Według skarżących zostali ostrzeżeni, że można zweryfikować, czy ich skierowania zostały poddane pod głosowanie. Specjaliści, z którymi konsultowano się w tej praktyce, dostrzegli potencjał przekierowania i wycofywania zasobów.

Na nadzwyczajnej sesji instytutu przedstawiciele PRI, PAN, Morena, Hagamos, Futuro i PRD poprosili o dodanie do wytycznych dotyczących promocji i rozpowszechniania konsultacji, że ingerencja urzędników publicznych na każdym z trzech poziomów jest zabroniona.

Obie strony argumentowały, że poprzez wzmocnienie tego wykonywania władzy wykonawczej ingerencja urzędników publicznych pozbawia wynik pewności i legitymizacji.

Wskazówki doradcze W artykule 18 zauważamy, że tylko IPC Jalisco Może wzmacniać i rozprzestrzeniać ćwiczeniaImprezy są wyraźnie zabronione.

GC

Wątki

Przeczytaj także

READ  Odkryto zupełnie nieznany nowy gatunek dinozaura