24 marca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Iberian Boar stawia na luksus i zrównoważony rozwój – Aktualności

Dobre praktyki w zakresie dobrostanu zwierząt które sektor iberyjski prowadzi w ostatnich latach, zostało ujednolicone w certyfikacji IBERICO ANIMAL WELFARE (IBAW). Certyfikacja zapewnia konsumentom, że produkty ze świń iberyjskich są pozyskiwane zgodnie z najlepszymi praktykami w zakresie dobrostanu zwierząt, zdrowia, bezpieczeństwa biologicznego, zarządzania zwierzętami i identyfikowalności ustanowionymi przez Światową Organizację Zdrowia Zwierząt (OMSA) oraz zgodnie ze strategią „od pola do stołu” i Zielony Ład UE.


Podobnie ujawnił Iberian Pig Interprofessional Znaczenie zrównoważonego rozwoju środowiska Jako jeden z głównych celów, które będą realizowane w najbliższych latach. W rzeczywistości społeczeństwo, konsumenci, instytucje, a nawet rynek zaczynają kojarzyć jakość i zrównoważony rozwój jako istotną część ogólnej jakości żywności. w tym znaczeniu, ASICI postanowiło wdrożyć sektorową strategię zrównoważonego rozwoju które umożliwiają ocenę i poprawę trwałości iberyjskiego łańcucha wartości na podstawie potrójnej koncepcji:


  • Z ekologicznego punktu widzenia proces produkcyjny jest zrównoważony, gdy można go utrzymać w czasie, ponieważ zużywane zasoby mogą być uzupełniane w średnim okresie.
  • Mówi się również o trwałości ekonomicznej, odnosząc się do faktu, że działalność jest opłacalna w czasie,
  • lub zrównoważony rozwój społeczny, gdy wszystkie osoby pracujące w tym środowisku procesu produkcyjnego robią to w odpowiednich warunkach.

Ostatecznym celem jest nic innego jak poprawa zrównoważonego rozwoju w łańcuchu wartości świń iberyjskich poprzez rozpowszechnianie wiedzy w celu podejmowania właściwych decyzji w sektorze, wykorzystanie wpływu na środowisko jako narzędzia rynkowego i ustanowienie produktów iberyjskich jako punktów odniesienia w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Marzec 2023 / Komunikat prasowy ASICI / Hiszpania.

READ  Zgodnie z tym, co widzisz w teście osobowości, poznasz nieznane aspekty swojej osobowości | Test psychologiczny | wirusowe | nda nnrt | Meksyk