21 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Hunter Biden pozywa Rudy’ego Giulianiego za „całkowite unicestwienie” jego cyfrowej prywatności |  międzynarodowy

Hunter Biden pozywa Rudy’ego Giulianiego za „całkowite unicestwienie” jego cyfrowej prywatności | międzynarodowy

Hunter Biden, syn prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena, po rozprawie sądowej w Wilmington (Delaware) w lipcu ubiegłego roku.Jonathan Ernst (Reuters)

Hunter Biden, syn prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena, staje przed sądem przeciwko Rudy’emu Giulianiemu, zwolennikowi byłego prezydenta Donalda Trumpa. Słynny laptop zapomniany w warsztacie w Wilmington (Delaware) znów odzyskuje swój status. Hunter Biden oskarża Giulianiego o „całkowite unicestwienie” jego cyfrowej prywatności w związku z nielegalnym dostępem do jej treści i publikacją. W pozwie złożonym we wtorek przed sądami w Kalifornii.

W pozwie zarzuca się Giulianiego i prawnika Roberta Costello o „hakowanie, manipulowanie, kopiowanie, rozpowszechnianie i ogólnie obsesję na punkcie dostarczonych im danych, które zostały zabrane lub skradzione z urządzeń lub platform przechowywania powoda, w tym tych, które według pozwanych uzyskali z rzekomych danych powoda .” laptop.”

W końcowej fazie kampanii wyborczej 2020 ujawnienie zawartości laptopa Bidena miało stać się październikową niespodzianką, która zmieni znak wyniku wyborów. Jego komputer zawierał tysiące zdjęć, w tym niektóre z treścią o charakterze seksualnym, oraz prywatne wiadomości. Z jednego starego listu wywnioskował, że Joe Biden, gdy był wiceprezydentem, miał zamiar towarzyszyć synowi na kolacji, na której mieli być partnerzy biznesowi na Ukrainie.

Formalne dochodzenie jako etap wstępny przed ewentualnym procesem w sprawie impeachmentu (izolacja) Nakaz wydany przez spikera Izby Reprezentantów Kevina McCarthy’ego przeciwko prezydentowi opiera się częściowo na tych pismach, które nie dowodzą zaangażowania Joe Bidena w sprawy syna. Pierwsza sesja tego śledztwa wyznaczona jest na czwartek.

Hunter Biden, będąc wówczas uzależnionym od alkoholu i narkotyków (jak twierdzi, na skutek śmierci brata Beau), zapomniał odebrać laptopa. Jej egzemplarz trafił w ręce Giulianiego i Costello, a następnie trafił na pierwszą stronę magazynu Poczta nowojorska. W pozwie rodzą się pytania o autentyczność części ujawnionej zawartości laptopa. Zarzuca, że ​​dane zostały „sfałszowane, zmienione i zniszczone”, zanim zostały skopiowane i wysłane do byłego burmistrza Nowego Jorku, oraz że „bezprawne włamanie i manipulacja” Giulianiego i Costello doprowadziło do „nowych zmian i zniszczenia danych”.

READ  Aktorka Hamlet Lavestida spędziła 60 dni w więzieniu przez kubańską dyktaturę

W pozwie zarzuca się prawnikom i kilku ich kancelariom naruszenie między innymi federalnej ustawy o oszustwach i nadużyciach komputerowych oraz różnych przepisów obowiązujących w Kalifornii, gdzie rezyduje Hunter Biden.

Dołącz do EL PAÍS, aby śledzić wszystkie aktualności i czytać bez ograniczeń.

Brać udział

„Powód zażądał, aby pozwani Giuliani i Costello zaprzestali nielegalnej działalności w odniesieniu do danych powoda i zwrócili wszelkie posiadane dane należące do powoda, ale odmówili. „Oświadczenia pozwanych wskazują, że ich nielegalne działania hakerskie są kontynuowane do dziś, i chyba że „Jeśli zostaną zakończone, będą kontynuowane w przyszłości, co sprawi, że podjęcie tego działania będzie konieczne”.

W pozwie opisano, jak właściciel warsztatu, John Paul McIsaac, wykonał kilka kopii laptopa na zewnętrznych dyskach twardych. Wysłał jedną z tych kopii do domu Costello w Nowym Jorku, gdzie uzyskał dostęp do danych: „Poprzez uruchomienie i zalogowanie się na dysk zewnętrzny zawierający dane powoda i używając nazwy użytkownika powoda (…), Costello uzyskał nielegalny dostęp do The danych powoda, ich manipulowania i zmiany.” Z naruszeniem prawa federalnego i stanowego” – czytamy w tekście. Oskarżenie dotyczy także Giulianiego i jego spółek i obejmuje przypadki, w których oskarżeni publicznie przyznawali się do posiadania danych Huntera Bidena.

„Chociaż pozwani i ich sojusznicy mają prawo do swoich bezpodstawnych opinii na temat powoda i rodziny Bidenów, mogą także swobodnie dzielić się tymi opiniami w swoich opiniach”. Podcasty Każdy, kto przejmuje się tym, co mają do powiedzenia, nie ma prawa naruszać federalnych i stanowych przepisów antyhakerskich w celu realizacji swoich osobistych i politycznych celów. Jednakże właśnie to robili bezkarnie i będą to robić nadal, jeśli nie będzie możliwości dochodzenia roszczeń na drodze sądowej. Garnitur mówi, Hunter Biden wnioskuje o rozprawę z ławą przysięgłych i wnosi, aby Giuliani i Costello zasądzili między innymi zapłatę karnego odszkodowania.

READ  Wstrząsy w Stanach Zjednoczonych Ameryki dzisiaj, 5 stycznia – Raport o trzęsieniu ziemi na żywo za pośrednictwem amerykańskiej służby geologicznej | Gdzie i o której godzinie miało miejsce ostatnie trzęsienie ziemi USGS California | sejsmiczne | Epicentrum | 5 i 6 stycznia | mieszać

Hunter Biden złożył już w marcu pozew przeciwko właścicielowi warsztatu samochodowego w Wilmington. Równolegle w zeszłym tygodniu złożył pozew przeciwko urzędowi skarbowemu za upublicznienie danych o swoich podatkach, które jego zdaniem powinien zachować w tajemnicy. Dwóch pracowników agencji powiedziało Kongresowi, że ich zdaniem ich zeznania podatkowe nie zostały właściwie zbadane.

Synowi prezydenta postawiono trzy zarzuty nielegalnego zakupu i posiadania broni. Zarzuca się mu kłamstwo, gdy w momencie zakupu broni oświadczył, że nie zażywał narkotyków. Hunter Biden musi stawić się w przyszłym tygodniu w Waszyngtonie, aby zostać zatrzymanym i przyznać się do winy lub nie, po tym jak sąd odmówił mu złożenia zeznań za pośrednictwem wideo.

Śledź wszystkie informacje międzynarodowe na Facebook I Świergotlub w Nasz cotygodniowy biuletyn.