3 października, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

H&M umacnia się w Europie Wschodniej, rozbudowując swoje centrum logistyczne w Polsce

H&M umacnia się w Europie Wschodniej, rozbudowując swoje centrum logistyczne w Polsce

Szwedzki międzynarodowy koncern odzieżowy H&M Group jest spółką-matką portfela coraz bardziej komercyjnych marek, w tym znanych sieci, takich jak H&M, COS, Arket, &Other Stories czy Weekday. region Europy z niedawnym rozpoczęciem rozbudowy strategicznego centrum dystrybucyjnego w Polsce. Właścicielem kompleksu nie jest bezpośrednio szwedzka firma, ale międzynarodowa firma Arvado Supply Chain Solutions, część niemieckiego konglomeratu Bertelsmann – właściciela m.in. wydawcy Penguin Random House – i dostawcy usług handlu online dla sieci marketów H&M. Wschodnia Europa.

Rozbudowa kompleksu, strategicznie zlokalizowanego w polskim Stryko, na zachód od Warszawy iw centrum kraju, obejmie 15 000 nowych metrów kwadratowych powierzchni, zwieńczoną centrum logistycznym. Rozszerzenie do łącznie 55.000 mkw. Powierzchnia, która została ostatecznie przekształcona w łączną powierzchnię magazynową do 75 000 metrów kwadratowych, a po wybudowaniu nowego magazynu opakowań, ma łączną pojemność około 420 000 pudełek. 240 000 nowych pudełek. Będąc w pełni zautomatyzowanym środowiskiem, tor indukcyjny o długości 4400 metrów jest zarządzany przez samobieżne wózki wysokiego składowania z nowego 123-metrowego przenośnika taśmowego odpowiedzialnego za przenoszenie paczek z jednego końca na drugi. Na końcu kampusu ukończona jest linia przenośników, której długość rozciąga się na długość 3,5 kilometra wewnątrz kampusu. To strategiczne centrum dystrybucyjne dla Grupy H&M i jej flagowej sieci modowej H&M, odpowiedzialne za zarządzanie całym wolumenem zamówień internetowych na rynki Polski, Czech, Węgier, Bułgarii i Słowacji.

„Rozbudowa ta była konieczna, aby szybko i elastycznie obsłużyć ciągły wzrost liczby zamówień od naszych klientów” – zauważyła Lydia Ratajczak-Gluck, Dyrektor Generalny Arvado Supply Chain Solutions na Polskę. Podczas ceremonii otwarcia rozbudowy tego kompleksu wysyłają nas z samej międzynarodowej firmy logistycznej.

„Rozbudowa centrum dystrybucyjnego i współpraca z Arvado Supply Chain Solutions jako partnerem strategicznym”, „pozycja, którą rozbudowaliśmy pod koniec zeszłego roku”, „logistyka jest zasadniczo położona na wsparcie popytu na logistykę. Przyszłość”, powiedziało. Michael Schulz, Regionalny Dyrektor Logistyki Grupy H&M na Europę Wschodnią; oraz z Polski, Czech, Węgier, Bułgarii i Słowacji, który był odpowiedzialny za podkreślanie, że „wysoki poziom automatyzacji związany z tą ekspansją znacznie poprawi jakość obsługi klienta”. , usługi zarządzania i dostawy zamówień online.

READ  Celia Garcia została powołana na dwa mecze towarzyskie z Polską -
Zdjęcie: od lewej. Od lewej do prawej: Widold Kozmowski, burmistrz Stryka; Lydia Ratajczak-Kluck z Arvado Supply Chain Solutions; Michael Schulz z H&M Group; a Adam Pustelnik jest wiceprezesem Województwa Łódzkiego.

Polska: Centrum logistyczno-dystrybucyjne dla Europy

W tych samych warunkach oczekuje się, że nowe możliwości centrum logistycznego pozwolą na zwiększenie wolumenu obsługi zamówień nawet o +30 procent, co stanowi więcej niż przeciętna dotychczasowa wydajność kampusu, ponieważ rozbudowa jest już zakończona. Wzrost spowoduje utworzenie około 300 nowych miejsc pracy, co ma dopełnić maksymalnie około 1300 pracowników. Wszystko to sprawia, że ​​obie firmy nadal umacniają pozycję Polski jako hubu logistycznego dla Europy Północnej i Wschodniej, szczególnie w delikatnym momencie 24 lutego 2022 roku, na początku trwającej wojny na Ukrainie.

„Polska jest i nadal będzie silnym rynkiem wzrostu dla rozwiązań łańcucha dostaw Arvato” – podkreślił w tym kontekście Ratajczak-Kluck. „Od 2015 roku co roku otwieramy tu nowe centra logistyczne dla szerokiego grona klientów, takich jak H&M, którzy „czerpią głównie korzyści z handlu internetowego”. Polska jest ważnym miejscem, w którym można wzmocnić naszą międzynarodową obecność i obecność naszych klientów cały region Europy oraz rynki o największych wolumenach sprzedaży w Europie Zachodniej.

Zdjęcie: Nowo rozbudowane centrum dystrybucyjne H&M w Polsce.

Odbudowa H&M: od wyjścia z Rosji do jej zaangażowania w Ameryce

Tymczasem, biorąc pod uwagę obecną sytuację H&M Group i jej głównej sieci gwiazd, szwedzkiemu koncernowi udało się wzmocnić swoje możliwości dla coraz bardziej strategicznej Europy Wschodniej poprzez rozbudowę swojego centrum logistycznego w Polsce. Gdy grupa zakończy zapowiadane zdecydowane wyjście z kraju, region wyeliminuje wszelkie wsparcie, które może pochodzić z centrum dostaw, na którym polegał do tej pory na ziemi Federacji Rosyjskiej.

W związku z tym w połowie lipca szwedzka firma ogłosiła zamiar zdecydowanego i całkowitego wycofania się z rynku rosyjskiego, w odpowiedzi na niepewność, jaką stworzyła wojna na Ukrainie. Na początku sierpnia, zgodnie z oczekiwaniami, wraz z otwarciem zaczęła nabierać kształtu międzynarodowa firma, której jedynym i wyłącznym celem było dalsze posiadanie sklepów w kraju. zlikwidować akcje; Posunięcie, które niektórzy rosyjscy konsumenci uznali za odwet, z długimi kolejkami tworzącymi się przed drzwiami zakładów grupy.

READ  Międzynarodowy debiut Gustavo Moliny w Polsce

W zamian zrozumie, gdzie umieścić tę rozbudowę swoich zdolności w Europie Wschodniej, nie tylko w celu zwiększenia zamówień internetowych w regionie, ale także w celu zrozumienia swojego zaangażowania w opuszczenie Rosji. Posunięcie szwedzkiej korporacji mającej na celu przebudowę struktur operacyjnych, które przyspieszyły na całym świecie, będzie oznaczać większe zaangażowanie firmy na rynku amerykańskim. Region przyspiesza, wchodząc na nowe rynki w Ameryce Łacińskiej, takie jak Ekwador, Kostaryka i Gwatemala; W tym regionie Europy Wschodniej, wchodząc do nowych krajów, takich jak Kosowo i Macedonia Północna – już dalej na południe – działalność grupy może zostać wzmocniona poprzez rozbudowę centrum dystrybucyjnego w Polsce.

Może Ci się spodobać: