27 września, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

H&M umacnia się w Europie Wschodniej, rozbudowując swoje centrum logistyczne w Polsce

Szwedzki międzynarodowy koncern odzieżowy H&M Group jest spółką-matką portfela coraz bardziej komercyjnych marek, w tym znanych sieci, takich jak H&M, COS, Arket, &Other Stories czy Weekday. region Europy z niedawnym rozpoczęciem rozbudowy strategicznego centrum dystrybucyjnego w Polsce. Właścicielem kompleksu nie jest bezpośrednio szwedzka firma, ale międzynarodowa firma Arvado Supply Chain Solutions, część niemieckiego konglomeratu Bertelsmann – właściciela m.in. wydawcy Penguin Random House – i dostawcy usług handlu online dla sieci marketów H&M. Wschodnia Europa.

Rozbudowa kompleksu, strategicznie zlokalizowanego w polskim Stryko, na zachód od Warszawy iw centrum kraju, obejmie 15 000 nowych metrów kwadratowych powierzchni, zwieńczoną centrum logistycznym. Rozszerzenie do łącznie 55.000 mkw. Powierzchnia, która została ostatecznie przekształcona w łączną powierzchnię magazynową do 75 000 metrów kwadratowych, a po wybudowaniu nowego magazynu opakowań, ma łączną pojemność około 420 000 pudeł. 240 000 nowych pudełek. Będąc w pełni zautomatyzowanym środowiskiem, odpowiada za transportowanie paczek z jednego końca na drugi za pomocą serii zautomatyzowanych wózków wzdłuż toru rozładunkowego o długości 4400 metrów i nowego 123-metrowego przenośnika taśmowego. Na końcu kampusu ukończona jest linia przenośników, której długość rozciąga się na długość 3,5 kilometra wewnątrz kampusu. Arvado Supply Chain Solutions odpowiada za zarządzanie całym wolumenem zamówień internetowych na rynki Polski, Czech, Węgier, Bułgarii i Słowacji jako strategiczne centrum dystrybucyjne dla Grupy H&M i jej flagowej sieci odzieżowej H&M.

„Rozbudowa ta była konieczna, aby szybko i elastycznie obsłużyć ciągły wzrost liczby zamówień od naszych klientów” – zauważyła Lydia Ratajczak-Gluck, Dyrektor Generalny Arvado Supply Chain Solutions na Polskę. Podczas ceremonii otwarcia rozbudowy tego kompleksu wysyłają nas z samej międzynarodowej firmy logistycznej.

„Wraz z rozbudową centrum dystrybucyjnego i współpracą z Arvado Supply Chain Solutions jako partnerem strategicznym”, „pozycja, którą rozszerzyliśmy pod koniec zeszłego roku”, „logistyka jest w zasadzie ustalona. Przyszłość”, powiedział. Michael Schulz, Regionalny Dyrektor Logistyki Grupy H&M na Europę Wschodnią; A z Polski, Czech, Węgier, Bułgarii i Słowacji operator zasiedziały podkreślił, że „wysoki poziom automatyzacji związany z tą ekspansją znacznie poprawi jakość obsługi klienta”, pozwalając im czerpać lepsze i szybsze korzyści. , usługi zarządzania i dostawy zamówień online.

READ  Polska ma nadzieję, że Simanuskaya zainteresuje się zagranicznymi służbami wywiadowczymi
Zdjęcie: od lewej. Od lewej do prawej: Widold Kozmowski, burmistrz Stryka; Lydia Ratajczak-Kluck z Arvado Supply Chain Solutions; Michael Schulz z H&M Group; a Adam Pustelnik jest wiceprezesem Województwa Łódzkiego.

Polska: Centrum logistyczno-dystrybucyjne dla Europy

W tych samych warunkach nowe możliwości centrum logistycznego mają pozwolić na zwiększenie wolumenu obsługi zamówień nawet o +30 proc. To rozszerzenie jest już zakończone. Wzrost spowoduje utworzenie około 300 nowych miejsc pracy, co ma dopełnić co najwyżej około 1300 pracowników. Wszystko to sprawia, że ​​obie firmy nadal umacniają pozycję Polski jako hubu logistycznego dla Europy Północnej i Wschodniej, szczególnie w delikatnym momencie 24 lutego 2022 roku, na początku trwającej wojny na Ukrainie.

„Polska jest i nadal będzie silnym rynkiem wzrostu dla rozwiązań łańcucha dostaw Arvato” – podkreślił w tym kontekście Ratajczak-Kluck. „Od 2015 roku co roku otwieramy nowe centra logistyczne dla szerokiego grona klientów, takich jak H&M, którzy „głównie czerpią korzyści ze sprzedaży internetowej”. Polska jest ważnym miejscem wzmacniania naszej międzynarodowej obecności i obecności naszych klientów, zarówno dla całego regionu oraz na rynki o największych wolumenach sprzedaży w Europie Zachodniej.

Zdjęcie: Nowe, rozbudowane centrum dystrybucyjne H&M w Polsce.

Odbudowa H&M: od wyjścia z Rosji do jej zaangażowania w Ameryce

Tymczasem, biorąc pod uwagę obecną sytuację Grupy H&M i jej głównej sieci gwiazd, szwedzkiemu koncernowi udało się wzmocnić swoje możliwości dla coraz bardziej strategicznej Europy Wschodniej poprzez rozbudowę swojego centrum logistycznego w Polsce. Gdy grupa zakończy zapowiadane zdecydowane wyjście z kraju, region wyeliminuje wszelkie wsparcie, które może pochodzić z centrum dostaw, na którym polegał do tej pory na ziemi Federacji Rosyjskiej.

W związku z tym w połowie lipca szwedzka firma ogłosiła zamiar zdecydowanego i całkowitego wycofania się z rynku rosyjskiego, w odpowiedzi na niepewność wywołaną wojną na Ukrainie. Na początku sierpnia, zgodnie z oczekiwaniami, wraz z otwarciem zaczęła nabierać kształtu międzynarodowa firma, której jedynym i wyłącznym celem było dalsze posiadanie sklepów w kraju. zlikwidować akcje; Posunięcie, które niektórzy rosyjscy konsumenci uznali za odwet, z długimi kolejkami tworzącymi się przed drzwiami zakładów grupy.

W zamian zrozumie, gdzie umieścić tę rozbudowę swoich zdolności w Europie Wschodniej, nie tylko w celu zwiększenia zamówień internetowych w regionie, ale także w celu zrozumienia swojego zaangażowania w opuszczenie Rosji. Posunięcie szwedzkiej korporacji mającej na celu przebudowę struktur operacyjnych, które przyspieszyły na całym świecie, będzie oznaczać większe zaangażowanie firmy na rynku amerykańskim. Region przyspiesza, wchodząc na nowe rynki w Ameryce Łacińskiej, takie jak Ekwador, Kostaryka i Gwatemala; W tym regionie Europy Wschodniej działalność grupy może zostać wzmocniona przez rozbudowę centrum dystrybucyjnego w Polsce o nowe kraje, takie jak Kosowo i Macedonia Północna – już dalej na południe.

Może Ci się spodobać: