2 czerwca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Hiszpańskie czołgi przybywają do Polski na Ukrainę

Minister obrony, Daisy Robles, Sześć Leopardów 2A4, które Hiszpania wysłała na Ukrainę przeciwko rosyjskiej inwazji, jest już na polskiej ziemi w drodze na Ukrainę i przybyło w idealnym stanie. Wiadomość została potwierdzona przez szefa obrony po zakończeniu spotkania szefów obrony Niemiec i Francji Sébastiena Lecornu i Borisa Pistoriusa.

Znajduje się sześć zbiorników Polska I tym razem są transportowani pociągiem na teren Ukrainy – powiedział mediom szef obrony hiszpańskiej administracji. Minister chciał podziękować niemieckiemu ministrowi za jego pracę, ponieważ działania jego kraju były kluczowe dla podjęcia tego kroku, ponieważ jako producent czołgów bojowych musiał uznać wysiedlenie: „To bardzo ważny krok w pomocy Ukrainie i osiągnięciu pokoju”. — celebrował minister.

Hiszpania obiecała wysłać jeszcze cztery.lampartObecnie przeprowadzane są naprawy w fabryce firmy Santa Barbara w Alcala de Guadara (Sewilla). Robles ujawnił, że są w tak złym stanie, że potrzeba jeszcze dwóch miesięcy, zanim będą mogły zostać naprawione i wysłane na Ukrainę.

„Lampart” wysłany przez Hiszpanię Ukraina Byli częścią grupy pięćdziesięciu, którzy dziesięć lat wcześniej zostali wycofani ze służby przez wojsko i przetrzymywani w Saragossie. Minister powiedział, że ich sytuacja jest „niefortunna” i wymaga żmudnego procesu rehabilitacji, aby przywrócić je do eksploatacji.

Podczas spotkania z niemieckimi i francuskimi ministrami Robles podkreślił znaczenie koordynacji między krajami. UE i NATO Przeciw rosyjskiej agresji. Zauważył, że wspierając Ukrainę chroniona jest jej integralność terytorialna i suwerenność, ale także „wartość wolności, demokracji i pokoju”.

READ  Przybyli do Polski ze swoim rytmem, urokiem i kolorami