29 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Hiszpański triathlon, பத dxadaptado za atak medali europejskich w Polsce

Hiszpański triathlon, பத dxadaptado za atak medali europejskich w Polsce

„ParaTriArmada” zmierzy się z europejskimi imprezami w Olsztynie, jednym z najważniejszych wydarzeń sezonu. Po zdobyciu przez Yokohamę pięciu medali World Series, hiszpański triathlon wyrusza na Mistrzostwa Kontynentalne z 14 zawodnikami, którzy chcą zebrać dużą ilość metali i punktów do międzynarodowego rankingu na terenie Polski.

Susanna Rodriguez z Vigo i jej mentorka Sarah Lohar, obecne mistrzynie świata paraolimpijskiego i PTVI (niewidomi lub niedowidzący), będą szukać pierwszego europejskiego złota, które zdobędzie potrójną koronę. Hiszpanie są zdecydowanymi faworytami do tytułu i spróbują odnieść sukces w teście, w którym ich głównymi rywalami będą francuska Anok Corsillat i brytyjska Allison Beasgood.

To pierwszy mecz od dziewięciu miesięcy stworzony przez srebrnego medalistę Hectora Catalę i Gustavo Rodrigueza (PTVI) w Tokio. Galicjan wyciągnął kontuzję ścięgna Achillesa, która trwała od kilku miesięcy, ale poprowadzi Walencję. W tej samej kategorii zmierzą się Jotta Garcia i Daniel Mujica, którzy w swoim debiutanckim parze w Jokohamie zdobyli brąz.

„Były dziwne miesiące po meczach, a teraz ważne jest, aby odzyskać Gustavo. Chcemy, aby te Mistrzostwa Europy były początkiem końca trudności, jakie miał na suchym doku z Tokio, co uniemożliwia mu dobre treningi To tandem i będzie taki, jeśli przekroczymy linię mety. Jedziemy nie oczekując rezultatów, ale żeby dać z siebie wszystko i opróżnić się, potrzebna jest wydajność – skomentowała Katala.

Alex Sanchez Palomero, brązowy medalista mistrzostw świata na Paraolimpiadzie i PTS4 (umiarkowane defekty), kilka miesięcy później ponownie startuje w triathlonie i biathlonie, w których spróbuje zakwalifikować się do Zimowych Igrzysk Mediolanu 2026. Na innej pozycji jest Francuz Alexis Hanquinquant z Salamanki i powalczy o srebro. „Pierwszy mecz w roku jest zwykle skomplikowany, ponieważ nie wiemy, jak to zrobimy. Ścięgno Achillesa jest trochę słabe, mam nadzieję, że nie sprawi mi to trudności i będę mógł grać lepiej i wygrać medal ”- zaznaczył.

READ  Książę William składa niespodziewaną wizytę na granicy polsko-ukraińskiej

Na PTS4 dla Kobiet Marta Francés chce zachować pozytywną passę i dodać kolejny medal do swojego rekordu. Kobieta z La Manza, której najsilniejszymi rywalami są niemieccy siłacze Elke von Engelen i Holender Sunny Coopman, będzie starać się ponownie rządzić krajami europejskimi, tak jak w zeszłym roku: „Jest więcej ludzi niż kiedykolwiek wcześniej. Paraolimpiada w Paryżu 2024, wychodzą nowe i bardzo dobre kobiety, jest duża konkurencja. Wyglądam na silną, mam kontuzję barku, praktycznie wyzdrowiałam, dobrze pływam, jeżdżę na rowerze i biegam. Mam opcje odbioru złota.

Lionel Morales przybywa po wygraniu World Series w PTS2 (sportowcy z poważnymi niepełnosprawnościami fizycznymi będą rywalizować na nogach). Zmierzą się Francuz Jules Ripstein, Holender Moritz Morsink, Włoch Gianluca Valori, Arian Notre Dame z Romana i Wim de Bebe z Belgii. „Z jednej strony skupiam się na moim ojcu, który był w szpitalu z pewnymi problemami, ale ostatnio udało mi się zregenerować siły po treningach i czuję się lepiej, jestem silniejszy fizycznie i bardziej zainteresowany” – wyjaśnił. Człowiek z Lanzarote. Raquel Mateo weźmie udział w kobiecej imprezie zdrowiejącej po złamaniu żebra.

Kategoria PTS3 (istotne defekty) jest również zaliczana do Igrzysk Paraolimpijskich w Paryżu 2024, gdzie o medale w Polsce walczyli Gwinea Garasco z Estremadury i Daniel Molina z Algarii. „Czuję się lepiej niż wcześniej w bieganiu, bardzo się poprawiłem na rowerze, zimą wykonałem podwójne sesje i dużo pracy siłowej. Mam nadzieję, że jestem podekscytowany startem w zawodach i zobaczeniem wyników tego miesiąca praca – podkreślił Molina.

Tylko jedna z młodych obietnic hiszpańskiego triathlonu, Andrea Miguels, znalazła się właśnie na liście PTS3 dla kobiet. I uruchomienie Jairo Ruiza na PTS5 (drobne wady). „Doznałem kontuzji pleców, musiałem przerwać w święta, spędziłem dwa miesiące bez treningu. Czuję się dobrze, ale tęsknię za treningiem, bardzo szybko startuję, dlatego do Mistrzostw Europy podchodzę z inną mentalnością niż zwykle Mam bardzo mocnych konkurentów, na 100% nie jestem tu po to, żeby się poddać. Moim celem jest zdobycie jak największej liczby punktów, aby nie zejść zbyt nisko w rankingach i znaleźć się w pierwszej piętnastce na świecie .

READ  Polska aresztowała rosyjskiego hokeistę pod zarzutem szpiegostwa