28 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Hiszpania, Polska, Włochy, Kazachstan i Czechy grają w finale – tenis

Pisanie sportowe, ap. 15 (EFE) .- Drużyny z Hiszpanii, Polski, Włoch, Kazachstanu i Republiki zagrają w finale Billy Jean King Cup, wygrywając eliminacje kończące się w najbliższą sobotę.

Stany Zjednoczone i Kanada dążą do obsadzenia pozostałych dwóch wakatów. Obie drużyny zakończyły pierwszy dzień z prowadzeniem 2:0 odpowiednio z Ukrainą i Łotwą. Jest tylko jedna wygrana, rozegraj trzy gry, zapieczętuj przepustkę.

Plakat finału Billy Jean King Cup ma się odbyć w praktyce, od 8 do 13 listopada. Wyznaczono dziewięć z dwunastu kwadratów. Te pięć kwalifikujących się drużyn dołącza do ubiegłorocznych finalistów Szwajcarii i Australii, pierwszych półfinalistów, którzy zastąpili mistrzów Rosji, którzy zakwalifikowali się do Occupy na Ukrainie.

Białoruś, rywalizująca w rundzie kwalifikacyjnej drużyna, również zostanie zdyskwalifikowana, a Słowacja, która początkowo grała z Australią, awansuje do finału.

Trzy wakaty zostaną zajęte przez zwycięzców wojny między Kanadą i Łotwą oraz Stanami Zjednoczonymi i Ukrainą i zostaną zajęte przez zaproszenie dostarczone i określone przez organizację.

Sarah Sorbes pokonała Arantzę Roussech w finale Hiszpanii, nie przegrywając seta z Holandią w Hertogens. Nie do wiary w World 49 czyli Pabula Badosa czy Corbina Muguruza, kapitan drużyny Anabel Mediny pokonała rywalkę 6:0, 6:4.

– Nie ma znaczenia, kto jest w drużynie. Hiszpania dotarła do finału z powodu tych graczy, którzy zawsze są tam dla tego kraju. Jestem bardzo szczęśliwy, że zagrali tak dobrze. Najlepsze mecze do zdobycia w piątki i soboty. Cel – podkreślił. Annabelle Medina.

Sarah Soribes, która w zeszłym roku ustanowiła swój rekord w Guadalajara (Meksyk), już pierwszego dnia pokazała swoją przewagę nad Russem i Leslie Patną. Nouria Barisas odniosła w piątek swoje pierwsze zwycięstwo w serii z Arantzą Russ.

Iga Świątek w piątek i sobotę zbliżył się do swoich rumuńskich rywali i przedstawił swój światowy status numer jeden. Pierwszego dnia pokonał Mihelę Buzarnescu 6:1 i 6:0, tym razem pokonał Andreę Prisakaryu 6:0 i 6:0 w 45 minut. Drugi punkt zdobyła Magda Lynette w secie 6-1, 4-6, 6-2 z Iriną Camelią Begu. Polska pokonała Rumunię 3-0.

READ  Polska wykorzystuje armatki wodne i gaz łzawiący do kontroli napływu migrantów z Białorusi | Międzynarodowy

Na twardym boisku klubu tenisowego Alghero Włosi zapewnili sobie po raz pierwszy występ w finale, którego nie udało się Francji (3:0). Przypieczętowała go Camila Giorgi, która ostatecznie strzeliła 6-2 i 6-0 przeciwko Harmony Donowi. Po zwycięstwach Jorge i Jasmine Pione gospodarze weszli w drugi dzień remisu 2:0.

Kazachska drużyna awansowała na szczyt tabeli, pokonując Niemcy. Po zwycięstwie Julii Putinsevej nad Angelicą Gerber (3:6, 6:3 i 6:2) w piątek i Eleną Rybakiną przeciwko Laurze Siegemond (6:0 i 6:1) w piątek, wróciła z Gerber 4:6. 6-3 i 7-5 w Narodowym Centrum Tenisowym Noor Sultan.

Starcie Czech i Wielkiej Brytanii w Pradze zremisowało miejscową drużynę w deblu (3-2). Już pierwszy dzień zakończył się remisem. Emma Radukanu uratowała Wielką Brytanię w piątek. Ostatnia zwyciężczyni US Open, Theresa Martinkova, podwoiła 7:5 i wyrównała walkę z Czechami, a Marquette Vondrosova wyraźnie pokonała Harriet Dart (6:1 i 6:0) w meczu otwarcia.

Jednak Vondrosova znokautowała Radukanu (6-1 i 6-1), aby w obliczu rozczarowania widzów umieścić czeskich piłkarzy na pierwszym miejscu. Jednak Harriet Dart pokonała Lindę Fruhvirtovą (6-0, 5-7, 6-2) i utrzymała tytuł debla po wygranej 6:1 z parą Harriet Dart i Katie Swann, którą prowadzili Carolina Muchova i Marquette Vondrosova. 7-5.